Skocz do zawartości

Epos m22 vs Dali Ikon 6 mk2 vs Audio Physic Yara II Superior


Patryk Szulc

Recommended Posts

Które z nich zagrają najlepiej (kultura, fajny nie przeładowany bas, dobre średnie/wokale). 22 merty, w miarę wytłumione, muzyka różna, bez metalu itp. Do tego Jolida 1501RC z lampami EH Gold ale wiem, że one mogą być zbyt jazgotliwe do takich kolumn, w planach zmiana na Tung Sole lub Psvane, które ocieplą i dadzą barwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to totalnie inne kolumny.

Nie pamiętam dokładnie brzmienia EPOSA, ale Ikon i Audio Physic już tak. To będzie brzmienie jaśniejsze. W Ikon ostrzejsze na gorze. Nie akceptujące gorzej nagranych materiałów. Bardzo wyraźne.

Stawiam na AudioPhysic z zostawieniem pola dla Eposa którego nie pamiętam.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, stach_s napisał:

 

Używając googla można znaleźć choćby dość obszerny wątek na konkurencyjnym forum

https://www.audiostereo.pl/topic/44806-epos-m22i/

 

Czytałem. Gościu tam pisze, że wg innego gościa, poza stolarką i drutami, się niczym nie różnią. A ja gdzieś u Angola wyczytałem, że 22 są 3way a 22i 2,5. Wolałbym info od kogoś, kto wie a nie "słyszał, że" :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patryk Szulc napisał:

Czytałem. Gościu tam pisze, że wg innego gościa, poza stolarką i drutami, się niczym nie różnią. A ja gdzieś u Angola wyczytałem, że 22 są 3way a 22i 2,5. Wolałbym info od kogoś, kto wie a nie "słyszał, że" :) 

Za to ja wyczytałem, że obie wersje są 3way ;)

http://www.hifi-review.com/specs/152915-epos-m22i.html

https://manualzz.com/doc/23550105/epos-m22-loudspeakers

 

22i mają większe średnio i niskotonowe 165 vs 150mm, niższe zejście 38-20kHz vs 40-20kHz

Edytowano przez stach_s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
6 minut temu, JaZz napisał:

Mógłbyś coś więcej napisać o tych Yara'ch? Dlaczego żart i z jakimi paczkami miałeś okazje porównać? Słuchałeś ze swoją Yolidą u siebie, czy z czym i gdzie?

 

Te Yary II S (grane na Jolce + Topping D70) - straszny jazgot, szorstkie jakieś takie. Barwa żadna (pewnie podchodzi to wg niektórych pod neutralność), takie bezpłciowe granie, bez wyrazu. Ta sama para (Jola + Topping) podpięta pod Dynaudio Focus 220 - przepaść, nawet nie ma co porównywać. W tych AP siedzą tweetery po ok. 100 zł sztuka i w podobnej cenie pozostałe przetworniki. I to słychać. 
Ciekaw jestem tych Tempo 2, bo podobno te starsze fizyki to inna bajka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mam zamiar zmienić lampy (12AX7 Electro Harmonix GOLD - grają chyba trochę jasno/chudo - tranzystorowo bez takiego czaru lampowego) na jakieś ciekawsze (bardziej "lampowe" :) , z ciekawszą średnicą) i może wtedy z Tempo 2 by za jasno niebyło. Pytanie czy T2 są jakościowo lepsze od Yary Superior, bo z tych Yar raczej nie wierzę, że coś ciekawego można wyciągnąć. Tych Tempo 2 słuchałem na CA, chyba 851 i było dość przyjemnie a podobno T2 SE z gwizdkiem Scan Speaka są już świetne, tylko nie ma ich na rynku. 

Dynaudio fajne tylko trochę za drogie (minimum 4K trzeba dać) dla mnie na tę chwilę. I pytanie czy jak zmienię lampy to nie będzie za ciemno, czy się system nie zmuli, gdybym nawet na nie wyskrobał. Czy może coś innego, co by zagrało podobnie ale taniej? Przypomnę tylko, ze źródło to Topping D70, pokój 23m w mirę zagracony, dywan itp.

Może przy okazji jakieś lampki polecicie, bo w tej kwestii trochę zielony jestem :) Z tego co czytałem, to może TugSol albo Psvane, TugSol Gold i Gold Lion podobno tez basu nie za wiele mają. Drogich na razie nie chcę, może jak się osłucham. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, ale we wzmacniaczu jako lamp sterujących używam TYLKO ECC88.  Lamp 12AX7 używam bardzo sporadycznie w lampowym pre i też Psvane. Nie są najlepsze. Niewiele mogę o nich powiedzieć. Może spróbuj ECC83 - to zamienniki. No i jeśli szukasz ocieplenia i barwy to Mullard, ale napisałeś że droższych nie chcesz. Jedyne co mogę zaproponować to poszukaj używanych niedrogich kolumn (podstawkowych trochę większych) z papierowymi membranami. Coś w tym rodzaju. Takie sprawdziły sie u mnie z lampą. Pozdrawiam.

 

20200524_182236.jpg

20200524_190435.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby takie

https://www.ebay.pl/itm/402832349148?hash=item5dcaadd7dc:g:pysAAOSwm2JgP6N3

lub takie

https://www.ebay.pl/itm/384193597589?hash=item5973b91095:g:OXUAAOSwu~VgrOfZ

To nie są typy konkretnych aukcji tylko demonstracja lamp. Jesli zdecydujesz sie na kupno z e-bay to miej na uwadze, że tam bardzo często trafiają sie podróbki. Dlatego lampy należy kupować raczej ze sprawdzonego źródła.

Ale moim zdaniem najpierw powinieneś spróbować z innymi kolumnami. I to przynajmniej dwoma lub trzema różnymi kompletami.  Żonglowanie lampami jest wskazane wtedy kiedy wiesz już na pewno, że masz odpowiednie kolumny do słuchania z lampą. Zmiany w brzmieniu wprowadzane przez lampy są mniej spektakularne niż te które zapewnia wymiana kolumn. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Rega napisał:

To nie są typy konkretnych aukcji tylko demonstracja lamp. Jesli zdecydujesz sie na kupno z e-bay to miej na uwadze, że tam bardzo często trafiają sie podróbki. Dlatego lampy należy kupować raczej ze sprawdzonego źródła.

Dokładnie tak.

Przyszedł kiedyś do nas klient ze swoim wzmacniaczem po wybór kolumn. Mieliśmy dokładnie ten sam wzmacniacz lampowy na stanie.

Dobre 2 godziny mi zajęło dojście dlaczego polecane kolumny się nie zgrywają :/

Zmieniliśmy na nasz egzemplarz było coś innego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...