Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 zmiana wzmaka i kolumn


FuRiOn

Recommended Posts

7 godzin temu, S4Home napisał:

A czemu chcesz kupić all in one?

Nie no wlasnie pisze od poczatku ze nie ma problemu na nowy/uzywke ze streamerem jak co, byleby bylo to lepsze od mojej Yamahy R-N602 i mialo wyjscie na sub i optyka. Mozna dolaczyc DAC i streamer ale to juz sa 3 skrzyneczki. 2 jeszcze spoko, np wzmak + streamer. 

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Do każdego wzmacniacza jesteś w stanie dołożyć na przykład Cambridge DAC 100

Racja ale to extra 100e ;)

 

7 godzin temu, S4Home napisał:

Od modelu AS 1000 w górę?

No moze nie badalismy takiego czegos, a tez bedzie mi tak jasno grac ? Nie ma optyka wiec nijak podlacze do TV a stamtad do X, wiec trzeba DAC (+ ~100e) i streamer bo korzystam z Tidal z przyjemnoscia. Moze kiedys wjedzie gramofon. Ale to takie plany planow ;) 
Poki co zmienic ta yamahe niewielkim kosztem na cos extra. Najchetniej w tej samej cenie na cos lepszego lub ewentualnie juz uzbierac i dobic do tych ~700e.
cena na marktplaats ~700e za uzywke

Jak sie on ma do innych wojownikow do wyboru

Cambridge CXA81 550-600e nie wiem czemu ale jak na razie moj faworyt na zmiane
Audiolab 6000a Play 700e
Yamahy R-N803D 800e
CREEK Evolution 50A 700e jest fajny ale trzeba by bylo dokupic DAC i streamer

do ktoregos z nich bedzie podlaczony docelowo zestaw KEF-Q750 lub Heco Aurora 700 + sub svs sb-1000. Na razie mam monitor audio rs6 ale bede zbierac na KEFY i nowego suba ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem totalnie zdanie po paru filmikach na YT co do dolozenia ewentualnie tez jakiegos DAC. Po prostu sa starsze wzmaki, ktore swietnie graja i nie kosztuja tak wiele. Nawet po dolozeniu DAC i streamera dalej wychodzi to dobrze finansowo.

Wiadomo lepiej wydac troche kasy i miec wszystko w 1 piecyku, no chyba ze jakis zestaw analalogowego wzmaka + dac + streamer konkretnie pozamiata takiego cambridge czy audiolaba. Za mniejsza lub podobna cene.


Druga sprawa. Jakiez to bylo moje zdziwienie kiedy przez przypadek znalazlem apke Spotify zainstalowana sto lat temu na moim telefonie i odpalilem ja.  Klikajac taka fajna ikonke momentalnie polaczylem sie z moja Yamaha. Idealnie dzialajaca, szybkie przewijanie, puszczanie utworow. W miare pasujace propozycje muzyki na podstawie tego co sie sluchalo. Spotify moze sie laczyc z Yamaha od razu, to czemu apka Tidal nie :/

Dogrzebalem sie do tego, ze urzadzenie musi byc zgodne z Tidal Connect. Z tego co patrzylem do trzeba dac grubo ponad 1000$ zeby takiego streamera kupic :/ A jakosc spotify sporo gorsza od Tidal. Slychac od razu jak puszcze przez MConnect.
jak np https://www.whathifi.com/reviews/naim-nd5-xs-2 oO

Temat ciezki i na razie to utknelismy, chyba ze ktos ma jakies zlote propozycje ;) Chcialbym uzywac w koncu natywnej apki Tidal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FuRiOn napisał:

trzeba dac grubo ponad 1000$

Chyba nie do końca rozumiem problem, ale przecież takiego Tidal,a z natywnej apki można puścić nawet na chromecast audio, który 1k $ nie kosztuje, a raczej ułamek tego "tauzena"?! Z resztą do tej wspomnianej przez Ciebie kwoty, w streamerach które obsłużą Tidal raczej można przebierać, jak w ulęgałkach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą cenę na tego CXA81. Ttuaj w tym zestawieniu faktycznie to jest lider.

I on pasuje zarówno do KEF Q 750 jak I Aurora 700. KEF jednak ciekawsze kolumny więc idż w ta stronę.

Zastanawiam się tylko po Co Ci tutaj sub?

To nie jest odpowiedni kompan do takiego systemu. Planujesz suba nie słuchając systemu docelowego w domu jeszcze tak?

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

CXA81.

