Skocz do zawartości

Jaki amplituner do DOME FLAX 5.1?


puszak

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Po długich poszukiwaniach kompaktowych głośników wybór padł na Dome Flax 5.1. Dwa przednie głośniki będą wisiały na ścianie, dwa tylne na suficie a główny pod telewizorem. Pozostaje dobór amplitunera w rozsądnej cenie, który będzie w stanie udźwignąć te głośniki.

Pomieszczenie 30m2, budżet na amplituner do 3500-4000 zł.

Zrobiłem mały research i spodobał mi się Denon AVR X2700H (polecają go inni forumowicze). 80% czasu głośniki będą używane do oglądania TV/Netflix a 20% do muzyki.

Czy taki amplituner będzie odpowiedni do tych głośników? Ewentualnie czy moglibyście polecić inny sprzęt? Jestem laikiem w temacie. Załączam rozkład pokoju.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam 🙂

Zrzut ekranu 2021-05-18 211649.png

Edytowano przez puszak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to specjalnego znaczenia.

W tej cenie masz do wyboru Yamahe 6A i Denona X 2700. Yamaha gra bardziej otwartym dzwiekiem i ma wiecej opcji ustawiania dzwieku. Denon jest prostszy bo ma polskie menu.

Ale i tak idealnie nie będzie bo tyłów nie powinieneś montować na suficie. Ten efekt będzie przeciętny. Kalibracja Ci to ustawi ale będzie przeciętnie.

Ja bym rozmieścił tyły na bocznych ścianach.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to umeblowanie z planu i rozmieszczenie na nim głośników jest docelowe? Bo w tej sytuacji to trochę mija się z celem. Siedząc na kanapie/narożniku, albo wszystkie głośniki będą "lewe", albo "prawe". I nie będzie to miało nic wspólnego z dźwiękiem przestrzennym, a taka jest główna rola "kina"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Markcox napisał:

A to umeblowanie z planu i rozmieszczenie na nim głośników jest docelowe? Bo w tej sytuacji to trochę mija się z celem. Siedząc na kanapie/narożniku, albo wszystkie głośniki będą "lewe", albo "prawe". I nie będzie to miało nic wspólnego z dźwiękiem przestrzennym, a taka jest główna rola "kina"

Kanapa jest na środku pokoju tak jak narysowałem. Telewizor jest u dołu zdjęcia. Rozmieszczenia głośników już nie zmienię. Tylne są nieco dalej za kanapą więc tak jak to rozumiem dźwięk dochodzi zza pleców oglądającego. Możesz wyjaśnić czemu wszystkie głośniki będą albo lewe albo prawe? 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Nie ma to specjalnego znaczenia.

W tej cenie masz do wyboru Yamahe 6A i Denona X 2700. Yamaha gra bardziej otwartym dzwiekiem i ma wiecej opcji ustawiania dzwieku. Denon jest prostszy bo ma polskie menu.

Ale i tak idealnie nie będzie bo tyłów nie powinieneś montować na suficie. Ten efekt będzie przeciętny. Kalibracja Ci to ustawi ale będzie przeciętnie.

Ja bym rozmieścił tyły na bocznych ścianach.

Piotr

 

 

 

Nie było możliwości montażu na ścianach po bokach. Plecy kanapy są na wysokości ściany od łazienki więc tak jak to rozumiem głośniki powinny być nieco z tyłu żeby kino domowe miało sens dlatego umieściłem je na suficie. Z prawej strony też byłby kłopot bo mimo że mógłbym umieścić tam głośnik pomiędzy oknami to dochodzą tam zasłony i głośnik musiałby być pośrodku gdzie znajduje się obecnie zegar. W sumie mógłbym umieścić głośnik nad zegarem ale jak rozwiązać kwestię lewego tylnego głośnika? Za plecami kanapy jest kuchnia więc tam w ogóle odpadała opcja montażu głośników.

Dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, puszak napisał:

Kanapa jest na środku pokoju tak jak narysowałem

Ok, to zmienia postać rzeczy. Zasugerowałem się planem i narożnikiem w samym rogu pomieszczenia - do tego układu odnosiła się moja wypowiedź.

A kanapa stoi w miejscu stołu, więc ok. Natomiast ja nie jestem zwolennikiem montażu surroundów w suficie, ale z tego co piszesz

37 minut temu, puszak napisał:

Rozmieszczenia głośników już nie zmienię

więc nie ma co bić piany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

No układ jest ok. Tylko surroundy z sufitu nie będą pracować jak powinny. No ale mówi się trudno

A skąd ta zmiana?

Qacustic jest bardziej rozdzielczy

Piotr

 

Raczej cały czas stoję przy Focalach więc na 90% i tak je kupię. Szukałem tańszych alternatyw, które są gabarytowo podobne do flaxów jednak ciężko znaleźć zestaw, który gra sensownie i jest niewielki a do tego wygląda estetycznie (wymóg żony 😁). A co oznacza "rozdzielczy"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, puszak napisał:

Raczej cały czas stoję przy Focalach więc na 90% i tak je kupię. Szukałem tańszych alternatyw, które są gabarytowo podobne do flaxów jednak ciężko znaleźć zestaw, który gra sensownie i jest niewielki a do tego wygląda estetycznie (wymóg żony 😁). A co oznacza "rozdzielczy"?

Witaj

Jeśli szukałeś alternatywy, to pominąłeś ważny produkt od B&W, czyli głośnik M-1 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-instalacyjne/m-1.html

aluminiowe obudowy, dużo technologii, podobna cena i wielkość. Wpadnij na prezentację ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj

Jeśli szukałeś alternatywy, to pominąłeś ważny produkt od B&W, czyli głośnik M-1 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-instalacyjne/m-1.html

aluminiowe obudowy, dużo technologii, podobna cena i wielkość. Wpadnij na prezentację ;) 

Bardzo fajne głośniki. Rozważyłbym do tego subwoofer ASW608. Pomyślałem tak żeby kupić może nieco mocniejszy głośnik centralny. Cena jaką mógłbym przeznaczyć na taki głośnik jest w granicach 2000 zł. Mógłbyś jakiś polecić? Rozważam Klipscha 440c. Pasowałby do tych B&W?

Mam do Was w Warszawie niedaleko więc na pewno przyjadę na odsłuch.

Edytowano przez puszak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2021 o 19:10, puszak napisał:

Bardzo fajne głośniki. Rozważyłbym do tego subwoofer ASW608. Pomyślałem tak żeby kupić może nieco mocniejszy głośnik centralny. Cena jaką mógłbym przeznaczyć na taki głośnik jest w granicach 2000 zł. Mógłbyś jakiś polecić? Rozważam Klipscha 440c. Pasowałby do tych B&W?

Mam do Was w Warszawie niedaleko więc na pewno przyjadę na odsłuch.

Proponowałbym Tobie, żeby posłuchać całego kina na tych samych głośnikach (w tej sytuacji z M-1). Mieszanie głośnika centralnego od innego producenta, wpływa na zmianę charakterystyki.

Zapraszamy Cię na odsłuchy, daj wcześniej znać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...