Skocz do zawartości

Arcam SA30 / Yamaha as 1200


kaczadupa

Recommended Posts

Z opisu moim zdaniem Arcam.

Przyznaje 1200 nie słuchałem ale:

- 1100 był modelem bardzo liniowym, równym, co w odsłuchu nie sprawiało wrażenia nasyconej średnicy

- cena , przeskok cenowy, inflacja, czy jak to zwał w przypadku ostatnich produktów Yamahy jest mocno bym powiedział nie akceptowalna.

Zaznaczam nie słuchałem. Jeśli 1200 to odmienny ale nie poprawiony tylko odmienny produkt względem 1100 to cofam :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz test i recenzję As 1200. Jest także porównanie do 1100.

Wg tekstu 1200 jest wzmacniaczem dużo lepszym i dużo bardziej uniwersalnym od poprzedniczki.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacniacze-i-amplitunery/4566-yamaha-a-s1200

cytat "Kiedy odpalałem A-S1200, intuicja podpowiadała mi, że będzie to zasadniczo powtórka z rozrywki. Wydawało mi się, że nowy model pokaże z grubsza taki sam dźwięk. Bo niby dlaczego Yamaha miałaby wycofać się ze swojej filozofii akurat teraz? Zmieniono jedną cyfrę w symbolu, przeprojektowano zasilacz i wprowadzono kilka kosmetycznych poprawek pod maską, zaktualizowano cenę tak, jak nakazuje inflacja i to wszystko, prawda? Otóż nieprawda. Znów się pomyliłem! A-S1200 ma większość zalet swojego poprzednika, ale gra zupełnie inaczej - równo, naturalnie, porządnie, z przytupem i ciężarem rozłożonym między poszczególne fragmenty pasma w prawidłowy, jak najbardziej audiofilski sposób. Innymi słowy, ten wzmacniacz wreszcie gra normalnie. 

 

Sam mam 1200, ale Arcana nie słuchałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My, jako dystrybutor możemy dużo powiedzieć o modelu AS1200, AS2200 i AS3200. 

Model AS1200, brzmi nie co odmiennie a niż AS1100. Mamy trochę większy bas, więcej się dzieje, choć cały charakter tego wzmacniacza jest dość stonowany. Niektórzy nasi koledzy z salonów, twierdzą nawet, że AS1200 brzmi lepiej a wyższy, poprzedni AS2100 :)

Zapraszamy na odsłuchy i porównania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Znów się pomyliłem! A-S1200 ma większość zalet swojego poprzednika, ale gra zupełnie inaczej - równo, naturalnie, porządnie, z przytupem i ciężarem rozłożonym między poszczególne fragmenty pasma w prawidłowy, jak najbardziej audiofilski sposób. Innymi słowy, ten wzmacniacz wreszcie gra normalnie. 

Dziwne bo to samo pisali o poprzednim :P

12 godzin temu, terracan1929 napisał:

Sam mam 1200, ale Arcana nie słuchałem.

A 1100?

8 godzin temu, kaczadupa napisał:

Kolega wypożyczył od Was AS1200 i zapomniał o wcześniej słuchanych piecach za 20-30kzl. Albo synergia idealna albo bardzo udany wzmacniacz albo jedno i drugie :)

No to sam go sprawdzę.

Tylko muszę udać się poza Kraków.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Z tej dwójki stawiałbym na Arcam'a SA30 ale uważam, że są lepsze wzmacniacze dla Twoich kolumn. Jeśli chciałbyś uzyskać bardziej muzykalne brzmienie z mocniejszą podstawą basową to polecałbym zwrócić uwagę na Vincent SV227mk. Większą rozdzielczość uzyskasz na Atoll IN300 lub Musical Fidelity M6si. 
Koniecznie umów się na odsłuch i posłuchaj kilku propozycji. Jeśli masz do nas niedaleko to oczywiście zapraszamy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Q21 napisał:

uważam, że są lepsze wzmacniacze dla Twoich kolumn.

Dzień dobry, 

Jakiś czas temu rozmawialiśmy o dobrym piecyku do ATC scm7 i padła propozycja bardzo sympatycznie prezentującego się Trigona Exxceed.

Mam pytanie, czy Trigon Exxceed gra podobnie do Naima Nait  xs3 czyli jest gęsty ale czytelny, bliski środek (źródła pozorne są duże ale nie rozmyte) a góra też nie jest odchudzona, ma odpowiednie wybrzmienia i zróżnicowanie?

Naim Nait xs3 podobno podbija wyższy basik i ma tam trochę masy, nie jest taki "żylasty czy suchy" a jak na jego tle wypadają niskie tony Trigona Exxceed? Też jest podbity wyższy bas czy jest równiej na niskich ale jest przez to mniej niskich tonów na tle Naima ? 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. 

Adam 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...