Skocz do zawartości

Zamiana Diamond 25 na Sapphire 25


libra

Recommended Posts

Zmęczył mnie dźwięk D25 a właściwie jego mała skala i wycofanie góry, oczywiście jak na tak małe paczki pylonki grają naprawdę dziarsko ale w większym pomieszczeniu z basu pozostaje jeno buczenie a góra, która zawsze była za kotarą jeszcze bardziej blaknie...

Czy teoretyczna niby zmiana w tył na Sapphire 25  da mi więcej basu i góry?

Spotkałem się z opinią, że Sapphire 25 zagrają większym dźwiękiem może ciut gorszej klasy ale pojawi się wreszcie żywioł i ekspresja na moich 25metrach...

Z góry uprzedzam, że nie chcę iść w D28 bo za drogie i nadal góra zza koca...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem basu może być więcej. Ale będzie to znaczący regres w dzwieku. To rzadko się zdarza świadomie użytkownikom. Po prostu zostaw Pylona jesli koniecznie chcesz zmienić kolumny. Masz całą gamę kolumn bardziej rozdzielczych.

Szafity z czasem będa Cie męczyć jeszcze bardziej.

Monitor audio silver 300 moga cie zaskoczyć. Pozytywnie.

W zależności od pomieszczenia także Fyne F 501/502 czy mniejsze ale dziarskie Heco Revolution R3 lub duże R7

Zapraszam

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki i mniejsze podłogówki odpadają, MA Gold ze starszej serii słyszałem i grały super w 17m2 ale S300 myślę również za małe do mojego metrażu, tu musiałbym celować w Silver500 i najlepiej jeszcze zmianę piecyka a to z kolei robi już poważne koszty :/

Mam też propozycje na Heco Aurora 1000 ale ponoć one mają tylko fajny bas, który tłamsi górę a średnica niemal nie istnieje...

Zastanawiają mnie te Fyne 502 i Tannoye XT8.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wymieniając Diamond 25 na Sapphire 25 zrobisz niestety duży regres. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejsze brzmienie z większa przestrzenią i szczegółowością to Monitor Audio Silver 300 byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem w metrażu około 20m2. Alternatywą mogą być Audio Physic Classic 5, które zapewnią większą przestrzeń oraz bliższą średnicę. Basu w tym przypadku będzie mniej niż w Diamondach czy MA Silver 300. 
Fyne Audio F501/502 to muzykalny charakter brzmienia i jeśli w Diamodnach brakowało Ci góry to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że będzie jej brakować w Fyne Audio. Więcej góry i przestrzeni będą miały F501sp ale cena szybuje do góry. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, odcinałem się od tych Diamondów ale może faktycznie lepiej pójść w D28 i wzmak bardziej dopasowany charakterem?

Słyszałem D28 z CXA81 i grało to bardzo dynamicznie i tam góry nie brakowało, nie było jej może tyle jak w innych kolumnach ale całościowo bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska nakładka na WM8804 MuRata DA101c i precyzyjny zegar. Dźwiękowo nie ma różnicy do zwykłej Allo DigiOne 1.2 a może nawet lepsza przestrzeń niż w Allo, wersji Signature nie słyszałem więc się nie wypowiem. Generalnie jest na Ali cała gama nakładek na 8804/8805 i to za 1/4 ceny Digione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska nakładka na WM8804 MuRata DA101c i precyzyjny zegar. Dźwiękowo nie ma różnicy do zwykłej Allo DigiOne 1.2 a może nawet lepsza przestrzeń niż w Allo, wersji Signature nie słyszałem więc się nie wypowiem. Generalnie jest na Ali cała gama nakładek na 8804/8805 i to za 1/4 ceny Digione.
Podlinkuj tę swoją nakładkę. Pisząc że nie ma różnicy rozumiem że porównywałeś bezpośrednio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32868641576.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.200f5c0fVHniXX

Słuchałem ich w odstępie kilkudniowym, patrząc na płytki ta chińska wydaje się ciekawsza od digione, WM8804 i WM8805 są podobne, najważniejszy jest tu zegar a ten wydaje się być lepszy u chińczyka, odsprzęganie spdif w chińczyku też lepsze a cena 1/4 digi. Kolejna duża zaleta to możliwość zewnętrznego zasilania nakładki a jak ktoś akurat nie ma czym to ciągnie pronda z maliny...

