Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 6000-7000 PLN / Co po Audiolab 6000a


kacper.kaps

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Powoli przymierzam się do wymiany wzmacniacza i chciałbym iść krok dalej.

Obecny zestaw: Pylon Diamond 28, aktualnie grają z Audiolabem oraz Node2i.

Odsłuchiwałem ostatnio dzieloną Emotivę A2 + PT-100, ale zagrało to zbyt dużym V i brakowało mi środka, którego jest sporo w Audiolabie. Trochę zbyt efekciarsko, jak na moje gusta. 

Lubię lekko ocieplone brzmienie. Fajnie byłoby uzyskać trochę więcej detali, ale żeby nie kłuły w ucho przy dluższym odsłuchu.
Pracuję dużo z domu i odsłuch musi być przyjemny przez minimum 8-10h dziennie.
Bas też lubię jak nisko schodzi, ale nie lubię rozlazłego, a w Emotivie potrafił lekko zadudnić.

Słucham przeróżnej muzyki, od elektroniki, po metal/rock (obecnie ostrzejsza muzyka przeważa, ale to pewnie się za jakiś czas zmieni, bo mam różne strzały).

Budżet powiedzmy 6000,- z możliwością ewentualnego nagięcia do 7000,-, jeśli coś będzie faktycznie mocnym zawodnikiem.

Oczywiście nie obejdzie się bez wypożyczenia wcześniejszego i odsłuchu w domu, ale jednak chciałbym, abyście mnie naprowadzili na dobry trop.

Z góry dzięki za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,

moim zdaniem idealnie w Twój opis wpisałby się Cyrus 82dac, dobrze czuje się w takiej muzyce, ociepla delikatnie brzmienie, jest dynamiczny. Z tymi kolumnami poradzi sobie bez problemu. Jakbyś chciał możemy pożyczyć sztukę do testów. Fajną opcją jest też Unison Unico Primo, ale obawiam się, że z tymi kolumnami bas będzie problematycznie wyeksponowany.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tego Cyrusa w ogóle nawet nie brałem pod uwagę, ale może warto sprawdzić. Wizualnie mi nie do końca leży ten zielony wyświetlacz i kształt Cyrusa. Wypożyczyć pewnie nie zaszkodzi, żeby sprawdzić, jak to gra.

Peachtree Audio Nova 150 też nie słyszałem wcześniej, ale mam do @Top Hi-Fi & Video Design rzut beretem, więc jeśli macie jakiś egzemplarz odsłuchowy w Poznaniu, to z chęcią bym sobie wypożyczył na kilka dni.

Wstępnie myślałem o tych piecach:

- Naim Nait 5si + pewnie jakiś oddzielny DAC, bo Node2i ma raczej średni
- Vincent SV-237mk (trochę ponad budżet)
- Magnat MA 1000, wspomniany przez @S4Home też kusi, ale też nie ma wejść cyfrowych, więc trzeba by dokupić DAC

I potem:
- Coś z musical Musical Fidelity albo Hegla?

No i teraz jeszcze w Poznaniu dostałem propozycję wypożyczenia NuPrime DAC-9 + STA-9.
Też trochę ponad budżet, ale w przyszłym miesiącu może bym się skusił na odsłuch. Ktoś miał do czynienia z tą dzielonką NuPrime?

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Audiolaba 6000a i chciałbyś pójść oczko wyżej to polecam koniecznie posłuchać Vincent SV237mk, Haiku Audio Bright MK5, Musical Fidelity M5si czy wspomnianego Cyrus 8.2 dac.
Vincent zapewni Ci dynamiczne brzmienie z bogatą średnicą oraz mocnym, mięsistym dołem. Haiku Audio Bright to delikatniejsze brzmienie z łagodniejszym i bardziej poukładanym dołem. Zyskasz tutaj także nieco większa przestrzeń. Musical Fidelity M5si to połączenie muzykalności i dynamiki, bas jest zróżnicowany, a średnica bliska i dociążona.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2021 o 14:22, kacper.kaps napisał:

Peachtree Audio Nova 150 też nie słyszałem wcześniej, ale mam do @Top Hi-Fi & Video Design rzut beretem, więc jeśli macie jakiś egzemplarz odsłuchowy w Poznaniu, to z chęcią bym sobie wypożyczył na kilka dni.

