Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Pytasz o bezpośrednie porównanie czy jakie inne kolumny słuchałem w moim systemiku ? 

Dokładnie, do jakich kolumn je odnosisz, bo zdaje sobie sprawę, ze nie zawsze da się zrobić porównanie A-B

16 minut temu, Kraft napisał:

Zobaczmy, ile to tego basu faktycznie "tracimy", gdy słuchamy na LS-ach zamiast na 3-droznych podłogówkach, np. Sonus Faber Lumina III, mających dwa woofery i sporą objętość obudowy.

Na niebiesko Luminy. Na czarno LS-y (pomiar w tych samych warunkach). Jak ja lubię te wykresy.

pp.png.ba39c5a1a9b83ad50dfdff0b4dc3794d.png

 

Sonus piszą, ze pasmo zaczyna się od 40 Hz, i to by się zgadzało. KEF chyba podaje 47 Hz dla 6dB, i to tez się raczej zgadza.

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Walezy napisał:

@seba3002 i @Kraft z jakimi paczkami je porównujecie?

Mission M34i, Pylon Audio Diamond 25, KEF R3 i Q750, Bowers 706 i 603, Elac 244.3, Fyne Audio F501, Impuls Audio Lagune, Impuls Audio Lightstorm, Opera Grand Mezza, Audio Physic Classic 5, Quadral Sedan 9, Heco Revolution 3, Heco Aurora 700, Monitor Audio BX6, Monitor Audio MR1, YB Audio Bise XL, Dali Mentor Menuet, Dali Opticon 6, Usher BE-718 i Kultura Dźwięku Brooklyn.

(jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam, o starych wyrobach Tonsilu już nie wspominałem)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Mission M34i, Pylon Audio Diamond 25, KEF R3 i Q750, Bowers 706 i 603, Elac 244.3, Fyne Audio F501, Impuls Audio Lagune, Impuls Audio Lightstorm, Opera Grand Mezza, Audio Physic Classic 5, Quadral Sedan 9, Heco Revolution 3, Heco Aurora 700, Monitor Audio BX6, Monitor Audio MR1, YB Audio Bise XL, Dali Mentor Menuet, Dali Opticon 6, Usher BE-718 i Kultura Dźwięku Brooklyn.

(jeśli kogoś pominąłem, to przepraszam, o starych wyrobach Tonsilu już nie wspominałem)

Powyższa lista powinna być wystarczającym żyrantem twoich komentarzy na temat LS’ow. Rozumiem teraz kontekst twoich wypowiedzi. Dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JaZz napisał:

Ok, kumam. @Fafniak

Pierwsza lepsza recka i o basie napisane dużo. Coś tam o górze, ale o reszcie prawie nic. O scenie i lokalizacji (co ostatnio najbardziej mnie interesuję) nic. Dobrze kombinuję że to dlatego recenzent o tym nie wspomina bo to raczej słabe punkty tych paczek?

Te paczki grają dużym wolumenem, jak Fafniak wspomniał potrafią oszukać :). Scena czy lokalizacja są bardzo dobre nawet powiem że świetne. Są to dość rozrywkowe monitory, ale nie dyskotekowe jeśli tam można to ująć :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Walezy napisał:

@audiowit wracając do naszej wcześniejszej debaty. Dr. Sebastien Degraeve w tej prezentacji wyjaśnia progres jak KEF zrobił na drodze od LS3/5s do LS50 i LS50 Meta. Warto posłuchać, mądrze gada. Może on cię przekona.

 

Ale mnie nie trzeba przekonywać. Ja to wiem. Spieram się z Tobą o to czy lepiej wydać tą samą kwotę za kolumny 15, 20 letnie czy obecnie produkowane.

Mieliśmy już na tym forum przykłady teorii podobnych do Twoich. Po czym okazywało się, że te ultranowoczesne konstrukcje przegrywały z tanimi wyrobami manufaktur z nienajnowoczesniejszymi przetwornikami.

Audio, to nie tylko postęp technologiczny. To przede wszystkim talent twórcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, audiowit napisał:

Ale mnie nie trzeba przekonywać. Ja to wiem. Spieram się z Tobą o to czy lepiej wydać tą samą kwotę za kolumny 15, 20 letnie czy obecnie produkowane.

Mieliśmy już na tym forum przykłady teorii podobnych do Twoich. Po czym okazywało się, że te ultranowoczesne konstrukcje przegrywały z tanimi wyrobami manufaktur z nienajnowoczesniejszymi przetwornikami.

Audio, to nie tylko postęp technologiczny. To przede wszystkim talent twórcy.

Racjonalizujesz tak, ze aż głowa boli. 
Szkoda mojego czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Żeby przestrzec tych, którzy LS-ów nie słyszeli, przed wyciąganiem pochopnych wniosków na temat ich możliwości na basie. Porównanie gabarytów i pasma przenoszenia 3-drożnych Sonus faber Lumina III i KEF LS50. Kolumnę do porównania wybrałem nieprzypadkowo - obu magazyn Audio zmierzył taki sam punkt spadku pasma przy -6 dB (40 Hz).

Nie warto oceniać po pozorach. Nie zawsze duży może więcej.

ppl.thumb.png.65fc23030b83db4b8529db378e77ebc4.pngpp.png.bcf41059ee6e98730934e70e7e26cf09.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest wątek doradczy, tylko dyskusyjny.

Pisałem już, że uważam ls50 za dobre monitory i polecałem je już wiele lat temu, kiedy nie było jeszcze tego boomu pewnie spowodowanego wejściem nowego modelu. Ale nie ma kolumn idealnych, tym bardziej w tych rozmiarach i cenie. Nie róbcie z nich leku na całe zło... No zejściem basu to one nie grzeszą i porównanie ich do średnich podłogówek nie ma sensu.

Słuchałem i Lumin i ls. Wierzcie mi...

Po raz kolejny okazuje się, że parametry, parametrami...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Co chciałbyś żebym napisał.

Nie doradzam już żadnych kolumn. To temat bardzo skomplikowany. Mam w kółko pisać, że najlepszym doradcą są własne uszy i nie należy sugerować się parametrami czy opiniami?

Mogę na ten temat pogadać sobie z kumplem, którego znam I jego preferencje. Ale komuś którego gusta są mi nieznane, nie znam jego toru i akustyki? Równie dobrze można rzucać kostką.

Przyczepiłeś się do mnie zupełnie beż powodu. 

Zawsze staram się studzić huraoptymizm. Pamiętaj o tym, że audio, to biznes. Trzeba być bardzo ostrożnym i z dużym dystansem czytać opinie osób, których nie znasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobrym pomysłem na wyrobienie sobie zdania, jak powinien brzmieć bas, jest równoległe posłuchanie danego utworu na przyzwoitych słuchawkach. Można się zreflektować, że to, co często uznajemy za efektowny bas, to tylko ciągnące się rezonanse spowodowane niedoskonałością kolumn i pomieszczenia. Że tego "basu" w utworze wcale nie ma;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...