Wdal sie chochlik i mi chodzilo o cxa80, patrzac na cene wlasnie tak jest. Ale to prawie blizniacze modele. Z brzmieniem.. nie mam pojecia.

kawalek recki cxa81
"With Bluetooth, the Tidal app would not have been performing MQA decoding. But through the CXA81 and Sky Towers, Morrison’s voice had loads of texture -- even with a regular Bluetooth connection."
Czyli ma natywna obsluge Tidal ale

"The Tidal Music desktop app can also be played from your PC or Mac through a USB Audio connection to your Cambridge Audio network player. This will also give access to the Tidal Masters service and access to MQA content, which is currently unavailable through the mobile app" Czyli dalej nie da rady odtwarzac MQA z komorki :/ Chromecast tez tego nie umozliwia i oficjalnie jego rozwoj zostal zakonczony. Google z niego rezygnuje. Nie bede wogole uzywac odtwarzania z laptopa. Mam polaczony android box polaczony hdmi z TV, a z TV dopiero leci optykiem do wzmacniacza.
Wiec w sumie chyba nie oplaca mi sie oplaca doplaca do lepszego DAC w CXA81 vs CXA80 skoro i tak musze kupic sobie streamer.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

I on pasuje zarówno do KEF Q 750 jak I Aurora 700. KEF jednak ciekawsze kolumny więc idż w ta stronę.

W weekend w koncu troche przygrzalem monitor audio i naprawde graja super. Nie wyobrazam sobie ze graja lepiej na cambridge czy innym wzmaku. Ale tak bedzie :D Potem wjedzie KEF albo zostana MA albo HECO. To juz sie przeslucha na nowym piecyku. Najwazniejsze to ta obsluga TIDAL Connect przy natywnej apce.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Zastanawiam się tylko po Co Ci tutaj sub?

W tej chwili mam i o ile w koncu przy MA sub jest juz nie taki konieczny do sluchania muzyki, bo MA daja zacnie rade. To przy filmach jest juz mus ;) No lubie dzwiek suba podczas ogladania filmow.

 

15 godzin temu, S4Home napisał:

Planujesz suba nie słuchając systemu docelowego w domu jeszcze tak?

Juz mam, tak jak napisalem wyzej. I na pewno w przyszlosci sub bedzie czescia mojego systemu audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2021 o 07:27, S4Home napisał:

CXA80 to dobra elektronika.

Mam nadzieje ze zagra poteznie i bardzo ladnie.

 

Kupujac CX80 musze dorzucic streamer. Z tego co patrze to ciezko wyluskac cos co obsluguje MQA. Mozna kupic google chromecast ale czy DAC z niego nie spowoduje ze dzwiek bedzie plaski jak grajac przez BT. Czuc w tej chwili ogromna roznice na Y R-N602 puszczajac Tidal przez BT i przez np. MConnect.

Kupujac Audiolab niby nie musze kupowac streamera, zagra bardzo ladnie, ale o MQA znowu musze zapomniec :/

https://majorhifi.com/cambridge-audio-launches-dacmagic-200m-with-native-mqa-support/ Jest cos rozsadniejszego niz to ?
https://www.hifishark.com/search?q=DacMagic+200M troche kasy to jest do zakupu wzmaka ale MQA bedzie... Nie ma tanszego rozwiazania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA nie jest wyrocznią i nie ma sensu nakręcać się na pełne dekodowanie. Sam mam u siebie pełne wsparcie MQA i nie korzystam z niego, bo brzmienie jest bardziej na pokaz ale oczywiście zawsze warto samemu porównać tak jak wzmacniacze, jednym spodoba się CXA80 innym Audiolab 6000a. Każdy może mieć inne preferencje i nigdy nic nam nie zastąpi odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak panowie i panie :D

O dziwo roznica jest slyszalna, przynajmniej dla mojego ucha. Meczylem rozne kawalki, ale najdluzej
Faces - Oh la la gdzie sa swietne gitary i slychac ze dzwiek jest minimalnie bardziej zaznaczony, jakby ktos przed toba rwal te struny. Na HIFI tez jest swietnie. Nie wiem jak to powiedziec kawalek brzmi jakby "soczysciej". Nie mam pojecia jak to opisac. Roznice bym opisal na 3% na +MQA. Jest ona naprawde minimalna. Trzeba sie cholernie wsluchiwac. Zupelnie co innego jak miedzy NORMAL/HIGH/HIFI gdzie roznica jest slyszalna bardzo wyraznie.

Tutaj sa to takie niuansiki. Ale bardzo minimalne.

CZYLI HIFI. Nie ma sensu az tyle doplacac za DAC MQA.

