Skocz do zawartości
Patryk Szulc

Epos m22 vs Dali Ikon 6 mk2 vs Audio Physic Yara II Superior

Recommended Posts

Które z nich zagrają najlepiej (kultura, fajny nie przeładowany bas, dobre średnie/wokale). 22 merty, w miarę wytłumione, muzyka różna, bez metalu itp. Do tego Jolida 1501RC z lampami EH Gold ale wiem, że one mogą być zbyt jazgotliwe do takich kolumn, w planach zmiana na Tung Sole lub Psvane, które ocieplą i dadzą barwę.

5 godzin temu, Patryk Szulc napisał:

Nikt nic? :( 

Po całym tygodniu bajerowania i pisania o regałach i innych bzdetach w HOT temacie „Audio beginners… „ teraz są zmęczeni. To nie forum na takie pytania, tu możesz tylko albo się pokłócić (np. o kable) albo zostać zaproszony do odsłuchów.

27 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

To nie forum na takie pytania, tu możesz tylko albo się pokłócić (np. o kable) albo zostać zaproszony do odsłuchów.

Nie zgodzę się z takim stwierdzeniem.

Moim zdaniem to totalnie inne kolumny.

Nie pamiętam dokładnie brzmienia EPOSA, ale Ikon i Audio Physic już tak. To będzie brzmienie jaśniejsze. W Ikon ostrzejsze na gorze. Nie akceptujące gorzej nagranych materiałów. Bardzo wyraźne.

Stawiam na AudioPhysic z zostawieniem pola dla Eposa którego nie pamiętam.

Piotr

7 minut temu, stach_s napisał:

Używając googla można znaleźć choćby dość obszerny wątek na konkurencyjnym forum

https://www.audiostereo.pl/topic/44806-epos-m22i/

Czytałem. Gościu tam pisze, że wg innego gościa, poza stolarką i drutami, się niczym nie różnią. A ja gdzieś u Angola wyczytałem, że 22 są 3way a 22i 2,5. Wolałbym info od kogoś, kto wie a nie "słyszał, że" :) 

Napisano (edytowany)
15 minut temu, Patryk Szulc napisał:

Czytałem. Gościu tam pisze, że wg innego gościa, poza stolarką i drutami, się niczym nie różnią. A ja gdzieś u Angola wyczytałem, że 22 są 3way a 22i 2,5. Wolałbym info od kogoś, kto wie a nie "słyszał, że" :) 

Za to ja wyczytałem, że obie wersje są 3way ;)

http://www.hifi-review.com/specs/152915-epos-m22i.html

https://manualzz.com/doc/23550105/epos-m22-loudspeakers

22i mają większe średnio i niskotonowe 165 vs 150mm, niższe zejście 38-20kHz vs 40-20kHz

Edytowano przez stach_s

Napisano (edytowany)

@Adam Wesolowski Jak ci tak nie pasuje to dlaczego tu jesteś? Wielce obrażony na forum... a no i wielce tajemniczy:

"- na czym grasz?

- odpowiedź poszła na priv"

🤣🤣

Edytowano przez JaZz

39 minut temu, JaZz napisał:

@Adam Wesolowski Jak ci tak nie pasuje to dlaczego tu jesteś? Wielce obrażony na forum... a no i wielce tajemniczy:

"- na czym grasz?

- odpowiedź poszła na priv"

🤣🤣

Wydaje mi się, czy szukasz zaczepki? Nie Twoja sprawa, po co tu jestem. 

Dnia 23.05.2021 o 15:45, Adam Wesolowski napisał:

To nie forum na takie pytania, tu możesz tylko albo się pokłócić (np. o kable) albo zostać zaproszony do odsłuchów.

6 minut temu, Adam Wesolowski napisał:

Wydaje mi się, czy szukasz zaczepki?

Raz na kilka postów piszesz jakieś żale, ale jak zapytać na czym grasz i czy podzielisz się w temacie to jakiś problem, ale to ja szukam zaczepki xD 

Ok w sumie nic mi do tego. Możemy zakończyć na tym dyskusję.

Sry za OT autorze i moderacjo.

Nie, no może ja szukam? Temat już poszedł dalej a Ty wyciągnąłem jakąś odpowiedź z innego tematu i Ci się przypomniało po 24 godzinach, co ja tam gdzieś indziej odpowiedziałem. Poszukaj jeszcze, na pewno jeszcze coś znajdziesz na mnie. Szeryfowanie teraz jest modne. 

Chciałeś zaatakować, to zaatakowałeś. Masz w ogóle CXA, że cię to interesuje? Jak masz, to napisz coś kostruktywnego w temacie, który ja rok temu założyłem i nikogo on nie zainteresował. Chętnie się czegoś nowego nauczę i podyskutuję. 

Napisano (edytowany)

Nie lubię takich użytkowników którzy narzekają na forum i jego społeczność, ale na nim dalej siedzą. Siedzą i narzekają. Mi jak forum nie pasuje to je zmieniam. Znikam z tematu. Chcesz coś dodać to pisz pw. 👍

Edytowano przez JaZz

Napisano (edytowany)

Mógłbyś coś więcej napisać o tych Yara'ch? Dlaczego żart i z jakimi paczkami miałeś okazje porównać? Słuchałeś ze swoją

Jolidą u siebie, czy z czym i gdzie?

Edytowano przez JaZz

6 minut temu, JaZz napisał:

Mógłbyś coś więcej napisać o tych Yara'ch? Dlaczego żart i z jakimi paczkami miałeś okazje porównać? Słuchałeś ze swoją Yolidą u siebie, czy z czym i gdzie?

Te Yary II S (grane na Jolce + Topping D70) - straszny jazgot, szorstkie jakieś takie. Barwa żadna (pewnie podchodzi to wg niektórych pod neutralność), takie bezpłciowe granie, bez wyrazu. Ta sama para (Jola + Topping) podpięta pod Dynaudio Focus 220 - przepaść, nawet nie ma co porównywać. W tych AP siedzą tweetery po ok. 100 zł sztuka i w podobnej cenie pozostałe przetworniki. I to słychać. 
Ciekaw jestem tych Tempo 2, bo podobno te starsze fizyki to inna bajka. 

Dokładnie.

Tempo także sa jasne.

Skoro Dynaudio z linii Focus Ci odpowiadały to szukaj tego albo Excite i juz :)

Piotr