Skocz do zawartości

Emotiva XPA-DR2 gen3. Jakie pre?


Markcox

Recommended Posts

Cześć,

Temat jest trochę pobocznym wątkiem poniższego. A powstał, jako nowy, gdyż liczę na to, że jednak większa ilość osób w niego zajrzy i podpowie coś od siebie.  

Do rzeczy - w swoich rozterkach dot. elektroniki do stereo biorę pod uwagę m.in. pójście w końcówkę Emotivy, tylko zastanawiam się, jakie rozwiązanie zastosowania pre będzie w takim układzie najkorzystniejsze.

A układy które biorę pod uwagę:

1. wykorzystanie po preout posiadanego ampli KD (Pioneer SC-LX87) z wpiętym chromecastem

2. zakup końcówki wraz z pre również od Emotivy (BassX PT100) i również spięte chromecastem

3. końcówka Emotivy spięta z jakimś streamerem (na odsłuchu próbowałem takiego układu z CA Azur). Myślę, że docelowo celowałbym w jakichś streamer powiedzmy w przedziale +/- 3k

 

Reszta założeń się nie zmienia, cały układ z zastosowaniem do odsłuchu stereo. 

Ktoś, coś? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, do wypożyczenia na pewno się przymierzę. Ale zanim to zrobię, to chciałbym się jeszcze dokształcić, które rozwiązanie z założenia (o ile takie można tu postawić), będzie najlepsze, żeby w razie czego wypożyczyć odpowiednią (nie za małą, czy nie za dużą) ilość klocków ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ta końcówka najlepiej zgrywa się z 

https://sklep.soundclub.pl/pl/products/stereo/przedwzmacniacze/emotiva-xsp-1-przedwzmacniacz-stereo-15.html

Tylko to już łączny koszt ponad 14tys zł ,to trochę sporo ponad budżet.Wczoraj ,widziałem na fejsie ,ktoś wrzucił test tej właśnie dzielonki i opisywał to w samych superlatywach.

Znalazłem te opisy:

https://soundrebels.com/emotiva-xsp-1-gen2-xpa-dr2-gen3-2/?fbclid=IwAR1pPcMd_Ht8UiogKVZ-RSsZo0Fnc-YW3iWoww_HsygomJX-vavgINqr4GY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam Emotivę na liście, choć ten model basic. A teraz zaczynam się zastanawiać czy jeśli teraz kupię hybrydę, to w przyszłości nie pomyślę o jakiejś drugiej opcji.
Może trafi się się jakaś okazja okazji ;).

A co myślisz o kupowaniu używanego sprzętu? Bo na własnym przykładzie myślę, że warto szukać nietrafionych zakupów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj najpierw bez preampu. Zastanów się czy taki dźwięk Ci odpowiada. Później kombinuj. 

Możesz poszukać pasywki. Najbardziej neutralne, granie. Albo zrobić samemu. @Audio Autonomy  na innym forum robił taki projekt.

Ile źródeł potrzebujesz podłączyć?

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, 1Ender napisał:

Ile źródeł potrzebujesz podłączyć?

W zasadzie na ten moment to głównie streaming (obecnie chromecast w MiBox'ie 😁), rzadziej CD, czyli na ten moment dwa. Chodzi mi przyszłościowo po głowie pójście w czarną płytę, ale to "chwile" zapewne potrwa, zanim wykonam taki ruch. Ale jednocześnie go nie wykluczam.

2 minuty temu, 1Ender napisał:

Możesz poszukać pasywki.

A możesz rozwinąć ten termin? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/przedwzmacniacz-pasywny-khozmo

Np coś takiego.

Przedwzmacniacz pasywny, czyli tylko potek i selektor źródeł. Takie rozwiązanie nie wnosi nic do barwy całego setu.

Albo zrobić samemu. Kupujesz selektor źródeł (gotowy układ) + dajesz potek(potencjometr/drabinka) + Obudowa. Kilka kabelków do polutowania. I zamontowanie w obudowie.

https://www.gotronik.pl/selektor-wejsc-audio-do-wzmacniacza-p-4354.html

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Markcox napisał:

Rozumiem, że korzystasz z takiego rozwiązania systemu dzielonego (pre+końcówka) i takie rozwiązanie sobie chwalisz?!

I jak dobrze rozumiem, w takim układzie można pobawić się "różnym brzmieniem" poprzez zmianę samego pre? 

Jest bardzo dobrze. Gram bez preampu. W końcówce wstawiłem drabinkę. Dość nietypowe rozwiązanie. Wielu użytkowników Ugody pisało, że preamp więcej psuje niż poprawia. To inwidualna sprawa. Potrzeba naprawdę dobrego preampu by był przeźroczysty. Lub poprawił jakieś niuanse. Samo brzmienie końcówki jest rewelacyjne. Dlatego ciężko się zastanawiam, czy i w ogóle. Może być tak, że będzie tylko selektor źródeł, ewentualnie jakaś pasywka. Sprawdzę jeszcze lampę od kolegi o czym pisałem wcześniej.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...