Skocz do zawartości

Słuchawki zamknięte - bliźniaki AKG 550


Recommended Posts

Cześć. 
Szukam słuchawek pokroju AKG K550. Brzmieniowo (równowaga, neutralność), a dodatkowo podobna, wysoka jakość wykonania.
Ze względu na coraz to większą trudność znalezienia tych słuchawek w internecie w dobrym stanie, zwracam się z pytaniem - czy znacie jakieś bliźniaki AKG K550, które brzmią jak któraś z rewizji oraz są dostępne w sklepie? 
Jeśli tak - dajcie znać 😎
Niestety ja cały czas szukam, czekam na Wasze pomysły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś co zastąpi idealnie K550 raczej nie znajdziesz. Nic nie wskazuje na to aby miała powstać ich kolejna wersja. Najbliżej będzie chyba szukać wśród słuchawek zamkniętych tego producenta z przetwornikami 50mm np. K275 lub K371. Musiał byś posłuchać, obejrzeć i sam musisz ocenić. Kierowanie się opiniami na temat brzmienia słuchawek w necie może być mylące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

A coś z modeli shure, koss lub superlux-y jakieś?? Też raczej nie potrzebują specjalistycznego wzmacniacza i chyba daja rade nawet z "dziurki" telefonu/dap-a, podobnie jak akg k550.

Bardziej chodzi mi o same możliwości dźwiękowe. Mały opór nic mi nie daje, bo mój wzmacniacz będzie w stanie napędzić znaczną większość słuchawek.
Superlux-y możliwe, a jaki konkretnie model? Szczerze to nie miałem żadnych z nich.
 

 

8 godzin temu, MobyDick napisał:

Czegoś co zastąpi idealnie K550 raczej nie znajdziesz. Nic nie wskazuje na to aby miała powstać ich kolejna wersja. Najbliżej będzie chyba szukać wśród słuchawek zamkniętych tego producenta z przetwornikami 50mm np. K275 lub K371. Musiał byś posłuchać, obejrzeć i sam musisz ocenić. Kierowanie się opiniami na temat brzmienia słuchawek w necie może być mylące.

A czy coś ze stajni Sennheiser'a miałoby podobne brzmienie?
Bo tak się zastanawiam nad jakimś modelem zamkniętym.
Co do tych 2 modeli to na pewno przetestuję jak uda mi się w dobrej cenie zakupić któryś z nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RV1 napisał:

Bardziej chodzi mi o same możliwości dźwiękowe. Mały opór nic mi nie daje, bo mój wzmacniacz będzie w stanie napędzić znaczną większość słuchawek.
Superlux-y możliwe, a jaki konkretnie model? Szczerze to nie miałem żadnych z nich.
 

 Miałem na myśli raczej próbę przyjrzenia sie podobnie wycenianym produktom ktore moga trafic w gust. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Sądzę że zamknięte Sennheiser'y i Shure'y będą grały wyraźnie inaczej. Nawet otwarte słuchawki AKG to zupełnie inne brzmienie, nie mówiąc już o otwartych słuchawkach Sennheiser.

Słyszałem o HD560 s z dokupionymi padami, że ponoć robią dobrą robotę, co myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...