Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego w domu szkieletowym


TomaszG

Recommended Posts

Witam,

Prosiłbym o pomoc w skompletowaniu kina domowego/zestawu do słuchania muzyki. 

Zaznaczam że dom jest w technologi ciężkiego szkieletu (szkielet drewniany, wełna, płyta, gutex, karton gips). Piszę to, bo pewnie ma to znaczenie w przypadku odbijania się dźwięku

Złączam rzut parteru, salon z otwartą kuchnią. Część salonowa ma 5x5m, miejsce na tv/audio i kanapę jak na zdjęciu. Z jednej części przestrzeń otwarta na kuchnię i jadalnię.

Na tylne głośniki nie mam miejsca, a jeżeli już, to stałyby tuż za kanapą, więc chyba odpada.

Myślałem nad dobrym soundbarem, typu yamaha 5600 (dźwięk przestrzenny, zajmuje mało miejsca) ale po przewertowaniu forum, coraz mniej o tym zestawie myślę. 

Zestaw byłby 50% do słuchania muzyki, 50% do kina tv. Fajnie by było, gdyby był rozwojowy, tzn gdybym faktycznie chciał, dokupiłbym dwie kolumny bezprzewodowe za kanapę.

Budżet na start, ok 5tyś. 

Będę bardzo wdzięczny za poradę

pozdrawiam

Tomek

Screenshot 2021-05-22 at 20.29.16.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W zakładanym budżecie zmieścisz się z Denonem S650h + Magnat Supreme 802set lub Yamaha RX V4a + Heco Victa Prime set.  

W obu przypadkach będziesz miał możliwość zastosowania bezprzewodowych głośników aczkolwiek wyższą jakość dźwięku uzyskasz na Yamaha MusicCast 20. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2021 o 20:35, TomaszG napisał:

Na tylne głośniki nie mam miejsca

a jakie jest problem z zamontowaniem surroundów, skoro kanapa stoi pod samą ścianą? 

Dnia 22.05.2021 o 20:35, TomaszG napisał:

dokupiłbym dwie kolumny bezprzewodowe

Bezprzewodowe są z pozoru, bo i tak musisz im zapewnić  gniazdo z prądem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TomaszG napisał:

głośniki Heco Victa bardzo mi się widzą. Odnośnie yamahy, jak ten music cast wpływa na jakość dźwięku?

MusicCast to całe oprogramowanie. Masz dostęp do opcji sieciowych takich jak radio internetowe, spotify, tidal czy sterowanie wszystkimi funkcjami amplitunera. Ściągasz aplikację na telefon lub tablet i można powiedzieć, że jest to pilot do sterowania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Ciągle myśle nad wyborem, dziś trafiłem na post Piotrka @S4Home odnośnie kina domowego vs dobrego stereo... idąc tym tokiem myślenia, stwierdzam że filmy to tylko weekendami a w tygodniu + weekendy w ciągu dnia więcej muzyki niż kina. Osobiście o wiele bliżej mi do dobrej nuty niż kina. 

Tak więc jakby wyglądał dobry zestaw stereo np w oparciu o magnata mr 780? Jakie kolumny? Kef q900?

 

Edytowano przez TomaszG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie lepiej przy odsłuchu muzyki.

MR 780 to bardzo dobra elekotrnika. Nie wiem czy to KEFa Q 950. Moim zdaniem to połączenie będzie za łagodne w górnych rejestrach.

MR 780 na przykład z Bronze 500, Magnat Signature 707.

A z kolei KEF Q 950 na przykład z Cyrus ONE, NAD 356BEE

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więcej czasu spędzasz słuchając muzyki, a kino domowe jest dodatkiem to warto iść w kierunku lepszego systemu stereo. Magnat MR780 + Monitor Audio Bronze 500 lub Q Acoustic 3050i.  Jeśli chciałbyś postawić na KEFy Q950 to warto byłoby postawić na dynamiczniejszy wzmacniacz taki jak Cambridge Audio CXA61 lub Audiolab 6000a. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jest ten kierunek, dobre stereo na 100%. 

kwestia kolumn - jak ma się drożność kolumn do tego amplitunera? Magnat signature 707 (4 drożna) vs Bronze 500 (2 drożna) ?

Inna kwestia, czy do mr 780 odrazu kompletować mms730 w celu słuchania muzy ze Spotify?

Magnat nie ma już w ofercie odtwarzacza CD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TomaszG napisał:

jak ma się drożność kolumn do tego amplitunera

Jeśli nie są to kolumny 1 drożne to nijak.

I nie chodzi tu o amplituner.

20 godzin temu, TomaszG napisał:

Magnat signature 707 (4 drożna) vs Bronze 500 (2 drożna) ?

Signature serie 7 stawiam jednak wyżej od Bronze 500

20 godzin temu, TomaszG napisał:

Inna kwestia, czy do mr 780 odrazu kompletować mms730 w celu słuchania muzy ze Spotify?

Magnat nie ma już w ofercie odtwarzacza CD?

wycofali jakiś miesiąc / dwa temu.

Mozesz kupić ten odtwarzacz sieciowy albo każdy inny.

Yamaha wXAD 10 / Malina

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożnością kolumn się nie przejmuj, ponieważ nie świadczy to wyższej klasie. 
Magnat Signature 707 to ostrzejsze brzmienie z lepszą kontrolą dołu. Jeśli lubisz mocną górę to wyżej stawiałbym Magnaty. Jeśli chciałbyś postawić na czyste brzmienie z bliższym środkiem to MA Bronze 500 mogą okazać się lepszym rozwiązaniem.
Niestety MMS730 nie ma i musiałbyś posiłkować się innym odtwarzaczem. Polecam na sam początek posłuchać MR780 z kolumnami i w późniejszym etapie dopasować odtwarzacz strumieniowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...