Skocz do zawartości

Jak połączyć ze sobą różne komponenty audio by wydobyć najlepszy dźwięk


Sajko

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Nazywam się Paweł i właśnie buduje swój pierwszy "poważniejszy" zestaw stereo. Poważniejszy jak dla mnie oczywiście:) Składał się on będzie z aktywnych monitorów (mam kilka typów:            Edifier S3000 Pro, Focal shape 65 i myślałem jeszcze o Klipsch the sixes). Następnie odtwarzacza CD (mam kilka typów, np. SONY CDP-X77ES lub Philips CD 960 to z klasyków. Z nowszych myślałem o Rotelu CD 11 tribute). W przyszłości będę chciał zakupić gramofon (myślałem o Technics SL-Q3). Na ten moment będą monitory+CD+TV. Monitory będą podłączone do TV Samsung qled q65q95t. Moje pytanie brzmi jak to wszystko ze sobą połączyć żeby wydobyć jak najlepszy efekt dźwiękowy. Czy potrzebuję przedwzmacniacza i jakich użyć kabli. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz.

Chodź zalezy to finalnie od ilości wybranych źródeł. To co wybrałeś to monitory aktywne. Mają PRE i wzmacniacz w sobie.

Jeśli ilośc wejść Ci wystarcza to po prostu te urządzenia podłączasz do kolumn bezpośrednio.

Jeśli Ci zabraknie to zakup PRE do kolumn aktywnych raczej mija się z celem. Wówczas kup klasyczny wzmacniacz oraz monitory pasywne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...