Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 6000-7000 PLN / Co po Audiolab 6000a


kacper.kaps

Recommended Posts

52 minuty temu, slaw0001 napisał:

Kolego powiedz mi proszę, czy jest duża różnica w dźwiękac między wypożyczonym (jak rozumiem wcześniej używanym) a zupełnie nowym Nuprimem? Jedzie do mnie co prawda inny model (AMG STA), ale chcialbym wiedzić jak mam podejść do tzw. pierwszego wrażenia.

Najlepiej po prostu włączyć nowy, niech pogra po cichu dobę-dwie i się nie sugerować. Ja wielkich różnic nie doświadczyłem, ale nie słuchałem głośno. Wydaje mi się jednak, jakby bas był trochę przymulony na początku, mniej sprężysty i wolniejszy. Szczegółowość też chyba mniejsza, ale specjalnie nie testowałem wczoraj na głośniejszych poziomach, żeby sobie nie zawracać głowy różnicami. Po prostu podłączyłem, odpaliłem muzykę, gra sobie to w tle, a odkręcę potencjometr w weekend. Nie mam też jakiejś świetnej pamięci słuchowej, żeby się konkretniej wypowiedzieć.

Mały edit: czytając wstęp do testu monitorów @Krafta, 'pożyczyłem' sobie do testów kilka utworów/albumów i np. dzisiaj włączając album Lee Ritenour 'Overtime' i słuchając kawałka 'Is it you?' odnoszę wrażenie, że ten zestaw gra po prostu rewelacyjnie. Bas raczej krótki ale wyraźnie zaznaczony. Nie spodziewałem się nawet, że tak przypadną mi do gustu dobrze kontrolowane niższe rejestry, bo jeszcze jakiś czas temu byłem jednak bassheadem i wychodziłem z założenia, że nieważne jak, ważne żeby dmuchało, ale jak widać do pewnego brzmienia trzeba dojrzeć, tak samo jak do czerwonego wina ;) Przez ten sprzęt zaczynam słuchać jazzu, co kiedyś dla mnie było abstrakcją, ale co tu dużo mówić, zwyczajnie zaczynam doceniać dobrze zrealizowaną muzykę.

Edytowano przez kacper.kaps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...
Dnia 21.06.2021 o 09:45, Dedal75 napisał:

👍 . Pzdr 

@kacper.kaps a masz spięte tym xlr co pisałeś ? A sprawdzałeś czym innym albo RCA i czy słyszysz różnice ? 

Zostały XLRy. W weekend robiłem testy z dziewczyną i przełączałem pomiędzy Silver Sonic Air Matrix XLR, a Wireworld Silver Eclipse 5 RCA.

Musiałem przy tym wyrównywać poziomy, bo XLR jest o kilka dB głośniejszy. Test polegał na puszczeniu muzyki na jednym kablu, pauza, przełączenie switcha XLR/RCA, wyrównanie głośności, play. Przerwa pomiędzy pauzą a play wynosiła mniej wiecej 4-5 sekund.

Mój słuch już nie jest taki jak kiedyś, dlatego wszystkie nadzieje położyłem w słuch dziewczyny, która w ślepym teście wskazała XLRy na te, które grają 'mniej zamulonym i czystszym' dźwiękiem. Zapytałem, czy na serio słyszy różnicę, powiedziała, że tak. To mi wystarczyło do podjęcia decyzji. RCA dziś zwróciłem do salonu, XLRy ze mną zostały.

Obecnie ołtarzyk wygląda w ten sposób. Audiolab na razie jest drogą podstawką do końcówki ;) 

WhatsApp Image 2021-07-05 at 13.23.23.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, S4Home napisał:

To te Pylony wymagały sporo odmulenia w takim razie.

Najpierw elektroniką teraz kablem.

Na to wychodzi tak?

Piotr

Nie do końca. Zestaw NuPrime dostałem z kablem Silver Sonic Air Matrix XLR i to połączenie zagrało tak jak powinno.

Potem dostałem jeszcze drugi Wireworld Silver Eclipse 5 RCA z informacją, że może zagrać troszkę ciemniej niż ten XLR i to się potwierdzilo w ślepym teście.

Moja dziewczyna nie wiedziała, który kabel gra aktualnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No właśnie. Czyli odmuliłeś zestaw samym Nu Prime a później jeszcze kablem. O to pytam właśnie.

Generalnie nie użyłbym słowa 'odmulać'. Wzbogaciłem jego brzmienie na każdym paśmie i uważam, że to był bardzo dobry wybór.

Aż się dziwię, że te dzielone zestawy są tak niedoceniane. Imo zagrało to o wiele lepiej od tak chwalonego Vicka 237.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Generalnie nie użyłbym słowa 'odmulać'. Wzbogaciłem jego brzmienie na każdym paśmie i uważam, że to był bardzo dobry wybór.

Aż się dziwię, że te dzielone zestawy są tak niedoceniane. Imo zagrało to o wiele lepiej od tak chwalonego Vicka 237.

Ech, muszę sprawdzić ten Twój duet.

Tym bardziej, że teoretycznie mamy podobne gusta. Adudiolab 6000A bardzo mi się podoba. Sądzę, że byłby to krok do przodu po NAD 316 i jedyne co mnie powstrzymuje przed jego kupnem to obawa, że to byłby zbyt mały krok i za chwilę szukałbym czegoś lepszego.

Co ciekawe, odnośnie Vincenta mam podobne odczucia. Słuchałem jednak głównie SV 227. Ten wzmacniacz wygląda jak czołg i tak też gra (tak wiem przerysowuję 😁). Dźwięk jest dość potężny, ale jakiś taki "ulepiony", bez konturów, bez zwinności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Ech, muszę sprawdzić ten Twój duet.

Tym bardziej, że teoretycznie mamy podobne gusta. Adudiolab 6000A bardzo mi się podoba. Sądzę, że byłby to krok do przodu po NAD 316 i jedyne co mnie powstrzymuje przed jego kupnem to obawa, że to byłby zbyt mały krok i za chwilę szukałbym czegoś lepszego.

Co ciekawe, odnośnie Vincenta mam podobne odczucia. Słuchałem jednak głównie SV 227. Ten wzmacniacz wygląda jak czołg i tak też gra (tak wiem przerysowuję 😁). Dźwięk jest dość potężny, ale jakiś taki "ulepiony", bez konturów, bez zwinności.

Stestować nie zaszkodzi :) to nic nie kosztuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...