Skocz do zawartości

Upgrade stereo


_przemo_

Recommended Posts

Witam wszysytkich. Jestem dosc nowym uzytkownikiem tego forum i zwracam sie do was z prosba . 

Jestem posiadaczem kolumn klipsch rp280f podpietych po nada c356bee razem z dedykowanym cd-kiem. Jestem bardzo zadowolny z tego zestawu w stereo. Ale...

Chcialabym rowniez ogladac filmy z dzwiekiem z tego zestawu i tu moje pytanie. Czy byl by sens podlaczyc daca  optykiem do tv i z daca po rca do Nada i do tego jakiegos suba aktywnego do pre out 1. Wiem nie jest kino domowe typu 9.2 itp ale 2.1 w zupelnosci mi wystarczy gdyz w 60 % slucham muzyki. No chyba ze przestawic sie na jakis rozsadny amplituner kina domowego, ktory w stereo tez sobie "dobrze" radzi.

Moje propozycje od nosnie daca i suba to:

•DAC Hegel hd 12

•SUB Klipsch R12SW

Przy ewentualnej zamianie na amplituner

Cos  z Onkyo (seria TX-RZ800 i w gore) badz Denona (X3700H). 

Jestem otwarty na wasze osobiste propozycje i wszelkiego rodzaju porady i uwagi.

Przemek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zmiana na amplituner spowoduje że Klipsch RP 280 zagrają gorzej. Wiec wymiana na amplituner AVR tylko po to aby podłączyć telewizor no to mocno na NIE. Chyba że z czasem cchesz pełne kino

2. Nie wiem po ile masz używany ale zakup takiego DACa który:

a. Jest droższy od Twojego wzmacniacza

b. Słuzy do podłączenia TV

mija się całkowicie z celem. TV to jedno z najgorszych źródeł. Tu wystarczy Ci podstawowy uzywany DAC Arcama czy Musicala

3. Co ten sub ma dodać? Brakuje Ci basu w RP 280?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, S4Home napisał:

1. zmiana na amplituner spowoduje że Klipsch RP 280 zagrają gorzej. Wiec wymiana na amplituner AVR tylko po to aby podłączyć telewizor no to mocno na NIE. Chyba że z czasem cchesz pełne kino

2. Nie wiem po ile masz używany ale zakup takiego DACa który:

a. Jest droższy od Twojego wzmacniacza

b. Słuzy do podłączenia TV

mija się całkowicie z celem. TV to jedno z najgorszych źródeł. Tu wystarczy Ci podstawowy uzywany DAC Arcama czy Musicala

3. Co ten sub ma dodać? Brakuje Ci basu w RP 280?

Piotr

Witam. Do filmow mialem na mysli za pomoca bluray odtwarzacza. Generalnie takiego daca tu gdzie mieszkam ceny uzywanego nie sa az tak wygorowane,ale dziekuje za sugestie. Od nosnie basu w stereo go nie brakuje , dlatego zapytalem sie czy to bedzie mialo sens w 2.1 tylko i wylacznie do filmow.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W pierwszym etapie skupiłbym się na kupnie DACa do połączenia NADa z TV czy odtwarzaczem Bluray. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Cambridge AUdio Dac Magic 100 lub Topping E30, który zapewni lepszą dynamikę i szczegółowość. 
Wymiana wzmacniacza na amplituner kina domowego obniży drastycznie jakość dźwięku w systemie stereo także nie szedłbym w tym kierunku jeśli nie zamierzasz rozbudować systemu. Klipsch R12sw to bardzo dobry jeśli chodzi o kino. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
W pierwszym etapie skupiłbym się na kupnie DACa do połączenia NADa z TV czy odtwarzaczem Bluray. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Cambridge AUdio Dac Magic 100 lub Topping E30, który zapewni lepszą dynamikę i szczegółowość. 
Wymiana wzmacniacza na amplituner kina domowego obniży drastycznie jakość dźwięku w systemie stereo także nie szedłbym w tym kierunku jeśli nie zamierzasz rozbudować systemu. Klipsch R12sw to bardzo dobry jeśli chodzi o kino. 

Dzieki za odpowiedz. W takim razie skupie sie na zakupie dac-a. Czyli ten Hegel nie za bardzo do Nad-a i owych kolumn. Generalnie nie znam sie za bardzo w tych tematach dlatego bazuje na opiniach ludzi ktorzy maja wieksze pojecie i ogarniaja temat. Dziekuje raz jeszcze za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Q21 napisał:

Cześć,
W pierwszym etapie skupiłbym się na kupnie DACa do połączenia NADa z TV czy odtwarzaczem Bluray. Tutaj optymalnym rozwiązaniem byłby Cambridge AUdio Dac Magic 100 lub Topping E30, który zapewni lepszą dynamikę i szczegółowość. 
Wymiana wzmacniacza na amplituner kina domowego obniży drastycznie jakość dźwięku w systemie stereo także nie szedłbym w tym kierunku jeśli nie zamierzasz rozbudować systemu. Klipsch R12sw to bardzo dobry jeśli chodzi o kino. 

Jeszcze jedno mam pytanie jak to wszystko podlaczyc razem. Bluray >(hdmi)>tv>(optyk)>DAC>(RCA)>wzmacniacz ? Czy tak to bedzie wygladalo? Z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, S4Home napisał:

Tak. Nie to że nie bardzo. Tylko w jakiej cenie go masz? Bo jak psiałem wyżej. TV to najgorsze źródło.

Czy kupisz DAC za 700 czy za 3500 zł może się oakzac że różnica będzie mizerna.

Piotr

 

Powiem tak ze na chwile obecna roznica pomiedzy cambridge dacmagic 100 a hegel hd 11 czy hd12 byla by w granicach 400-500 zlotych oczywiscie uzywany. Sam juz nie wiem ktory byl byb lepszy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _przemo_ napisał:

Powiem tak ze na chwile obecna roznica pomiedzy cambridge dacmagic 100 a hegel hd 11 czy hd12 byla by w granicach 400-500 zlotych oczywiscie uzywany. Sam juz nie wiem ktory byl byb lepszy?

Jeszcze jedno mam pytanie a co np. z modelami jak np. NAD m51 , badz Parasound Zdac? Jest tego tutaj dosyc sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...