Pytanie tylko czy brac uzywke CXA80 (600-700e.. trzyma cene skubaniec. Nowy 799e :/) + streamer max 150 e
czy CXA81, ktory juz obsluzy HIFI Tidal Connect?

Edytowano przez FuRiOn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam ponownie po ponad roku. 

 

Dokupilem od czasu ostatniego posta Monitor Audio RS6 i potem zmienilem na ---> KEF Q750 i na tym teraz zostaje

oraz
ARGON solo Wireless streamer i na chromecast gra bardzo fajnie, ale nadal w jakosci max HIFI. Na yamaha jako zrodlo podaje PCM 44 Khz, nawet nie FLAC ani MQA. Mam telefon na andku, ponoc na jablkach leci master na chromecast.

 W specyfikacji jest podane 

Maksymalna rozdzielczość: 24-bit / 192 kHz przez Roon. 24-bit / 96 kHz przez Chromecasta. 16-bit / 44,1 kHz przez AirPlay 2.... wiec czemu mi leci max PCM z telefonu na andku ?

 

Jestem zdecydowany na cxa81 jako piecyk, tylko szukam dobrej ceny uzywki i chcialbym zmienic sub na SVS SB-1000 PRO (uzywka), czy polecacie cos lepszego ?

Po audio zostanie tylko ambie light system, wygluszenie i salon bedzie gotowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 20.10.2022 o 17:56, Michał Gałązka napisał:

Ten sub będzie bardzo fajnym wyborem jak dorwieez go w dobrej cenie ;)

no mozna go wyhaczyc za 500-550 uzywkem nizej nie chca zejsc ;)

To jest max jesli chodzi o suby w cenie do 600-700 euro ?

Dnia 21.10.2022 o 07:55, Piotr Sonido napisał:

Do stereo masz super ceny teraz na REL HT 1003 i 1205 są lepsze.

Albo seria TX ale droższa.

 

Wygladaja mocarnie. ale czy lepszy bedzie REL HT 1003 i 1205 od tego SVS sb-1000 PRO ?

 

Zaloze chyba osobne tematy na wzmaka, argon i suba bo nie da rady tego ogarnac na raz. Gubia sie tematy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2022 o 12:56, FuRiOn napisał:

Wygladaja mocarnie. ale czy lepszy bedzie REL HT 1003 i 1205 od tego SVS sb-1000 PRO ?

 

Zaloze chyba osobne tematy na wzmaka, argon i suba bo nie da rady tego ogarnac na raz. Gubia sie tematy ;)

Moim zdaniem HT 1003 to konkurent dla SB1000. Modele porównywalne. Z tym że REL ma wieksza zmiennosc na basie. SVS ma aplikację.

1205 stoi wyżej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale o tym pisze. W modelu PRO płacisz tylko za aplikację. Jego możliwości są takie same.

1000 PRO to wciąż konkurent dla REL HT 1003

Piotr

No nie bardzo. Wersja pro to nie xiaomi z extra funkcja w stosunku do standard ale nowa generacja. Ma wydajniejszy wzmak i glosnik niskotonowy + apka co tez daje jakis tam +. Reszta typu odciecie fazy itd to samo ale inaczej wyglada. Wiec to takie 1000 wlasnie PRO a nie 1000.1

 

W wiekszosci porownan wygrywa svs chyba ze ktos lubi znaczki REL wszedzie :D z boku z gory itd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znaczy że wpadłeś  ich sidła.

Zawsze każda kolejna odsłona suba jakiej kolwiek firmy ma "wydajniejszy wzmak" "poprawionną membrane"

W jakich porównaniach?

Zróżnicowanie na basie na pewno jest lepsze w REL.

SVS gra mocniej i głębiej.

Więc jesli ktoś lubi taki bas a taki jest łatwiej poznać no to się zgadzam.

Weź tego SVS bo go pragniesz :)

A to też dobry produkt. I już

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2022 o 07:08, Piotr Sonido napisał:

No znaczy że wpadłeś  ich sidła.

Zawsze każda kolejna odsłona suba jakiej kolwiek firmy ma "wydajniejszy wzmak" "poprawionną membrane"

W jakich porównaniach?

Zróżnicowanie na basie na pewno jest lepsze w REL.

SVS gra mocniej i głębiej.

Więc jesli ktoś lubi taki bas a taki jest łatwiej poznać no to się zgadzam.

Weź tego SVS bo go pragniesz :)

A to też dobry produkt. I już

Piotr

Nie wpadlem w zadne sidla haha. odpisalem juz w temacie z subem ;) pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...