Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego: Bowers & Wilkins MT-50 / Radius R90HT1 / Focal DOME FLAX 5.1


puszak

Recommended Posts

Cześć,

Stoję przed dylematem wyboru kompaktowych głośników do kina domowego. Wcześniej byłem przekonany, że wybiorę Focal Dome Falx 5.1, ale usłyszałem, że ze względu na ich okrągłą budowę i bardzo ograniczone gabaryty mogą nie grać tak jak bym się spodziewał. 80% czasu głośniki będą używane do oglądania TV/Netflix a 20% do muzyki.

Pomieszczenie 30m2, budżet przeznaczony na głośniki + subwoofer - do 9000 zł.

Obecnie stoję przed wyborem jednego z poniższych zestawów:

  1. Bowers & Wilkins MT-50
  2. Radius R90HT1
  3. Focal DOME FLAX 5.1
  4. Jeszcze inna propozycja jaką moglibyście polecić?

Czy macie doświadczenie z danym zestawem i czy grałoby to sensownie w moim pomieszczeniu? Ewentualnie inna opcja jaka przychodzi Wam do głowy?

Rozważam też opcję kupna tylko głośników a subwoofer oddzielnie ponieważ też mam ograniczoną przestrzeń (ok 30 cm) do postawienia go koło komody pod telewizorem. Będę polował na amplituner Denon AVR X2700H.

Dwa przednie głośniki będą wisiały na ścianie, dwa tylne na suficie a centralny będzie stał pod telewizorem na komodzie. Sofa jest na środku pokoju. Rozkładu już nie zmienię bo kable zostały wyprowadzone.

Dzięki.

 

 

 

1231933367_Zrzutekranu2021-05-18211649.png.a152afa1e51ae073633189a88878d050.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj.

Nie wiem dlaczego zakładałeś osobny temat pod to. Ale skoro już jest to rozwińmy to:

10 godzin temu, puszak napisał:

ale usłyszałem, że ze względu na ich okrągłą budowę i bardzo ograniczone gabaryty mogą nie grać tak jak bym się spodziewał.

Kto Ci to powiedział?

Nie rozumiem na czym polegają ograniczone gabaryty w stosunku do reszty przykładów?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, S4Home napisał:

Czekaj czekaj.

Nie wiem dlaczego zakładałeś osobny temat pod to. Ale skoro już jest to rozwińmy to:

Kto Ci to powiedział?

Nie rozumiem na czym polegają ograniczone gabaryty w stosunku do reszty przykładów?

Piotr

Założyłem nowy temat bo tamten dotyczył wybrania amplitunera a dyskusja zeszła na głośniki. Do tego ktoś kto potencjalnie mógł mieć do czynienia z w.w. głośnikami mógłby go pominąć.

Tłumaczenie było takie, że im mniejsze głośniki tym mniej elektroniki możesz tam fizycznie włożyć i przez to możliwości głośnika stają się coraz bardziej ograniczone. Z tego co widzę to focale są gabarytowo najmniejsze z tej listy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Aha. A kto to powiedział?

Dziwne bo znam małe konstrukcję którę są w stanie przyjąć dużo mocy.

Powiem Ci że bardzo dziwne rozumowanie.

 

 

Znajomy, którego zapytałem o radę. Być może miał na myśli to, że np. focale nie są w stanie zagrać tak jak np. 3x większe gabarytowo od nich głośniki. 

Niedługo jadę na odsłuch tych Bowersow do salonu. Interesuje mnie Wasze zdanie na temat głośnika centralnego. Czy lepiej żeby był z tej samej firmy? Widzę, że głośniki centralne od Bowersa przekraczają mój budżet a myślałem nad czymś mocniejszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...