Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 zmiana wzmaka i kolumn


FuRiOn

Recommended Posts

Heja

 

Pewnie chlejecie juz zimne piwko z kija w ogrodku ale mozna zawsze odpowiedziec pozniej lub przy piwku :D

Mam taki oto zestawik:

Klocek: Yamaha R-N602
Kolumny: Dali Ikon 6 mk1
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub; Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230

Dali juz mi sie osluchaly, ahh te wstazkowe wysokie, daja rady ale czasami jezdza po uszach. Ogolnie kolumny calkiem calkiem ale w ramach eksperymentu czlowiek by juz poszukal czegos innego. Dopiero zaczalem wiec mozna sie bawic.

Co do samego wzmaka gra w porzadku, choc czasami albo jemu albo kolumnom brakuje tego efektu zeby dech zaparlo od uderzenia mocy. To raz.
A dwa sama obsluga MConnecta czy tez Musiccasta to po prostu porazka. O ile wlaczam sprzet do pol h i chodzi elegancko, to pozniej apka muli, wiesza telefon (Mconnect ---> TIDAL). To zabiera cala przyjemnosc ze sluchania.

 

Poeksperymentowalbym troche z kolumnami i od razu pytanie czy za podobne pieniadze nie lepiej mi juz bazowo zmienic wzmaka na cos typu wzmak + przystaweczka do Tidal. Moze kasowo i brzmieniowo to sie bardziej oplaci niz zintegrowane dobre.. ale nie najlepsze rozwiazanie. 
Do nowych kolumn juz bym chcial cos konkret jako klocek w podobnej cenie co ta Yamaha, zeby bazowy wzmak byl wystarczajacy do prawie obojetne jakich kolumn. Zeby mocy nie braklo a obsluga Tidal byla baja. Szkoda ze dedykowana apka na telefon nie hula z tym wzmakiem bo ten MConnect odbiera cala zabawe ze sluchania.

Moje propo nowych kolumn to np takie oto zestawy:
Klipsch RF-82
KEF Q750
KEF IQ70
BOWERS & WILKINS 683
HECO AURORA 700
Monitor Audio Bronze

Zimnego piwka i dzieki z gory za sugestie co do zmiany wzmaka na cos fajniejszego, a pozniej bede sie bawic kolumnami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie wiem co ci nie pasuje w Mconnect ,bo mnie co prawda z Arcamem śmiga super i nic się nie wiesza ,może to też wina twojej Yamahy. Masz połączoną 602 z siecią kablowo i fona w tej samej sieci przez wi-fi?Dla mnie Mconnect to świetna apka.

Dokladnie. Yamaha kabelkiem i telefon przez WIFI wysyla MConnectem. Tnie sie max po pol h. I ogolnie w porownaniu do oryginalnej apki TIDAL to mizerota. To raz.
A dwa... moze za podobna cene da rady kupic fajniejszy wzmak, ale bez musicasta. Za to z jakas dokladeczka do Tidal. I to za podobna cene moze bedzie gralo duzo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

To nie wina Mconnecta,to sprawka albo Yamahy ,albo internet masz bardzo słaby jak ci tak tnie. Tu na pewno nie jest winien Mconnect.Ja samej apki Tidala nie używam bo Mconnect dużo lepszy.

50 mbps, netflix wszystko hula to z paromegabajtowymi MQ sobie nie da rady ;) ? Ja bym obstawial soft Yamahy. Apka potrafi sie zawiesic i nie reaguje, kawalek sobie idzie dalej i tyle.
Poza tym sama funkcjonalonosc w porownaniu do oryginalnej apki to hmm... Niby tez sa nowosci w Mconnect itd, ale jednak jak wlaczysz oryginalna apke to jest ulga bo tam dziala to jak trzeba.

No ale to zostawmy. Czy w tej cenie R-N602 450 e +-150 e mozna zlozyc cos fajnego niekoniecznie jako kompletny network receiver? Ale moze byc wzmak + jakis chromecast do Tidal. Cos co zagra lepiej i mocniej od Yamahy.

