Skocz do zawartości

Cały zestaw do 3k


Recommended Posts

Cześć, tak jak w temacie, chciałbym skompletować swój pierwszy zestaw pod słuchanie winyli. W temacie jestem zielony stąd mój post :)

Nastawiam się raczej na nowy sprzęt (jako, że się nie znam to nie mam pojęcia czy używany sprzęt będzie dobry/sprawny/w odpowiedniej cenie itp.), co udało mi się wyszukać to:

Gramofon: https://www.tophifi.pl/gramofony/gramofony/at-lp120x-czarny.html

Głośniki: https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html ALBO  https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-261.html

Pozostaje jeszcze wzmacniacz ale tutaj nie mam kompletnie pojęcia - przede wszystkim dlatego że budżet się kończy (to co dałem wyżej daje w zasadzie 2800 więc zostaje jakieś 200 zł na wzmacniacz EWENTUALNIE jestem w stanie dorzucić max 300 zł jeśli się coś trafi fajnego) a więc pasowałoby kupić coś używanego (o którym to jak już wspominałem nie mam pojęcia :P)

 

Jesteście w stanie ocenić taki układ? A może jednak coś innego (zastanawiałem się nad gramofonem plus głośniki aktywne ale są bardzo różne opinie - szczególnie na takich forach ludzie chyba nie są do nich zbytnio przekonani).

Jeszcze garstka pozostałych informacji: sprzęt grałby w małym salonie (niecałe 20m) przy ścianie pod zawieszonym telewizorem, muzyka to głównie rock.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 2.06.2021 o 17:08, radkorek napisał:

Dobra, budżet się troszkę zwiększył i postanowiłem złożyć coś takiego:

Gramofon: AT-LP120X

Głośniki: Tesi 261

Wzmacniacz: Yamaha A-S501

Co myślicie o takim czymś? A może da się złożyć coś lepszego w cenie do 4500 zł? (Pomijając używany sprzęt)

Witaj,

Dobra kombinacja elementów. 

Żeby przeskoczyć gramofon, musiałbyś dopłacić kilkaset złotych (np. Teac TN3B -2100 zł)

W przypadku głośników, seria Tesi brzmi lepiej od i tak dobrej Nota 260X.

Wzmacniacz, ewentualnie możesz rozważyć "małego" Nada C316 v2. Dobry projekt, z dodanym phono.

Jeśli masz życzenie, to zapraszamy Cię na prezentację całości do naszych oddziałów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Tylko, że NAD C316bee v2 potrzebuje nieco jaśniejszych kolumn takich jak Q Acoustic 3050i czy Pylon Pearl Monitor. 

W bardzo dobrej cenie kupisz teraz gramofon Pro-Ject Debut Carbon 2M-Red 

Nie przesadzajmy, C316 nie jest taki ciemny. Raczej spójny i treściwy. Indiany nie są zbyt jasne, więc powinno zatrybić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...