Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 6000-7000 PLN / Co po Audiolab 6000a


kacper.kaps

Recommended Posts

2 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli DAc będzie robił jako źródło w parze z transportem to jednak będzie mial.

Piotr

DACi Audiolaba grają bardzo analitycznie.

Miałem kiedyś chwalonego MDACa i QDACa. Za czasów Horna. Długo jednak nie zagościły. To DACi to określonych systemów.

 

No właśnie dlatego najlepiej byłoby kupić wzmacniacz z porządnym DAC w środku i problem zażegnać.

Ale z Musicalem niestety tak nie będzie prosto, więc będę musiał coś pod niego wybrać, żeby nie 'zepsuć' brzmienia samego wzmacniacza. 

No nic, przemyślę sprawę na spokojnie i w przyszłym tygodniu pewnie zacznę sie zabierać za wypożyczenia i odsłuchy.

Gdyby jeszcze jakiś piec komuś wpadł do głowy, to podrzucajcie propozycje, bo temat może się trochę przeciągnąć w czasie. 

Jak na razie jedna bitwa: Audiolab vs Emotiva BasX PT-100 + BasX A2 dla mnie na korzyść Audiolaba.

Swoją drogą trochę niewdzięczna nazwa tej Emotivy, bo sama nazwa BasX nie od razu kojarzy się ze słowem 'basics', a na myśl przywodzi stare miniwieże, albo boomboxy lub obecnie wielkie głośniki bluetooth z naklejkami typu MEGA BASS 1000W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 24.05.2021 o 12:51, stach_s napisał:
Dnia 24.05.2021 o 12:42, kacper.kaps napisał:

- Cyrus 8.2 (choć tu jest ten głupi problem, że on akceptuje tylko wtyki bananowe i jeszcze trzeba będzie się z kablami męczyć, więc to trochę minus)

Dlaczego to miałby być problem? Naim również akceptuje tylko banany. Jeśli będziesz chciał pokombinować z gołymi drutami z metra, to kupujesz sobie komplet bananów skręcanych śrubkami, a po dobraniu optymalnych kabli dopiero lutujesz na porządnych wtykach i po kłopocie.

Wtyczki są w komplecie ze wzmacniaczem.

 

Dnia 24.05.2021 o 12:42, kacper.kaps napisał:

- Unison Primo/Duo (jakieś opinie o nich?)

Dynamiczne, miękkie granie, bas podkreślony, zaokrąglony. Nie jestem przekonany czy z Pylonem D28 nie będzie położony zbyt duży akcent właśnie na dłużej grający bas ale możesz sprawdzić. Wzmacniacze bardzo fajnie, moim zdaniem może nie do końca do tych kolumn. Jakościowo na pewno inna liga niż Audiolab. Mamy jakby co oba, podobnie jak Cyrusa, zawsze można wypożyczyć :)

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Wtyczki są w komplecie ze wzmacniaczem.

 

Dynamiczne, miękkie granie, bas podkreślony, zaokrąglony. Nie jestem przekonany czy z Pylonem D28 nie będzie położony zbyt duży akcent właśnie na dłużej grający bas ale możesz sprawdzić. Wzmacniacze bardzo fajnie, moim zdaniem może nie do końca do tych kolumn. Jakościowo na pewno inna liga niż Audiolab. Mamy jakby co oba, podobnie jak Cyrusa, zawsze można wypożyczyć :)

Pozdrawiam,

Michał

Cześć Michał, dzięki za info.
Nie omieszkam tego Cyrusa od Was w takim razie wypożyczyć, ale to myślę w czerwcu jakoś, na spokojnie.

Kompletnie mi się nie spieszy i chcę podjąć przemyślaną decyzję i trochę sprzętu przetestować zanim opróżnię sakiewę z ciężko zarobionych pieniążków :)

A coś jeszcze oprócz Cyrusa (i ew. Unisona), co ewentualnie przychodzi Ci na myśl do D28? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kacper.kaps napisał:

Cześć Michał, dzięki za info.
Nie omieszkam tego Cyrusa od Was w takim razie wypożyczyć, ale to myślę w czerwcu jakoś, na spokojnie.

Kompletnie mi się nie spieszy i chcę podjąć przemyślaną decyzję i trochę sprzętu przetestować zanim opróżnię sakiewę z ciężko zarobionych pieniążków :)

A coś jeszcze oprócz Cyrusa (i ew. Unisona), co ewentualnie przychodzi Ci na myśl do D28? 