Potem z przyjemnoscia jak juz bedzie mocny fundament zaczne sie bawic wymiana glosnikow

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, FuRiOn napisał:

50 mbps, netflix wszystko hula to z paromegabajtowymi MQ sobie nie da rady ;) ? Ja bym obstawial soft Yamahy. Apka potrafi sie zawiesic i nie reaguje, kawalek sobie idzie dalej i tyle.
Poza tym sama funkcjonalonosc w porownaniu do oryginalnej apki to hmm... Niby tez sa nowosci w Mconnect itd, ale jednak jak wlaczysz oryginalna apke to jest ulga bo tam dziala to jak trzeba.

No ale to zostawmy. Czy w tej cenie R-N602 450 e +-150 e mozna zlozyc cos fajnego niekoniecznie jako kompletny network receiver? Ale moze byc wzmak + jakis chromecast do Tidal. Cos co zagra lepiej i mocniej od Yamahy.

Potem z przyjemnoscia jak juz bedzie mocny fundament zaczne sie bawic wymiana glosnikow

U mnie i z Marantzem i z Arcamem ,Mconnect (normalna płatna wersja za 28zł)chodzi świetnie.Co do sprzętu by lepiej grało od 602 w podobnej cenie to raczej ciężko ,chyba że zdecydujesz się na jakąś używkę plus streamerek. Jeśli chcesz kupić nowe ,to na pewno 803 to też będzie progres + dodatkowe funkcje, albo Audiolab 6000A Play, coś lepszego to już jednak koszt powyżej 5-6 tys zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Kluczynski napisał:

U mnie i z Marantzem i z Arcamem ,Mconnect (normalna płatna wersja za 28zł)chodzi świetnie.Co do sprzętu by lepiej grało od 602 w podobnej cenie to raczej ciężko ,chyba że zdecydujesz się na jakąś używkę plus streamerek. Jeśli chcesz kupić nowe ,to na pewno 803 to też będzie progres + dodatkowe funkcje, albo Audiolab 6000A Play, coś lepszego to już jednak koszt powyżej 5-6 tys zł.

Tutaj gdzie mieszkam, rejon Belgi i Holandi jest peeeeeelno swietnego sprzetu z 2handu takze nic tylko brac i nie mam z tym problemow. Ta yamaha co mam tez byla kupowana jako uzywka, kolumny tez. Nowy piecyk jak i poprzedni musi miec wyjscie SUB i optyki

Uzywka + streamer wchodzi w gre. Kwestia wybrac, wsiasc do samochodu i przesluchac ;) 

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Osobiście zacząłbym wymianę od kolumn, a później do nich dobierałbym jakiś konkretny wzmacniacz. Nie ma sensu przechodzić na wyższy model amplitunera.

No wlasnie kurcze boje sie ze podepne jakies kolumny i nie zagraja z pelna moca przez co moge je odrzucic

 

Mysle ze za 5 stowek by sprzedal
https://www.marktplaats.nl/v/audio-tv-en-foto/luidsprekers/m1696071770-monitor-audio-silver-rx6-zuil-speakers?c=9b26ed2a557deff636f4f8b9c5b7a618&previousPage=lr

Czy oplaca mi sie zmieniac Dali Ikon 6 mk1 na mk2 ?

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wybralem zaskakujaco poki co. Juz grzeja od dwoch godzin Monitor Audio RS6, kupilem za 425 euro. Stargowalem z 600 :D

Pierwsze wrazenie to wow.. w koncu nie mecze sie sluchajac muzyki. Przy tych Dali, ktore naprawde tez sa super, czlowiek musi sie przyzwyczaic do takiego technicznego dzwieku, bardzo wysuniete jak dla mnie srednie i ten wstazkowy ktory wierci glowe.

