Skocz do zawartości

Składam zestaw kina domowego za ok 3000 zł


yarccom

Recommended Posts

Witam,

chce kupic sobie "dobry" zestawik do kina domowego
odtwarzane wszystko bedzie na TV LCD Samsung LE32S71

nie jest wyznacznikiem odtwarzanie DIVIXów z polskimi napisami .txt ale byłoby super
chce i tak podłaczyć kompa (dość mocna maszyna) i na nim odtwarzac filmy
muzyka nie ukrywam że komercja słabsdze odmiany techaniawki itp tak w 75% reszta to radio (nie wliczamy filmów - wszystko jak leci ok 6-10 tyg)

poki co nie miałem do czynienia z z muzyką domową (tylko CA) ale juz teraz widze że to zupełnie cos innego

znalezione rzeczy mam podzielone na 4 czesci
amplitunery
dvd
głośniki
całe zestawy

bede wdzieczny za znalezienie jakiegos złotego srodka z wymienionych komponetów ale pamietając że z zestawem kabli musze sie zamknąc w 3000 zł


amplitunery
- pionieer VSX916 ~ 1200 zł
- pionieer VSX516 ~ 1000 zł
- yamaha RX-V559 ~ 1350 zł
- yamaha RX-V459 ~ 1100 zł
- denon AVR 1706 ~ 1500 zł
- denon j.w w zestawie z DVD 1710 ~ 2200 zł
- marantz SR 4600 w zestwaie 4610 ~ 1650 zł

DVD
- onkyo SP403 ~ 400 zł
- marantz DV 4360 ~ 499 zł
- pionieer DV-490 ~ 420 zł
- koda DVD 640D ~ 320 zł

głośniki i tu z konieczności zaweżam sie do cen 800-1300 zł
- koda SG550 + SW 550 ~ 900 zł
- koda F51 + SW 1000 ~ 1200 zł
- koda Harmony CV50 F/C/S ~ 1300 zł
- Jamo S408HCS + E5SUB2 ~ 1200 zł
- quadral quintas 500 ~ 1300 zł
- jbl SCS178 ~ 1100 zł
- wharfedale crystal 30WHZ ~ 1200 zł
- maudio HTS 700 ~ 1100 zł

zestawy gotowe
- firmy KODA http://www.polpak.com.pl/...atg=1&kat=161#x
- firm Denon i Wharfedale http://www.horn.pl/promocje.html


bedę wdzieczny za kazdą pomoc i opinie
jezeli to zupełna kicha to tez to mówcie
od razu prosba 3000 to raczej sztywna granica umówmy sie +/- 100 zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 459 bez dwóch zdań!
DVD obojętnie może być nawet tańsze i tak za jakieś 2 lata pójdzie na złom (kupisz odtwarzacz na błękitne dyski lub HD DVD).
głośniki proponuję (jeżeli oczywiście chcesz też słuchać muzyki, nie tylko oglądać filmy):
-z komisu najlepiej polskie centralny i satelitki na tył ok.400 zł
-subwoofer w zależności od pokoju proponuję na końcu albo wcale (jeżeli mały pokój)
-na przód w pokoju do 15-18 metrów małe ale dobre monitorki (z promocji nawet za 300-600zł np. Tannoy lub Warfedale), w większym pokoju niestety ale warto kupić coś droższego nawet za 2000 zł lub używane np. Avance
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Mam pytanko, może to trochę z innej beczki.
Chcę kupić amplituner w cenie do 1000zł. Mam kolumny Tonsil 70W - z ubiegłej epoko, ale jak dla mnie grają rewelacyjnie.
Odsłuchiwałem w sklepach Pioneera VSX-416 i 516 z różnymi kolumnami, ale prosiłem o odłączanie Woofera, ponieważ niemam miejsca w domu na skrzynkę. Wniosek wyniosłem jeden: bez woofera wielka kicha, zero niskich tonów. Dla porównania mam obecnie amplituner z ubiegłej epoki telefunkena i nigdy nie ustawiam basu ani sopranu na maksa. Posiadałem przez kilka miesięcy SONY STR-235 ( o ile pamiętam). Pozbyłem się go ponieważ dźwięk był taki sobie, myślałem, że to Sony robi kiepski sprzęt, ale może jest tak że wszystkie nowsze aplitunery bez woofera mają kiepski basik?
Proszę o polecenie mi jakiegoś sprzętu może być używany. Chodzi mi głównie o słuchanie muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Ja zawsze byłem fanem Pioneera i tak mi zostało do dziś.Troche tego sprzętu po kątach stoi.Mój ostatni zakup to VSX-916. Urzywam sobie tego sprzetu razem z Koda subwofer SW 850 centralny to też KODA SG 550C. Reszta to narazie Altusy 140 i inne stare tonsilki.Ale to się niedługo zmieni.Ogólnie moje zdanie jest takie ,że VSX-916 to kawałek dobrego sprzętu choć doregulowanie do pomiaszczenia to kawałek ciężkiej pracy , bo vsx ma mnóstwo funkcji.Jest też możliwosć automatycznej kalibracji.Na pewno wiele się zmieni po podmiance przodów i tyłu na fabrycznie nowe głosniki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...