Nie ma sprawy, jesteśmy do dyspozycji. Generalnie jeśli chodzi o D28 i zdjęcie z nich koca, przy zachowaniu jednocześnie dobrej dynamiki to moje doświadczenia podpowiadają ( oprócz Cyrusa ) kierunek Roksan, Cambridge, Atoll. Wyższe modele Pioneera mogą być również dobrą opcją, na przykład A70DA.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2021 o 17:52, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Audiolaba 6000a i chciałbyś pójść oczko wyżej to polecam koniecznie posłuchać Vincent SV237mk, Haiku Audio Bright MK5, Musical Fidelity M5si czy wspomnianego Cyrus 8.2 dac.
Vincent zapewni Ci dynamiczne brzmienie z bogatą średnicą oraz mocnym, mięsistym dołem. Haiku Audio Bright to delikatniejsze brzmienie z łagodniejszym i bardziej poukładanym dołem. Zyskasz tutaj także nieco większa przestrzeń. Musical Fidelity M5si to połączenie muzykalności i dynamiki, bas jest zróżnicowany, a średnica bliska i dociążona.

 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny i odsłuchu. 

Dzień dobry

pytanie - czy da się podłączyć takiego np Vincenta do końcówki mocy obsługującej również procesor kina domowego?

Chodzi mi o to aby słuchać stereo na istniejącym komplecie kolumn i nie kupować równolegle drugiej pary. Słabo mi się to spina na logikę bo trzeba wtedy połączyć sygnał na kolumny frontowe z procesora i ze wzmacniacza ale w sytuacji gdy z procesora do końcówki sygnał idzie po xlr a ze wzmacniacza po rca - może to zadziała??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odebrałem wczoraj na testy NuPrime STA-9 + DAC-9 i od wczoraj powiem szczerze ciężko mi się rozstawać z pokojem, w którym stoi sprzęt.

Od razu mogę powiedzieć, że jest duża poprawa brzmienia w stosunku do Audiolaba, a tym bardziej do Emotivy, przy podłączeniu której czułem lekki niesmak na początku i wiedziałem, że to jednak nie jest to. 

Właściwie to NuPrime wypełnia każdą lukę w tym, czego brakowało mi w Audiolabie i Emotivie.

Nie jest to sprzęt bez wad (gniazda głosnikowe w końcówce są na tyle małe i ciasno ustawione, że chyba ze 20 minut zajęło mi podpięcie gołych kabli) ale generalnie sam odsłuch od samego początku mnie zaskoczył pozytywnie.

Góra jest bardziej soczysta, jest jej ciut więcej niż w Audiolabie, ale nie kłuje w uszy, tak jak Emotiva. Jak dla mnie rewelacja i ilość wysokich dokładnie w punkt.

Bas też lepszej jakości na pierwszy rzut ucha. Jest go więcej, jest bardziej sprężysty, czuć to szczególnie w rocku/metalu. Dobrze wypełnia, schodzi nisko, nie dudni i nie zamula. Jest go w zasadzie tyle, ile powinno być, jeśli chodzi o mój gust. Ani razu nie skrzywiłem się z myślą, że coś było nie tak, także wygląda na to, że to całkiem niezły kompan dla Diamondów.

Średnica z kolei jest leciutko wycofana w porównaniu do 6000a. Lekko ugłaskana i nie aż tak krzykliwa, czego mi po części brakowało, szczególnie w kawałkach metalowych, gdzie przy Audiolabie środek czasami był zbyt nachalny w porównaniu do skrajów pasma.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że jest to półka cenowa wyżej niż Audiolab i Emotiva, ale tę różnicę tutaj faktycznie czuć.

Na ten moment niczego mi w brzmieniu NuPrime nie brakuje. Zobaczymy, jak będzie po kilku dniach, ale wątpię, żeby cokolwiek się zmieniło w tej kwestii.

Zabawa będzie trwać do wtorku, potem oddaję i czas prawdopodobnie an Vincenta.

Cc: @lpomis

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dedal75 napisał:

@kacper.kaps i ....?

Coś więcej o Nuprime, 

Myślę by wyprobowac sta9. Pzdr

Nie jestem mistrzem recenzji i opisywania dźwięku ;) tak naprawdę opisałem ten zestaw tak, jak mogłem i nie wiem, co jeszcze w sumie tutaj dodać.

Może to, że mojej dziewczynie także ten sprzęt przypadł do gustu i powiedziała, że mam to kupić i nawet mi dołoży do nich kasę hehe.

 

5 minut temu, Amarok napisał:

Którego Vincenta masz na oku?

Chciałbym sprawdzić konkretnie SV-237MK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kacper.kaps ok nie cisnę 🤭

Przypadkiem zostałem jakiś czas temu posiadaczem DAC9 więc naturalna jest moja ciekawość 😁 , dodam że mam teraz Teac ap505 ,jest fajnie ale trochę idzie w stronę jasności , lubię takie granie jednak na dłuższą metę może być męczące więc STA9 moze będzie cieplejsze . Pzdr

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lpomis napisał:

@kacper.kaps
I jak tam? Jakieś postępy z Vincentem? Wiem, że pisałeś o tym, że lubisz lekkie ocieplenie, ale może warto by było spojrzeć w stronę Hegla H95? Tutaj temat z DAC masz już załatwiony bo ten wbudowany jest dobrej klasy.