Mieliśmy kilka dni temu dostawę ,więc w Poznaniu powinniśmy mieć to urządzenie. Zadzwoń do kolegów i umów się na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z pewnością będę chciał odsłuchać 3-4 wzmacniacze przed zakupem. Plus jeszcze pomyśleć o jakimś w miarę niedrogim DAC.

Byłem w piątek w Poznaniu w JEDNYM SALONIE i polecili mi jeszcze Unison Primo lub Due, więc coś czuję, że jeśli nie zdecyduję się na Vincenta, bez zakupu DACa tak czy siak się nie obejdzie, bo większość pieców, która mnie interesuje jest zwyczajnie goła.

Chciałem nawet dać im drugą szansę i coś sobie pożyczyć, ale obsługa tam jest strasznie dziwna i jakoś tak mam wrażenia, jakby tam pracowali za karę. Szczerze odechciewa się jakichkolwiek zakupów. No i nie za bardzo byli w stanie czegokolwiek zaproponować. 

Więc tak, w kręgu zainteresowań jak na razie zostają:
- Vincent 237
- M5si (po wspominkach z odsłuchów M2Si wyczuwam w nim spory potencjał)
- Magnat 1000 (ktoś go ma na stanie?)

- Unison Primo/Duo (jakieś opinie o nich?)
- Cyrus 8.2 (choć tu jest ten głupi problem, że on akceptuje tylko wtyki bananowe i jeszcze trzeba będzie się z kablami męczyć, więc to trochę minus)

Haiku chyba odrzucę, bo jednak zależy mi na trochę mocniejszym basie (szczególnie przy ostrzejszych odmianach muzyki), więc mam dziwne przeczucie, że się nie dogadamy.

Jeszcze jedno pytanie: jakiś w miarę porządny DAC tak powiedzmy do 1500,- da się kupić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kacper.kaps napisał:

- Cyrus 8.2 (choć tu jest ten głupi problem, że on akceptuje tylko wtyki bananowe i jeszcze trzeba będzie się z kablami męczyć, więc to trochę minus)

Dlaczego to miałby być problem? Naim również akceptuje tylko banany. Jeśli będziesz chciał pokombinować z gołymi drutami z metra, to kupujesz sobie komplet bananów skręcanych śrubkami, a po dobraniu optymalnych kabli dopiero lutujesz na porządnych wtykach i po kłopocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

W Cyrus 8.2 oraz  w Musical M5si DAC masz. Co prawda w Musicalu tylko USB.

w Przeciwnym razie jako dodatek masz fajny DAC w postaci Toppinga albo podstawowego Musicala właśnie.

MA1000 nie ma i nie będzie już :( Szkoda. Może jakieś następstwo wkrótce.

Piotr

 

Potrzebuję z wejściem koaksjalnym, więc w przypadku Musicala, będę musiał kupić zewnętrzny.

Patrzę sobie od wczoraj na Toppinga D50s, Audiolab M-DAC Mini, MF V90-DAC, i jeszcze iFi Audio ZEN DAC Signature oraz Pro-Ject Pre Box S2 i tu kolejny dylemat, bo pewnie każdy brzmi troszkę inaczej, choć zastanawiam się, czy w domowych warunkach będę w stanie wychwycić jakiekolwiek różnice pomiędzy nimi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper.kaps - śledzę Twój wątek i mocno kibicuję. Wygląda na to, że żeby przeskoczyć na poziom „o oczko wyżej” trzeba wywalić już naprawdę sporo kasy. Przy okazji tracąc na funkcjonalności - brac DAC i/lub wzmacniacza słuchawkowego. A jeszcze pozostaje pytanie czy to się wszystko dobrze zgra, bo przecież dochodzi nam osobne, dodatkowe pudełeczko z przetwornikiem.

Żeby nie było, sam jadę na Audiolabie, szukałem już nawet następcy, ale na razie skutecznie się od wszystkiego odbijam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lpomis napisał:

 

Żeby nie było, sam jadę na Audiolabie, szukałem już nawet następcy, ale na razie skutecznie się od wszystkiego odbijam...

