Skocz do zawartości

Coś podobnego do Dali Zessor 7


Artur Grzyb

Recommended Posts

Cześć, przeprowadzam się z bloku (salon 18m2) do bliźniaka (salon z aneksem 40m2). Mam dylemat, posiadam ampli Pioneer vsx-831, zestawiony z heco victa prime 702 z monitorami 202 i klipsh r10sw. O ile z efektu kina jestem zadowolony to przy muzyce nie przekonuje mnie ten zestaw. Kolumny grają dobrze ale jakoś brakuje mi w nich fajnej góry, scena też jest dość ściśnięta. Nie jestem jakimś mega audiofilem, nie planuje zakupu sacd, muzykę słucham z Spotify/tidal/YT music. Wiem że to może nie są super źródła ale będąc u znajomego słuchając zestawu Onkyo TX-8150 + dali Zessor 7, właśnie na YT zagrało to pięknie. Było szczegółowe, góra zagrała super. Co z obecnie dostępnych kolumn za około 3k za komplet 2ch zagra podobnie do tych zessorów? Czy sama wymiana kolum przy tym ampli ma sens? Myślałem żeby przejść na stereo, pozbyć się wszystkiego i kupić Onkyo 8270 albo Yamaha 803d lub 602 w zależności na co pozwoli budżet.

Bije się cały czas z myślami, tyle samo oglądam filmów co słucham muzyki. Jeżeli sama wymiana kolumn znacząco polepszyła by jakość może przy tym bym pozostał. Jeżeli jednak głównym problemem jest tutaj ampli to może przeboleję utratę kina na rzecz 2.0 lub 2.1 co też jakoś chyba powinno się w miarę sprawdzić w filmach.

Edytowano przez Artur Grzyb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twoim budżecie ciężko będzie pogodzić ,słuchanie w dobrej jakości stereo i kina domowego.Amplitunery do kina ,które dobrze brzmią i w stereo(firmy Anthem czy Arcam kosztują pewnie w okolicy 10 tys zł).Z drugiej strony czy na przykład Yamaha RN 803D zadowoli cię w stereo jak i przy odsłuchu filmów ,to musisz sam posłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Przy twoim budżecie ciężko będzie pogodzić ,słuchanie w dobrej jakości stereo i kina domowego.Amplitunery do kina ,które dobrze brzmią i w stereo(firmy Anthem czy Arcam kosztują pewnie w okolicy 10 tys zł).Z drugiej strony czy na przykład Yamaha RN 803D może zadowoli cię w stereo ,ale jak będzie przy oglądaniu  filmów ,to musisz sam posłuchać.

Poprawiłem ostatnie zdanie bo ,źle napisałem wcześniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W przypadku Pioneera nie warto inwestować w lepsze kolumny. Jeśli chciałbyś postawić na większą przestrzeń oraz szczegółowość musiałbyś zmienić całość. 
Warto byłoby zwrócić uwagę na Yamahę RN803d + Heco Aurora 1000, które w takim metrażu rozwiną skrzydła. Masz w tym przypadku precyzyjne i dynamiczne brzmienie Yamahy w połączeniu z muzykalnością Heco.  Bardziej detaliczne brzmienie odnajdziesz w Polk Audio S60e. Możesz na sam początek kupić same kolumny ale prędzej czy później dojdziesz do etapu wymiany wzmacniacza. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...