Skocz do zawartości

Monitor Audio Silver 100 jaki wzmacniacz ?


agora

Recommended Posts

Do tytułowych kolumn tj. MA Silver 100 jaki polecacie wzmacniacz z wejściami cyfrowymi. Do wzmacniacza będzie podłączony docelowo jakiś odtwarzacz sieciowy oraz TV. Ma nagłośnić pomieszczenie około 20m2. Budżet w granicy modeli Denon PMA-800NE lub Marantz PM6007. Muzyka mieszana ale w większej mierze Jazz, nie będę jedynym użytkownikiem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Oba wzmacniacze D&M nie wykrzeszą z tych kolumn całego potencjału.

Moim zdaniem MR 780 od Magnata albo Cyrus ONE będą urządzeniami bardziej godnymi do współpracy z Silver 100.

Zapraszam na odsłuch

Piotr

 

Witam. Dziękuję za zaproszenie ale mam do Was "pare kilometrów". Może jak znajdę jakiś dzień wolny to się odezwe 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj!
Proponuję Ci spróbować ze wzmacniaczem NAD C338 https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c338.html

ułożony, przejrzysty z mocnym basem. Masz oczekiwaną funkcjonalność, więc warto posłuchać w naszych Topach :)

Nad NAD tez się zastanawiam ale w waszym sklepie nie MA Silver a z tego co wiem to nie wypożyczacie na odsłuch 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab 6000 i NAD 338 to nie są dobrzy kompani. Te kolumny mogą więcej.

Atoll na przykład. Ale sprawdź jestem ciekaw Twojej opinii z Silverami.

My zaczęliśmy, wprowadziliśmy szerzej sposób na testy -  wypożyczanie sprzetu na odsłuch. Po sprawdzeniu NADa zapraszam po coś kolejnego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, S4Home napisał:

Audiolab 6000 i NAD 338 to nie są dobrzy kompani. Te kolumny mogą więcej.

Atoll na przykład. Ale sprawdź jestem ciekaw Twojej opinii z Silverami.

My zaczęliśmy, wprowadziliśmy szerzej sposób na testy -  wypożyczanie sprzetu na odsłuch. Po sprawdzeniu NADa zapraszam po coś kolejnego.

Piotr

Sam jestem ciekaw jak te kolumny zagrają z innymi wzmacniaczami. Aktualnie mam pożyczony stary wzmacniacz od kolegi i się zdziwiłem jak to gra. Całkowicie inne granie niż moich poprzednich zestawów 😳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to bardzo dobrym rozwiązaniem byłyby Magnat MR780, NAD C356bee ( tutaj brak wejść cyfrowych) lub Audiolab 6000a, który z Silver 100 tworzy zgrany duet ale warto byłoby posłuchać go.  NAD C338 zapewni bardzo dobrą dynamikę ale odchudzi brzmienie i sprawi, że w niektórych utworach może być zbyt ostro. 

Jeśli chciałbyś wypożyczyć sprzęt do testów to możemy wysłać go do Ciebie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejszy charakter brzmienia to bardzo dobrym rozwiązaniem byłyby Magnat MR780, NAD C356bee ( tutaj brak wejść cyfrowych) lub Audiolab 6000a, który z Silver 100 tworzy zgrany duet ale warto byłoby posłuchać go.  NAD C338 zapewni bardzo dobrą dynamikę ale odchudzi brzmienie i sprawi, że w niektórych utworach może być zbyt ostro. 

Jeśli chciałbyś wypożyczyć sprzęt do testów to możemy wysłać go do Ciebie. 
 

Na razie ustalam z jednym salonem możliwość wypożyczenia NAD (chciałbym odsłuchać dwa modele). Jak coś to z pewnością się odezwę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Potrzebują i Attesa właśnie taki jest.

Primare to jest bardzo liniowe, dokładne granie. On nie bardzo pasuje pod Silvery.

Z kolei odkąd Monitor audio wykupiło Roksana to właśnie jest ich pierwszy projekt.

Attessa. To wzmacniacz o ciepłym graniu. Pasującym pod te kolumny. Ale nie bułowaty jak Musical na przykład.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...