Skocz do zawartości

Głośniki do produkcji muzyki/słuchania do 800zł.


Recommended Posts

Witam. Wiem, że temat zapewne wałkowany był już milion razy, ale nie znalazłem nic co by odpowiedziało na moje pytanie i nie było z 2010 roku. 😉 Szukam głośników do 800 zł z głównym celem produkcji muzyki(mixowanie) no i słuchanie sobie(głównie jazz, ale dobry dnb też lubię). Czy można znaleźć jakiś kompromis ? Mogę, też postarać sie dobić do 1000 zł ale jednak wolałbym do tych 800. Interfejs audio, którą posiadam to m-audio fast track pro, ale będę zamieniał na Focusrite Scarlett. Jeszcze zanim dostanę komentarze, że do takiej kwoty nie mam co się brać za kupowanie, to chciałbym tylko nadmienić, że głośniki tylko głównie do referencji chce kupić, bo i tak głównie korzystam ze słuchawek. Niestety największy problem jaki mam aktualnie to, że pokój w którym mam biurko ma ok 18m2. No i wiadomo, Coltrane od razu lepiej brzmi, jak jeszcze blok może go słuchać razem ze mną. 😅 Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory referencyjne do produkcji muzyki i mixu grają zupełnie inaczej niż sprzęt to rekreacyjnego słuchania muzyki. Dodatkowo w przypadku budowania domowego studia musisz od razu planować adaptację akustyczną bo bez tego to się mija z celem. Jeśli pracujesz na słuchawkach to monitory kup sobie do słuchania muzyki i ewentualnego odsłuchiwania wyprodukowanego materiału po miksie. Przy niskim budżecie gorąco polecamy chociażby takie połączenie: Topping MX3 + Heco aurora 300. Topping ma wejście USB, więc też na spokojnie podłączysz go pod komputer.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...