Warto sprawdzić Arcama SA30 ,sporo mocy,dobry dac z ESS9038K2Q,dobry streamer i po negocjacjach można dostać za 7500zł,im dłużej go mam tym bardziej jestem zadowolony.Kapitalnie gra mi z Marantz DV 6400 jako transport(a kosztował używka 250zł).Steruję Mconnect i jest super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kacper.kaps napisał:

Patrzę sobie od wczoraj na Toppinga D50s, Audiolab M-DAC Mini, MF V90-DAC, i jeszcze iFi Audio ZEN DAC Signature oraz Pro-Ject Pre Box S2

Z tych miałem przez chwilę Toppinga D50 (bez s) i MF V90 dac. Topping był trochę jakby wyostrzony i suchy, a Musical był najgorszym dac jaki miałem. Możliwe że nie zgrał się z systemem ale rzadko się zdarzalo żeby coś mi zagrało równie źle. Ogólnie jakby przesterował i kolorował. Po iluś różnych testach z kumplem zostały topping e30 u mnie i Smsl 10th MK2 i kumpla. Jednak Akm grają cieplej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lpomis napisał:

@kacper.kaps - śledzę Twój wątek i mocno kibicuję. Wygląda na to, że żeby przeskoczyć na poziom „o oczko wyżej” trzeba wywalić już naprawdę sporo kasy. Przy okazji tracąc na funkcjonalności - brac DAC i/lub wzmacniacza słuchawkowego. A jeszcze pozostaje pytanie czy to się wszystko dobrze zgra, bo przecież dochodzi nam osobne, dodatkowe pudełeczko z przetwornikiem.

Żeby nie było, sam jadę na Audiolabie, szukałem już nawet następcy, ale na razie skutecznie się od wszystkiego odbijam...

Audiolab jest naprawdę przyzwoitym piecykiem w tej kasie, ale tak jak mówisz - żeby nie zrobić kroku w bok, trzeba już chyba położyć przynajmniej 2x tyle, albo nawet 3x.
Na pewno jak już coś wypożyczę, będę zdawać relację, ale najbliższy weekend jestem poza domem, więc pewnie wypożyczenia rozpocznę za tydzień lub dwa. Na razie zbieram opinie i sugestie.

10 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Warto sprawdzić Arcama SA30 ,sporo mocy,dobry dac z ESS9038K2Q,dobry streamer i po negocjacjach można dostać za 7500zł,im dłużej go mam tym bardziej jestem zadowolony.Kapitalnie gra mi z Marantz DV 6400 jako transport(a kosztował używka 250zł).Steruję Mconnect i jest super.

Też jestem ciekawy, gdzie taką cenę dostałeś, ale podejrzewam, że używka w tej cenie, nie nówka (?) 

10 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Z tych miałem przez chwilę Toppinga D50 (bez s) i MF V90 dac. Topping był trochę jakby wyostrzony i suchy, a Musical był najgorszym dac jaki miałem. Możliwe że nie zgrał się z systemem ale rzadko się zdarzalo żeby coś mi zagrało równie źle. Ogólnie jakby przesterował i kolorował. Po iluś różnych testach z kumplem zostały topping e30 u mnie i Smsl 10th MK2 i kumpla. Jednak Akm grają cieplej. 

Z tej paki, którą wylistowałem chyba pożyczę Audiolaba w takim razie, bo jednak jest mi do tej marki najbliżej serduchem. Jeszcze ten Pre Box S2 wydaje się być całkiem ciekawym urządzeniem.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Myslę że poznał bys DACa ale musisz najpierw poznać swój nowy wzmacniacz. Więc na razie na tym się skup.

Piotr

Jasne, ale DAC tak czy siak będę musiał wypożyczyć do Musicala, więc najlepiej od razu coś sprawdzonego wziąć, żeby się przypadkiem nie zrazić do całego zestawu, choć nie wiem, w jakim procencie DAC będzie mieć wpływa na finalne brzmienie całości. Podejrzewam, że nie aż takim wielkim.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DAc będzie robił jako źródło w parze z transportem to jednak będzie mial.

Piotr

23 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Z tej paki, którą wylistowałem chyba pożyczę Audiolaba w takim razie, bo jednak jest mi do tej marki najbliżej serduchem. Jeszcze ten Pre Box S2 wydaje się być całkiem ciekawym urządzeniem.

DACi Audiolaba grają bardzo analitycznie.

Miałem kiedyś chwalonego MDACa i QDACa. Za czasów Horna. Długo jednak nie zagościły. To DACi to określonych systemów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...