Skocz do zawartości

Wymiana obecnego stereo na lepsze? Co wybrać?


frankzito

Recommended Posts

Cześć, może ktoś mnie już kojarzy, z Waszą pomocą dwa lata temu kupiłem kolumny Klipsch Synergy F2, pracują ze wzmacniaczem Pioneer A-656, kilka tygodni temu dodatkowo nabyłem subwoofer Rel Quake, waham się nad zmianą wzmacniacza lub kolumn, myślałem nad jakimś amplitunerem z wbudowanym DACiem lub barwniejszy wzmacniacz stereo i osobny DAC. Chciałbym wydobyć więcej szczegółów/barwy z dzwięku. Budżet powiedzmy 2000 na kolumny i 1000 na wzmacniacz. Nie jestem audiofilem, znudziłem się sprzętem i chciałbym coś zmienić dla własnego doświadczenia. 

Salon 22m2, duży dywan, duża kanapa ze sporą ilością poduszek, w oknach zasłony, pokój raczej o nieregularnych ścianach z przelotem na inne pomieszczenia. 

Myślałem nad kolumnami Monitor audio, Tannoy, Heco, mam nadzieję że temat się rozwinie, chętnie posłucham sugestii. Pozdrawiam 

791630_pokj.png.11a20481ea875855bc7fa603808aedf8.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że głównie wzmacniacz jest tutaj słabym ogniwem, oraz źródło dźwięku, bo niestety jest bezpośrednio z telewizora ze Spotify lub Youtube, dlatego tak jak pisałem Dac, lub amplituner z wbudowanym Dac-iem. Chciałbym aby ten dźwięk był bardziej barwny, melodyjny, ciężko mi opisać bo jak wspominałem nie jestem audiofilem. Totalnie nie zależy mi na basie, jest go wystarczająco, według mnie ten Pionek nie potrafi wyciągnąć całego potencjału z tych kolumn i gra dość "sucho"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za mało danych dałeś. 

1) jakiej muzyki słuchasz ?

2) jakie źródła muzyki są najczęstsze (streaming, CD, komputer, dysk zewnętrzny, gramofon, ...)

To będzie podstawa do dobrej porady. Zarówno S4Home i Q21 to zawodowcy i dobrze poradzą.

A może zmiana kolumn ?

Wg mnie w tym budżecie wielkiego skoku jakościowego nie będzie. 

Pamiętaj, że 90% instrumentów gra środkiem pasma i środkiem też idzie głos. 

W stereo raczej nie sprawdzają się suby. Możesz poczytać na forum o subach w stereo. Ale jeżeli go już masz to w grę wchodzą też kolumny podstawkowe np. Tannoy Revolution XT6. Zacne kolumny, grają pięknym środkiem i ładną górą. A sub da ci bas. 

Wg mnie pożycz te kolumny, a możesz być mile zaskoczony. Ja kiedy kupowałem kolumny to w ogóle nie myślałem nad Tannoyami, ale jak posłuchałem Tannoy i Fyne (ich siostrzane kolumny) to mnie zauroczył ten podwójny koncentryczny przetwornik (głośnik w głośniku). Gra to po prostu pięknie, a te podstawki korzystają z tego głośnika.

Jeżeli słuchasz muzyki ze streamingu lub CD jako transportu to zmiana DAC-a na pewno pomoże. Ja dzięki poradom kolegów z Q21 nabyłem używanego audiolaba M-DAC+, ale to inna strefa budżetowa. W każdym razie dobry zewnętrzny DAC zrobi dużo dobrego. 

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie masz źródła.

Więc nie możesz myśleć o wymianie sprzetu który jest niekompletny.

Twoje obecne źródło jest fatalne.

Owszem możesz dokupić Cambridge DAC 100, nawet Ci go wypożyczę. Ale jakiś transpor lepszy od TV by się przydał. Jak po takich zmianach nadal będzie ci czego brakować to możemy dalej szukać.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że daliście mi do myślenia czy jest sens coś zmieniać, skoro nie poczuję znacznej poprawy, skupię się najpierw na przetworniku DAC, jeżeli to nie będzie mnie zadowalać to może pomyślę nad inwestycją w lepszy sprzęt stereo z naciskiem na dobre żródło. Dziękuję za pomoc i na pewno dam znać co z tego wyszło. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frankzito

Tak jak Pan Piotr pisze. Bez dobrego źródła nie ma sensu inwestować w dalszy tor.

Nawet najlepsze kolumny nie wyciągną słabego źródła. „Z pustego i Salomon nie naleje”.

Dobry DAC podłączony do TV to nadal za mało. Zalecałbym pomyśleć o malinie jako transporcie muzycznym, gdyż w stosunku cena/brzmienie - ciężko o konkurencję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako źródło dźwięku cyfrowego polecam Yamaha WXC-50. Mały dobry kombajn z dobrym DAC na początek. W tej cenie trudno wg mnie znaleźć coś lepszego. Masz wbudowane praktycznie wszystkie streamingi (TIDAL, Deezer, Spotify, itp.) , masz radio internetowe, połączenie z iPhone i iPad oraz telefonami na androidzie, bluetooth, dużo wejść (także z TV), możesz podłączyć komputer lub inne źródła. Możesz wyprowadzić dźwięk analogiem do wzmacniacza lub coaxialem do zewnętrznego DAC-a. Zatem jest to źródło uniwersalne do rozbudowy. 

Zajrzyj na WXC-50. Może dostaniesz gdzieś używkę ?

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca-i-przedwzmacniacza-sieciowego-yamaha-wxc-50/

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...