Skocz do zawartości

Marantz MCR612 vs Onkyo R-N855


agora

Recommended Posts

Miałem w jednym czasie takie klocki 

Yamaha mcr 670 ,870 i wxa-50 , Denon-a dra-100 i Cambridge audio minx xi i ten ostatni to najlepszy zawodnik z tych tu wymienionych , oczywiście to tylko moje zdanie i nie każdy musi się  z nim zgadzać . CA zagrał bardzo fajnie nawet przy cichym odsłuchu , następnie Denon tez miłe i przyjemne granie , ale już nie tak wciągające jak CA . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , mam właśnie zamiar wykorzystać możliwość podpięcia w ten sposób, bo moje kolumny posiadają podwójne terminale- chodziło mi o sam fakt możliwości podpięcia dwóch par jak, i sam fakt posiadania przez ten sprzęt airplay 2, tak jak napisałeś: wszystko wypróbuję. pozdrawiam.

41 minut temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Myślę że Marantz powinien myśleć o następcy 612 ,a jeśli nie to w okolcy 3000zł nic lepszego ,małego kompaktowego z dobrym cd nie znajdziesz,a z MAS 100 super będzie ci grało ,a jesli ci to ma grać  większym metrażu to trzeba dokupć suba.

Będziesz zadowolony ,a Heosa nie możesz używać na IOSie?Na IOSie na pewno możesz używać Mconnect ,a to na pewno lepsze wyjście przy serwisach streamingowych od Air Play2.Ale to wszystko sam sobie będziesz mógł wypróbować,metodami prób i błędów.Przy tej klasie sprzętu raczej nie stosuje się podpinania dwóch par kolumn ,choć jest to możliwe,lepsze jest podpięcie kabli w bi amping jeśli w kolumnach masz podwójne terminale głośnikowe.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, agora napisał:

Kolumny kupuje raczej przyszłościowo brałem pod uwagę jeszcze B&W 606S2 ale wydaje mi się ze MA Silver 100 będą lepsze.

Będą.

22 godziny temu, agora napisał:

A jesteś w stanie zaproponować jakaś alternatywę z obsługa sieci w podobnych pieniążkach ? Może producenci zapowiedzieli jakieś nowe urządzenia (słyszałem ze Yamaha zaczęła odświeżać swoje amplitunery)

Może zaczęła. Ale oprócz już istniejących RN 602 i 803 nic nowego jeszcze niema. Odświeżyła na razie kinowe.

Jak zmieścisz 803 to moim zdaniem to dobry wybór.

15 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Ceol jednak jest trochę z tyłu względem 612.Przecież to jedna firma i chyba wiedzą kogo wyżej pozycjonować i wycenić.

Nie no mocno z tyłu.

15 godzin temu, lysyrafal napisał:

A na jakiej podstawie tak twierdzisz, możesz uzasadnić?

Osobiście nie uważam aby MCR był poziomem PM 6006.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

 

Osobiście nie uważam aby MCR był poziomem PM 6006.

 

Piotrze pewnie masz ,rację mój słuch na pewno jest gorszy od twojego ,i pewnych niuansów nie wychwytuje.

Porównywaliśmy te oba klocki u kolegi w domu,z kolumnami Dali Concept 8 i obaj stwierdziliśmy ,że te różnice są minimalne,no ale może nasz słaby słuch ich nie wyłapał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Piotrze pewnie masz ,rację mój słuch na pewno jest gorszy od twojego ,i pewnych niuansów nie wychwytuje.

Porównywaliśmy te oba klocki u kolegi w domu,z kolumnami Dali Concept 8 i obaj stwierdziliśmy ,że te różnice są minimalne,no ale może nasz słaby słuch ich nie wyłapał.

Być może dlatego że oba były za słabe do Concept 8 i zaden nie miał do pokazania po prostu więcej.

13 godzin temu, agora napisał:

A Marantz NR1200?

Cena podobna do Melody MCR612

NR 1200 moim osobistym zdaniem to może delikatnie wyżej. Ale tu dzwięk jest dośc charakterystyczny. Bo NR 1200 gra stosunkowo jasno czego nie robi MCR.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...