RS6 graja duzo cieplej, bas duzo przyjemniejszy jak dla mnie. Dzwiek fakt, nie jest tak szczegolowy i wyrazisty jak z Dali ale duuuzo lepszy w odbiorze jak dla mnie. Bede dalej testowal ale chyba Dali pojda "do żyda". Wiem juz na pewno w ktorym kierunku nie chce isc jesli chodzi o glosniki.
Wstaw inne multimedia
Kolumny na razie mam z glowy. W czerwcu moze wezme tez KEF albo jakies Klipsch, bo inne to nie mam pojecia jakie. Na razie jestem mega zadowolony.

Co do wzmaka drazymy temat w takim razie dalej.

SUB: SVS SB-1000 PRO... bardzo mocny kandydat na zmiane obecnego

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie Yamahy z jasno grającymi Ikonami nie jest dobrym zesatwieniem.

Ale niestety nie poprawisz tego wymieniając na

Dnia 21.05.2021 o 20:51, FuRiOn napisał:

Klipsch RF-82

 

Dnia 21.05.2021 o 20:51, FuRiOn napisał:

BOWERS & WILKINS 683

 

Dnia 21.05.2021 o 20:51, FuRiOn napisał:

Monitor Audio Bronze

 Z kolei KEF, Heco Aurora czy ELAC to brzmienie po drugiej stronie. Cieplejsze. To może być słuszny kierunek.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś w chwili obecnej pozostać przy RN803d to zdecydowanie lepiej celować w kolumny o cieplejszym charakterze brzmienia. Tutaj miałbyś wspomniane Heco Aurora 700, Pylon Audio Sapphire 25, które zagrają potężniejszą podstawą basową lub KEF Q750, które zapewnią większą przestrzeń i czystość.  
Odnośnie amplitunera zawsze możesz pomyśleć o wzmacniaczu z opcjami sieciowymi np. Marantz PM7000n, Cyrus One Cast czy Audiolab 6000a Play. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2021 o 08:01, S4Home napisał:

Z kolei KEF, Heco Aurora czy ELAC to brzmienie po drugiej stronie. Cieplejsze. To może być słuszny kierunek.

Zgodze sie. Wczoraj w koncu siadlem na lapa i wszedlem tez na forum. Pogrzebalem troche i znalazlem dosyc fajna recke
TEST YAMAHA 803D + HECO AURORA 700 vs KEF Q750 vs ELAC U5 FS
Gosc sie az rozplywa nad tymi KEF'ami wrecz maniakalnie :D

 

W tej chwili mam od 6 dni Monitor Audio Silver RS6. Na te pare dni sluchania wydaje mi sie, ze graja duzo ciemniej niz IKON i calkiem przyjemnie sie tego slucha. Jestem dopiero na poczatku swojej drogi audio wiec nie jestem w stanie ocenic czy te kolumny graja poprawnie z tym wzmakiem. Dla mnie lepsze polaczenie niz z Dali Ikon 6. Tyle wiem.

Dnia 24.05.2021 o 09:05, Q21 napisał:

Jeśli chciałbyś w chwili obecnej pozostać przy RN803d

Ja mam R-N602.

 

Dnia 24.05.2021 o 09:05, Q21 napisał:

Marantz PM7000n

Wyglada na swietny wzmak. Nie mialem okazji sluchac go z zadnymi kolumnami ale to juz prog 800 euro za uzywke. Przy dobrych wiatrach za swojego bym dostal 400e co znaczy ze musialbym dolozyc drugie tyle do marantza. On tez ma funkcje sieciowe, ale czy polaczy sie bezposrednio z apka TIDAL na telefonie ? Z tego co na necie pisza, to leci ladnie przez AIRPLAY bezposrednio.

Audiolab 6000a Play to tez swietna propozycja za ok 700 euro.

Czytalem tez recki mojej Yamahy i rozwialem swoje watpliwosci co do mocy bo moze dac az 2x158W przy 8 omach i 2x110W przy 4 omah. W tej chwili mam podlaczone te wspomniane juz wyzej Monitor Audio Silver RS6 na 4 omach. Niby specyfikacja mowi o 6 omach dla tych glosnikow. Ale testy wykazaly ze chodzi on faktycznie na 4.5 oma wiec ustawilem na 4 omy Yamahe. Nie wiem czy slusznie. 
 

