Skocz do zawartości

Problem HDCP - Marantz SR5015 + Ultrabox 4K


Recommended Posts

Ręcę już mi opadły po pół roku walki z błędem HDCP.

Posiadam:
- Marantz SR5015
- TV Sony 85XH9505
- dekoder Ultrabox 4K od C+
- dekoder 4K Toya
- kable HDMI 4K/8K od Purelinka
- wszystkie sprzęty z najnowszymi softami

Problem zawsze pojawia się w jednym przypadku, jak oglądam TV z dekodera Ultrabox, potem przełączam się na Smart TV np. Player czy Netflix i potem wracam do dekodera Ultrabox - error HDCP. Odpięcie zasilania z dekodera i ponowne zasilenie dekodera rozwiązuje problem aż do kolejnego przełączenia na źródło TV Audio, ale ile można latać i wyciągać wtyczkę.

Ten sam problem NIGDY nie wystąpił na dekoderze TV Toya. Ten sam problem NIGDY nie wystąpił też na bezpośrednim połączeniu dekodera z TV. Mało tego kiedy error HDCP pojawił się na ekranie, podmieniłem kable HDMI w dekoderze i wpiąłem mu kabel bezpośredni od TV i też problem znika, nawet bez restartu zasilania dekodera. Na moje słabe oko ewidentnie wina leży w komunikacji dekodera Ultrabox 4K z ampli Marantz.

Podpowiecie coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ewidentnie sprzęty ,, się gryzą''. Jakby w pewnym momencie Ultrabox nie widział odbiornika z kluczami HDCP i włączał zabezpieczenie.

Może na drodze Ultrabox-Marantz dać mu coś generuje własne klucze HDCP.


https://pl.aliexpress.com/item/1005001695077687.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.24a177c0p38Cyq&algo_pvid=6cb49e95-c031-4e24-a5fe-0895edcc1ac5&algo_expid=6cb49e95-c031-4e24-a5fe-0895edcc1ac5-13&btsid=0b0a187916218918038975622e0d8c&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Wiem, że to trochę bez sensu bo do niczego to się tam nie przyda a prąd będzie brać , ale powinno pojawianie się błędu niwelować.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też są problemy z tym dekoderem + tv Sony KD-65XH8196 + Onkyo rz 830,na początku myślałem że wina leży między tv,a Onkyo,ale po paru kombinacjach z podłączeniem sprzętów, okazało się że całym winowajcą jest dekoder ultrabox 4k,u mnie wystarczy na krótką chwilę wypiąć kabel hdmi łączący dekoder i na jakiś czas wszystko wraca do normy. Wcześniej miałem ADB ITI-5720S TURBOBOX+ i większych problemów nie było.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home, @HQ150 Polecicie taki splitter gdzieś z PL? Aliexpress to ostateczność :)

Tutaj problem występuje ewidentnie w momencie zmiany źródła w ampli na inne niż dekoder. Wtedy jakby dekoder głupiał i tracił połączenie HDCP. Jeśli oglądam tylko TV z dekodera to działa wszystko dobrze nawet przez tydzień. Jak tylko zmienię źródło i wrócę do dekodera to jest problem. Wydaje się jakby Marantz nie był przystosowany do pracy z tego typu dekoderem, bo mam dwa dekodery(na drugim nie ma problemu), i jak oba podłącze bezpośrednio do TV i zmieniam porty HDMI w TV to też nie ma problemu z Ultraboxem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Patryk Wiaderek napisał:

@S4Home, @HQ150 Polecicie taki splitter gdzieś z PL? Aliexpress to ostateczność

Nie polecę żadnego bo nie używam. Ale na allegro masz pełen wybór. Kup jakiś z darmową wysyłką i jak problemu nie usunie to przecież darmowo go oddasz.

Żadne ryzyko. Korzystaj ze swoich praw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HQ150 napisał:

Nie polecę żadnego bo nie używam. Ale na allegro masz pełen wybór. Kup jakiś z darmową wysyłką i jak problemu nie usunie to przecież darmowo go oddasz.

Żadne ryzyko. Korzystaj ze swoich praw.

Fachowo to urządzenie nazywa się Splitter? W zasadzie nie potrzebuje niczego do rozdzielenia sygnału, tylko czegoś co usunie problem z HDCP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...