Mam już ją ponad rok i nie widzę potrzeby zmiany, wcześniej jechałem na Hifiberry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, libra napisał:

Mam też propozycje na Heco Aurora 1000 ale ponoć one mają tylko fajny bas, który tłamsi górę a średnica niemal nie istnieje...

Bzdura. No ale każdy może pisać w sieci co chce. Na tym to polega. Owszem góra jest stonowana ale o braku średnicy nie ma mowy

21 godzin temu, libra napisał:

Zastanawiają mnie te Fyne 502 i Tannoye XT8.

XT8F jużnie dostaniesz. Fyne było moją propozycją.

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Dzięki. Przydałaby się jeszcze jakaś "podróba" lub raczej chińska alternatywa dla DigiOne Signature.

Jeszcze to za mało popularne żeby robić tak masową produkcję :P

Uparłeś się na te Pylony. Serio spróbuj zmienić , odsłuchać coś innego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro lub pojutrze przyjadą wygrzane Sapphire25 :) to tak aby zaspokoić ciekawość, jak się sprawdzą to zamiana z gotówką in plus dla mnie.

Ponieważ pojawiły się inne wydatki, mam ograniczony budżet na paczki więc w rachubę wchodzą raczej używki lub co najwyżej nowe Aurorki1000.

Znajomy poleca mi coś z używanych AP ale takie Tempo6 to raczej poza budżetem, jest jeszcze wybór wśród konstrukcji diy i pomniejszych krajowych manufaktur...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę może tak na szybko ciut o Pylonach; nasuwa się hasło nie taki diabeł jak go niektórzy malują :)

Sapphire 25 grają naprawdę bardzo fajnie jak na swoją cenę, wolumen dźwięku wydaje się być większy niż w D25 są bardziej bezpośrednie, basu może ogólnie nie ma więcej ale schodzi chyba jednak niżej w Sapphire i jest bardziej punktowy a zarazem zaokraglony a w D25 taki za bardzo subowooferowy. Góra - fajniejsza bo wyraźniejsza w Sapphire ale w Diamondach jakby bardziej smakowita i subtelna. Scena w Sappphire bardziej na linii kolumn, w D25 bez porównania głębsza. Nie da się chyba wprost powiedzieć, które lepsze bo Sapphire dają więcej świeżości i bardziej nadają się do rocka czy muzyki rozrywkowej natomiast Diamondki lepiej się czują w spokojnych jazzowych klimatach, choć żeńskie wokale bardziej mi się podobają w Sapphire, więcej jakby tego wokalu słychać a w diamondach bardziej cofnięty w tył sceny. Być może przez bardziej wyraźną górę, w niektórych utworach na Sapphire słyszę dźwięki mocno z boku jakbym miał surround :) Cała scena bardziej przesunięta do przodu. Im dłużej słucham i kable przełączam tam bardziej nie wiem a czasu mało bo właściciel Sapphirków nóżką tupie i czas z decyzją mam tylko do jutra. Reasumując - nie czuję regresu a zupełnie inne podanie muzyki, które lepsze sam już nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham i nie dowierzam, że tańsze paczki lepiej grają rocka 🤪

Diamondy są fajne ale w mocniejszych kawałkach czegoś jakby nie słychać, na Sapphire gitary perkusja i na dodatek dobitny i bliższy wokal bardziej mi się podobają... 

Mam dzisiaj dzień na rocka 🤭

Najlepiej chyba mieć oba zestawy i przełączać wg rodzaju repertuaru, już widzę że kolejnym krokiem będzie poszukiwanie uniwersalnych paczek tylko nie wiem czy takie istnieją?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...