Nie mam pojecia czy w zakresie 400-600 euro znajde jakis lepszy wzmak. Moze byc uzywka + streamer lub kompletne rozwiazanie sieciowe.  Bo pozniej juz tylko wyzej wspomniany Marantz i Audiolab.

Jesli mialbym zamienic na cos co gra rownie dobrze co moja Yamaha albo lepiej ale polaczy sie bezposrednio juz z apka Tidal to zmieniam od razu. NAD odpadaja ze wzgledu na wyglad ktory tez jest dla mnie wazny.
Meczacy jest dla mnie ten Mconnect. Funkcjonalnosc w porownaniu z oryginalna apka Tidal jest... slaba :D  Wg mnie oczywiscie, opinie moga byc rozne.

Co do kolumn na razie mam te MA ale bede polowal na KEF Q750 i Heco Aurora 700 dla porownania.
Sub juz wybrany. SVS SB-1000. Kwestia dozbierania $$$ ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio Tidala nie otworzysz, możesz to zrobić przez apke Heos, ale Mconnect jest dużo lepszy, nie wiem co ci w nim nie pasuje, bo dla mnie to rewelacja, tylko Bluos jest fajniejszy. Może musisz trochę nad Mconnect em popracować by go do końca rozgrysc. Jak już Ci leci muza to gdy palcem przesuniesz po zdjęciu , czy okładce albumu to pokazuje się z jaką jakością idzie nagranie i jest ta różowa kropka, którą można nagranie po kawałku przesuwać w przód i w tył. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2021 o 12:41, Tomasz Kluczynski napisał:

okładce albumu to pokazuje się z jaką jakością idzie nagranie i jest ta różowa kropka, którą można nagranie po kawałku przesuwać w przód i w tył. 

Sprobuje tez te inne apki, a w MConnect ruszam ta krope faktycznie ale wraca ona pozniej do pozycji jak idzie kawalek wiec lipton...

 

Dnia 31.05.2021 o 07:40, S4Home napisał:

No to KEF gra jeszcze ciemniej od RS6

Za 600 euro dostaniesz używanego w świetnym stanie Roksana K2 który pozamiata te wzmacniacze.

Piotr

Tak ale nie ma on wyjscia na sub i optyka. Bo streamer moglbym sobie dokupic ale odpada

 

Dnia 31.05.2021 o 20:33, Q21 napisał:

Atoll IN200

1300e uzywka... odpada calkowicie

 

Dnia 1.06.2021 o 07:35, S4Home napisał:

Chyba że we Francji?

To nie problem, bo wysylka jest. Ale nie 600. Grubo ponad 1000e na ebay



no nic to drazymy temat dalej. Jeszcze mi sie rpzewinal 

Cambridge CXA81 mozna dopisac do listy, za 700 euro by smignal uzywke
do tego 
Audiolab 6000a Play
Bo yamahy R-n803D nie chce ze wzgledu ze znowu mi jasno strasznie bedzie grala i ciezko dobrac glosniki.

 

I tyle... nie mamy nic do przedzialki do 800 euro (uzywka) nawet jako kombinacje stereo + streamer. Wzmak ma byc lepszy od Yamahy zeby pociagnal te KEF-750. One zagoszcza lub HECO ale przeslucham obydwa. I ma miec wyjscie optyczne + sub,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, FuRiOn napisał:

Sprobuje tez te inne apki, a w MConnect ruszam ta krope faktycznie ale wraca ona pozniej do pozycji jak idzie kawalek wiec lipton...

Specjalnie przed chwilą sprawdziłem i na wersji darmowej Lite i na płatnej i w obu normalnie kropka daje się przesuwać w obie strony i nigdzie nie wraca.Jak chcesz to mogę zrobić zrzuty ekranu i po czasie można poznać ,że wszystko jest ok.

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...