Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

Dzięki uprzejmości znajomego, wpadły do mnie tak popularne na tym forum KEFy ls50. I tutaj pytanie z tematu posta - czy jest to wyrób zrobiony dla mniej zamożnej klienteli po to żeby mogła liznąć odrobinkę hi-endu czy też odrobinę zbyt mocno wylansowany sprzęt podpierajacy się tymi dwoma magicznymi literkami - "LS"? 

20210527_160857.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Ładny kolor. Zupełnie, jak moje;)

No właśnie? A Ty Jarku sprzedałeś swoje? Jeśli tak, to jest szansa, że to te same 🙂

 

7 minut temu, Kraft napisał:

Kto ma odpowiedzieć? Czy to pytanie retoryczne?

Najbardziej liczę na odpowiedzi byłych i obecnych użytkowników. A pytanie bardziej prowokacyjne, niż sugerujące cokolwiek. Ruch na forum mały to i przyciągnąć czymś trzeba 😉

Ja słucham ich zbyt krótko, żeby wyrobić sobie o nich opinie, ale chyba wiem w czym tkwi tajemnica ich sukcesu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

No właśnie? A Ty Jarku sprzedałeś swoje? 

Coś Ty. Nie zamierzam ich sprzedawać. Ewentualnie wymienię kiedyś na META lub LS60 (jak je w przyszłym roku wypuszczą). 

Chociaż... W sumie podobają mi się bardziej Dali Menuet;) Do tego LS-y mam na biurku, gdzie się strasznie marnują. Na plus, że mogę je co pewien czas z tego biurka zabrać, postawić w salonie na standach i posłuchać sobie klasowego brzmienia (taki wzorzec do kalibracji słuchu).

PS ale jak stwierdzisz, że Dynaudio lepsze, to przemyślę, czy ich jednak na Duńczyków nie wymienić.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Rozwiązania aktywne, są co raz częściej spotykane. 

Jak macie chęć, to możecie mi podesłać na testy LS50 Meta lub LS50 Wireless II. Chętnie posłucham i opiszę na forum. Może to już faktycznie czas na głośniki aktywne. Na razie nie jest to popularne rozwiązanie wśród forumowiczów. Może niesłusznie.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Jak macie chęć, to możecie mi podesłać na testy LS50 Meta

Czemu Tobie 😝. Ja też chcę. Obiecuję, że dam dychę😉.

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

PS ale jak stwierdzisz, że Dynaudio lepsze, to przemyślę, czy ich jednak na Duńczyków nie wymienić.

Jarek, nie powiem, które są lepsze. Ale po przesłuchaniu kefów w domu chyba wiem, jakie granie lubisz 😉.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JaZz napisał:

Dzisiaj czytałem że LS50 pokazały komuś dużo więcej z oddzielnym wzmakiem niż wireless'y. Z tym że ta integra była z przedziału ok 10k.

No nie wiem. Cały dowcip w kolumnami aktywnymi polega na tym, że można idealnie dopasować wzmocnienie do przetworników i skompensować częściowo ich wady. 

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Czemu Tobie 😝. Ja też chcę. Obiecuję, że dam dychę😉.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń;)

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Jarek, nie powiem, które są lepsze. Ale po przesłuchaniu kefów w domu chyba wiem, jakie granie lubisz 😉.

Żeby wiedzieć, co mi się podoba musiałbyś posłuchać Menuetów. KEF-y bardziej szanuję niż kocham;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kraft napisał:

Jak macie chęć, to możecie mi podesłać na testy LS50 Meta lub LS50 Wireless II. Chętnie posłucham i opiszę na forum. Może to już faktycznie czas na głośniki aktywne. Na razie nie jest to popularne rozwiązanie wśród forumowiczów. Może niesłusznie.

Przekieruję temat dla naszego opiekuna, w razie potrzeby będziemy pisać na PRIV. Niestety, nie zależy to konkretnie ode mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lpomis napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design - rozumiem, że to następca Carin? Przy okazji sporo droższy niestety. Jak wypadają w stosunku do Vela BS403?

Czy następca, to nie wiemy. Elac ma zawirowanie w tych seriach :) Solano, brzmi na tyle inaczej a niż VELA...

w skrócie: VELA, trochę podniesiona na górze, przepych i duży bas

w skrócie SOLANO: spokój na górze, a nawet lekko przyciemnione, mnóstwo informacji na górze, nic nie krzyczy i chyba jeszcze mocniejszy bas na samym dole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Coś Ty. Nie zamierzam ich sprzedawać. Ewentualnie wymienię kiedyś na META lub LS60 (jak je w przyszłym roku wypuszczą). 

Chociaż... W sumie podobają mi się bardziej Dali Menuet;) Do tego LS-y mam na biurku, gdzie się strasznie marnują. Na plus, że mogę je co pewien czas z tego biurka zabrać, postawić w salonie na standach i posłuchać sobie klasowego brzmienia (taki wzorzec do kalibracji słuchu).

PS ale jak stwierdzisz, że Dynaudio lepsze, to przemyślę, czy ich jednak na Duńczyków nie wymienić.

LS60? Masz jakieś info na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomasz Kluczynski napisał:

@Top Hi-Fi & Video Design a czy prawdziwe jest twierdzenie ,że różnica na plus pomiędzy Carina 243.4 a Vela nie jest duża,za to pomiędzy kolumnami podłogowymi Carina 247.4 a Vela 407 lub 409 ,ta różnica na plus jest już bardzo duża?

Różnica jest między 243.4 a VELA 403 jest, owszem. Ale co ciekawe, obydwa charaktery tych głośników są bardzo podobne. Vela to po prostu rozwinięcie CARINY.

W podłogówkach tak! tak samo z nowymi SOLANO. Podłoga brzmi lepiej, szczególnie na górze. Jest uspokojona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...