Skocz do zawartości

Upgrade kina domowego


fratczak

Recommended Posts

Cześć,

przeprowadziłem się z małego mieszkanka w bloku do czegoś kilka razy większego gdzie nie trzeba się ograniczać w tym sposobie oglądania i słuchania ze względu na sąsiadów :)  no i doszedłem do wniosku że trzeba chyba stopniowo zacząć wymieniać stary sprzęt. Budowa zżarła całe fundusze i więcej dlatego niestety stopniowo. Chciałem się was podpytać od czego zacząć i do czego dążyć.

Dotychczas korzystałem z czegoś takiego:

-Amplituner denon avr-x1400h

-fronty Wilson Raptor 7

-centralny Wilson Raptor Vocal

-surroundy Wilson Raptor 1

-sub klipsch r-112sw

-atmos nadstawkowe ELAC Debut 2.0 A4.2

Pakiet budżetowy, ale dawał nawet dawał radę biorąc pod uwagę sąsiadów i dzieci śpiące obok :) teraz można poszaleć. Tv już zmieniony na lg oled cx 77, więc czas na audio.

Do audiofila mi daleko tak więc nie ma co przesadzać, głownie sprzęt będzie używany do filmów, muzyka niby też jest dość często puszczana przez żonę i dzieciaki, ale nawet nie kwapią się do przełączenia na stereo :)

Pomieszczenie w którym jest kino ma około 60m2, ale część w której jest kino domowe ma wymiary 5x4. Odsłuch z około 4,2 m

Myślę od czego zacząć zmiany. Plan jest taki żeby kupować jeden element co około miesiąc - dwa miesiące. Budżet na całość nie jest określony, celuję w średnią półkę cenową. Jak coś oglądam to lubię to przy okazji poczuć. Póki co żonę udało mi się przekonać do wymiany centralnego ze względów wizualnych bo trochę przymały jej się zdaje 😜  (załączam zdjęcie :)   )  Co do centralnego to Klipsch RP-504C na pewno wizualnie by jej pasował, a patrząc na opinie to chyba mi też by pasował :) Cena trochę mniej pasuje, ale jeśli serio warto to jakoś się tyle wyskrobie. Myślę tylko czy nie lepiej pomyśleć pierw o lepszym amplitunerze albo o frontach, bo surroundy i dolby chyba nie będę ruszać, ewentualnie jako ostatnie. Sub też mi się zdaje całkiem ok, ewentualnie drugiego takiego samego kiedyś dostawić. Za rozpoczęciem wymiany od centralnego przemawia też to że dialogi czasem zdaję mi się niezbyt wyraźne, choć jest też szansa na to że to kwestia tego że coś w ustawieniach namotałem.

Będę wdzięczny za porady i sugestie od czego zacząć do czego dążyć.

IMG_20210524_011250.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana audio przyniesie spore koszty bo obecny system nie nadaje się do takiego pomieszczenia.

Zacznij od:

1. Amplitunera. Wymień na coś lepszego i wyższego. Yamaha 6A, 1080 albo może jakieś wyższe używane Onkyo.

2. Później kolumna centralna. Faktycznie Klipsch tutaj cena jakość kiler. 504 to rewelacyjny model

3. 2 sub

4. Fronty. Nie musisz iść w komplet Klipscha

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Warto byłoby zacząć od wymiany amplitunera i na jego bazie sukcesywnie budować system kina. Polecam rozważyć Denona 3700 jeśli lubisz cieplejsze brzmienie z mocniejszą podstawą basową, Yamahę RX V6a jeśli cenisz sobie dynamikę oraz selektywność lub Marantz SR5015 jeśli chciałbyś postawić na wyrównanie tonalne. 
Klipsch RP504 to dobry kierunek i w przyszłości mógłbyś dokupić fronty od Klipsch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2021 o 08:08, S4Home napisał:

Mogę być szczery? Nie lubię tych jamo. Zyskały na sprzedaż przez fantastyczny wygląd. Ale moim zdaniem każda kolumn z tego duetu jest kiepska. Widzę sens wymiany ale może nie na kolejne jam

Teraz już za pózno na wymiane wszystkich, dlatego chciałbym wyciągnać z tego jak najwiecej.

Pomyslalem zeby wszystkie byly 803, do tego na froncie mam juz nalozone atmos :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

W kinie domowym Jamo się sprawdzają całkiem nieźle ale nie jest to szczyt możliwości. Jeśli odpowiada Ci brzmienie to wymiana na s803 będzie delikatnym krokiem do przodu w stosunku do S801.

Tak też myslę, uzywam glownie do gier i filmow z Denon x1400h.

Jest przestrzennie :)

Do tego klipsh 120sw i to jest chyba najslabszy punkt tego zestawienia !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja :) 

Przy założeniu że biorę Denona avc-x3700h i centralny klipscha rp-504c, to kolejnym etapem zmian powinny być fronty np. Klipsch rp-8000f (ewentualnie coś innego) zamiast raptorów 7 czy jednak lepiej drugi sub identyczny jak teraz mam czyli r-112sw bo większy chyba by nie współgrał z tym istniejącym.

Cały czas mówimy o wykorzystywaniu głownie do kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fratczak napisał:

Znowu ja :) 

Przy założeniu że biorę Denona avc-x3700h i centralny klipscha rp-504c, to kolejnym etapem zmian powinny być fronty np. Klipsch rp-8000f (ewentualnie coś innego) zamiast raptorów 7 czy jednak lepiej drugi sub identyczny jak teraz mam czyli r-112sw bo większy chyba by nie współgrał z tym istniejącym.

Cały czas mówimy o wykorzystywaniu głownie do kina.

Jak oceniasz 112sw ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch idealnie zgrywa się z cieplejszym brzmieniem Denona X3700h, uspokoi nieco górę. Z jaśniejszych kolumn masz wspomniane Monitor Audio Silver 300, które utwardzą nieco bas ale średnica nabierze większej barwy, Bronze 500 to także godne polecenia połączenie. Alternatywą mogłyby być jeszcze Wharfedale Evo 4.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem wprowadzać zmiany na raty ale mi nie idzie :)

Denon avc-x3700h już stoi, Klipsch RP-504C też już jest, a Klipsch RP8000F w drodze ale gdzieś na przerzutowni dpd utknęły :)

504c robi robotę i nie mogę się doczekać aż fronty przyjdą.

Zastanawiam się jeszcze czy jest sens ruszać wilson raptor 1 które mam jako surroundy, klipsche pasowałyby stylistycznie :) z tym że mam tak na prawdę tylko jedną lokalizację na te surroundy i nie wiem czy rp-402s lub 502s się tam sprawdzą, bo te wersje SA na pewno tam nie pasują. Chyba że coś innego no i pytanie czy różnica będzie na tyle zauważalna że będzie sens ruszać moje ręcznie malowane na biało raptory :)  Załączam zdjęcie tego jak są teraz zamocowane i rzut pomieszczenia.

 

IMG_20210609_004427.jpg

IMG_20210608_234851.jpg

salon.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...