Skocz do zawartości

Pokój 10m.kw


Pioterek

Recommended Posts

15 minut temu, Pioterek napisał:

Przedział 2-2500zl

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Albo Topping MX3 + Aurora 300?

Pod tym się podpiszę i dopiszę jeszcze Smsl Q5 PRO 🙂 

Zdecydowanie lepszy dźwięk od soundbara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w ogólnie nie znam się na sprzęcie muzycznym. Dlatego też chciałbym was zapytać o wybór co do kina domowego. 

Aktualnie posiadam zestaw kolumn yamaha Yamaha NS-F51/NS-P51. Zestaw został kupiony wraz z amplitunerem yamaha MusicCast RX-V481. Niestety musiałem oddać amplituner i zostałem z samym zestawem kolumn. 

Mam też stary amplituner philipsa Matchline Digital AV FR996 Moc wyjściowa, tryb surround (FR 995, FR 996) Przód - 2 × 100 W, Kanał środkowy -100 W, Kanał otoczenia - 2 × 100 W.  

Pytanie, czy uważacie czy jest to dobry i bezpieczny pomysł na podpięcie kolumn yamahy do powyższego philipsa? 

Zastanawiałem się również w przyszłości kupić yamahę V4A lub jakiś inny amplituner. 

Dzięki za odpowiedzi! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to dobry pomysł, chociaż te 100 W na kanał wydają się dość optymistyczne.

Upewnij się że źródło jest w stanie dostarczyć dźwięk 5.1 przez kabel optyczny bo ten amplituner nie ma wejścia HDMI.

Jako że nie ma w ogóle HDMI, kolejna sprawa to podłączenie go do telewizora żeby wykonać konfigurację i kalibrację. Nie wiem czy ten amplituner ma jakąkolwiek opcję doboru głośności na kanał i opóźnień na kanały bliższe słuchaczom. Może się okazać, że musisz kolumny ustawić poprawnie na okręgu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pioterek napisał:

Dzięki za rady. Pomysł l z soundbarem idzie do kosza. Będę celował w jakieś monitorki stereo. 

Będzie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż soundbar. Masz tutaj Topping MX3 + Heco Aurora 300 lub dynamiczniejsze Q Acoustic 3020i. Świetnym rozwiązaniem byłyby Klipsch the Fives ale wyjdziesz nieco poza zakładany budżet. Zyskasz większą przestrzeń, solidniejszą podstawę basową oraz wejście HDMI ARC, dzięki któremu głośnością będziesz sterował z poziomu pilota od TV. 

Zapraszam po wyceny. 
 

 

13 godzin temu, Audio. Philips.Yamaha napisał:

Cześć, 

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że w ogólnie nie znam się na sprzęcie muzycznym. Dlatego też chciałbym was zapytać o wybór co do kina domowego. 

Aktualnie posiadam zestaw kolumn yamaha Yamaha NS-F51/NS-P51. Zestaw został kupiony wraz z amplitunerem yamaha MusicCast RX-V481. Niestety musiałem oddać amplituner i zostałem z samym zestawem kolumn. 

Mam też stary amplituner philipsa Matchline Digital AV FR996 Moc wyjściowa, tryb surround (FR 995, FR 996) Przód - 2 × 100 W, Kanał środkowy -100 W, Kanał otoczenia - 2 × 100 W.  

Pytanie, czy uważacie czy jest to dobry i bezpieczny pomysł na podpięcie kolumn yamahy do powyższego philipsa? 

Zastanawiałem się również w przyszłości kupić yamahę V4A lub jakiś inny amplituner. 

Dzięki za odpowiedzi! 

Jeśli odpowiadało Ci brzmienie z RX-V481 to na RX V4a się nie zawiedziesz. Warto byłoby także posłuchać cieplejszego amplitunera takiego jak Denon 650h. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...