Mam obecnie w/w NuPrime na testach i Vincenta i lecę równocześnie.

Pod względem kontroli basu oraz wysokich tonów wygrywa jednak NuPrime i chyba nawet już się zdecydowałem na ten zestaw.

Vincent jest dobry pod kątem rocka i metalu, ale z Diamondami u mnie w pokoju ma tendencje do lekkiego dudnienia. Czasami czuję, że basu jest za dużo i niby są potencjometry do ścinania lub dodawania góry i dołu, ale tu chyba nie o to chodzi, żeby w sygnał ingerować.

Vincent to mocny dźwięk, ale NuPrime zgrywa się chyba lepiej jednak z Pylonami. No i jest tu jeszcze szansa na dołożenie drugiej końcówki za jakiś czas..

Każdy z tych sprzętów ma swoje plusy i minusy. Nie można mieć wszystkiego jednak w tym budżecie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dedal75 napisał:

👍 . Pzdr 

@kacper.kaps a masz spięte tym xlr co pisałeś ? A sprawdzałeś czym innym albo RCA i czy słyszysz różnice ? 

 

Tak tak, mam spięte tymi Silver Sonic Air Matrix. Nie sprawdzałem innymi kablami.

Mam jakiś RCA, ale niestety taki najzwyklejszy ze zwykłych, więc różnica będzie pewnie słyszalna. Podepnę dzisiaj i zobaczymy, co z tego będzie.

Aktualnie Vincent gra i trochę brakuje mi zróżnicowania w basie. Jest ciepło, ale trochę chyba już za bardzo i może wręcz nudno.

Jeśli wezmę NuPrime (pewnie jutro lub w środę), to jeszcze dostanę na testy dwa różne XLR, ale jeszcze nie wiem dokładnie jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Vincent wrócił do salonu. Kawał klocka, trzeba przyznać. 

W tym upale, nie dość że razem z NuPrime robiły za dość wydajny kaloryfer w pokoju, to jeszcze przy przeznoszeniu do auta trzeba było się trochę napocić.

Siedziałem wczoraj jeszcze i miałem niesamowity dylemat, co zostawić, bo jednak oba w sobie mają to coś.

Vincent imo trochę lepiej wypadał przy rocku, metalu, jazzie etc. Lubię wypełnione brzmienie przy tych gatunkach. NuPrime też sobie radzi z zejściem basu, ale mogłby być trochę bardziej gęsty.

Jednak już przy elektronice basu było ciut za dużo. Gorsza kontrola powodowała, że z muzyki robiła się lekka papka i to mi chyba najbardziej przeszkadzało.

Z plusów Vincenta, to na pewno pilot i jakość wykonania. Gniazda głośnikowe wielkie, wygodne (w przeciwieństwie do NuPrime, gdzie przy gołych kablach trzeba kombinować, bo gniazda są malutkie i bardzo blisko siebie). Świetny pilot ze szczotkowanego alu. Dużo firm mogłoby się od nich tego uczyć. Z lekko jaśniejszymi kolumnami pewnie by się lepiej dogadał. Może w innym pomieszczeniu też byłoby inaczej.

Urządzenie jest naprawdę duże, trzeba o tym pamiętać, bo niejedna szafka/półka będzie na niego za mała. U mnie musiałem trochę szafkę RTV odsunąć od ściany.

W sumie na ten moment to tyle. Wypożyczone klocki NuPrime na razie jeszcze stoją u mnie.

Audiolab idzie pod tak zwany młotek. Zainteresowanych zapraszam na priv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update: mam na testach dwa interkonekty XLR. Pierwszy to Silver Sonic Air Matrix, na którym wcześniej testowałem NuPrime.

Dziś dostałem jeszcze drugi: Van den Hul The D-102 III Hybrid.

Podpiąłem na razie VdH, niech sobie przegra razem z nowymi (dziś odebrałem) NuPrime i koło weekendu będę sprawdzał, czy w ogóle różnica w dźwięku pomiędzy nimi będzie dla mnie odczuwalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kacper.kaps napisał:

(dziś odebrałem) NuPrime

Kolego powiedz mi proszę, czy jest duża różnica w dźwiękac między wypożyczonym (jak rozumiem wcześniej używanym) a zupełnie nowym Nuprimem? Jedzie do mnie co prawda inny model (AMG STA), ale chcialbym wiedzić jak mam podejść do tzw. pierwszego wrażenia.

Edytowano przez slaw0001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...