Skocz do zawartości

Kef ls50 - budżetowy hi-end czy marketingowa wydmuszka ?


KrólKiczu

Recommended Posts

A po co szukać właściwego basu? Znaczy jakiego ? Doskonałego? Który to? Ja już się wyleczyłem z marketingowych określeń

" Liniowe brzmienie"

" Naturalne"

"Najbliższe oryginałowi"

Serio. My takiego nie szukamy. Przez lata producenci wmawiają że takiego dźwięku szukasz i że akurat ten konkretny producent go ma. 

Bas w dużej mierze zależy od pomieszczenia. Dlatego porównanie kolumn do słuchawek nie ma sensu. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Mógłbym sie zgodzić, ale sa tez słuchawki, ktore w różny sposob prezentuja brzmienie basu. I jak ocenic który to ten właściwy?

Nie chodzi o niuanse. Chodzi o to, żeby posłuchać, jak brzmi bas bez dudnienia, taki jaki faktycznie nagrano na płycie. 

Parę osób opisywało też swoje doświadczenie z Dirac Live. Jak się raz posłucha basu wyczyszczonego z rezonansów, to potem powrót do tego basu, który wcześniej uznawaliśmy za fajny jest bardzo trudny.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Zapomniałem wrzucić zdjęcie tych standów. Przepraszam;)

rogers-ab3a-subwoofer_3_1_1.thumb.jpg.8b7afe3256addf30b5a77c4fdcee46c0.jpg

 

I takie coś naprawdę istnieje 😐?  A wracając do tematu basu - ja uważam, że w pomieszczeniu do 20, a może i tak jak mówi Jarek, 25 metrów te kolumny radzą sobie dobrze i bez suba. Ale powtórzę to co już chyba pisałem. W tej cenie można dostać inne, bardz ciekawe monitory. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko 😝. A kefy r300 czy obecne r3, audio physic classic 3, które kosztują poniżej 4000, audiovector qr1, które niestety słuchałem tylko w salonie, focal aria 906. Nie znam niestety obecnej serii dali opticon, ale myślę, że też mogą być ok. No i masa innych monitorów, choćby elaci, których słuchałem tylko model vela, ale brzmiały naprawdę dobrze. Także myślę, że każdy może wybrać coś pod swój gust 🙂

I, na litość Boską, mi te kefy naprawdę się podobają. Ale starajmy się też kierować własnym słuchem a nie tylko opiną innych i testami z internetów. 

Edit. Zapomniałem o JMR Lucia 🙂.

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

A tak w ogóle to kwestię niedomagań LS-ów na basie ponoć rozwiązuje raz na zawsze dokupienie do nich firmowych standów. Wówczas nie tylko schodzą niżej, ale są też w stanie nagłaśniać większe pomieszczenia.

Właśnie jestem na etapie poszukiwań odpowiednich standów do Meta. Rozbieżność cenowa jest na tyle duża że zgłupiałem. Oryginalne wyglądają świetnie (te nowsze na 1 nodze) tylko cena wyjściowe 1,8k trochę (bardzo) mnie stopuje. Ktoś wie może do jakiej kwoty da się stargować? I czym te oryginalne się wyróżniają? Na plus to że można przykręcić głośniki, a mając kota który upodobał sobie tweeter to pożądana właściwość. Zastanawiam się jednak coś jeszcze jest w nich wartego dopłacenia do "oryginałów"? Aktualnie stoją na szafce 40 cm rozstaw ok 1,6m.  Standy dadzą możliwość odsunięcia ich do ściany + dodatkowe 40 na rozsunięcie. Oszukuję się że to coś da :) i zrekompensuje kolejny wydatek? 

Co do wątku głównego to się mogę wypowiedzieć od strony kompletnego laika. Gdzie pół roku temu zacząłem zabawę z audio kupując podłogówki Polk S55E (bo dobra cena) do mini wierzy DENON RCD-M39 :P (oczywiście z zamiarem kupna wymaka). Przetestowałem 'recenzenckie' integry w podobnym pułapie cenowym - Cambridge CXA80 3500 zł, Audiolab 6000A 3000 zł, Musical Fidelity M2s i3400 zł (z DAC Topping E30), NAD C368 3500 zł. Padło na CXA80. Efekt wow minął a w Vkowych Polkach brakowało mi tego środka. Cześć gatunków muzycznych po prostu nie brzmiała. No i co mogę powiedzieć KEF`y zrobiły mi robotę, efekt łoł i banan na twarzy pozostał na stałe. To jest chyba najbardziej bezpieczna opcja dla osoby która kompletnie się na audio nie zna a chce usłyszeć różnicę. Póki co nie widzę minusów, gatunku muzycznego który by na nich kulał tak jak było w Polkach. Cena w jakiej aktualnie można je dostać (nówki) to nawet poniżej 4k (3900 by przebić konkurencje).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kraft napisał:

A tak w ogóle to kwestię niedomagań LS-ów na basie ponoć rozwiązuje raz na zawsze dokupienie do nich firmowych standów. Wówczas nie tylko schodzą niżej, ale są też w stanie nagłaśniać większe pomieszczenia.

Ponoc dodanie do nich KC62 daje jeszcze lepsze rezultaty ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, szatania napisał:

 Na plus to że można przykręcić głośniki,

Meta mają gwinty? W zwykłych LS50 nic nie ma do przykręcenia.

Nie kupuj standów 60 cm. Będą trochę za niskie (no chyba, że siedzisz daleko). Lepiej 70 cm. Firmowe mają chyba 65 cm.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kraft napisał:

Meta mają gwinty? W zwykłych LS50 nic nie ma do przykręcenia.

Nie kupuj standów 60 cm. Będą trochę za niskie (no chyba, że siedzisz daleko). Lepiej 70 cm. Firmowe mają chyba 65 cm.

Tak. Rozstaw śrub to ok 12,3 cm na 13,8 cm. Odległość od głośnika w linii prostej mam ok. 2,4 m. Więc dodać standy, wysunąć dodatkowe 10/20 cm do przodu i będzie trójkąt równoramienny. 65 cm byłoby w sam raz, max to 70. Te od @castel niestety za wysokie 78 + 30 kolumny i będą zbyt górować przy podwieszonym tv.
 

Edytowano przez szatania
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważamy podstawki typowo pod koncentryczny przetwornik, to ich wysokość nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Dyspersjia pionowa takich driver’ow jest bardzo dobra i różnica w odsłuchu znikoma jeśli wogole zauważalna. Czy standy będą miały 60 czy 75 cm nie ma praktycznie znaczenia, chyba ze dochodzą kwestie estetyczne, wówczas to już inny problem. Do 15 stopni off-axis nie ma praktycznie różnicy:

709F25D1-CB71-430B-A896-AC5106877BC6.png

Edytowano przez Walezy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2021 o 22:00, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

w skrócie SOLANO: spokój na górze, a nawet lekko przyciemnione, mnóstwo informacji na górze, nic nie krzyczy i chyba jeszcze mocniejszy bas na samym dole.

Zrezygnowałem z Supernaita i wziąłem monitorki Solano :) Oczekiwania duże (bardzo) ale moje ATC scm 7v3 dziwnie się tylko uśmiechają i zrelaksowane śpiewają ;) Dynaudio X14 obrażone stoją obok bo tylko te ATC i ATC heh. Umysł nieskażony recenzjami bo ten model Elaka pachnie jeszcze nowością więc... za tydzień coś tam już będę wiedział. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, S4Home napisał:

 Co jest nie tak z tymi ATC?

A czy od razu musi być coś nie tak 🙂? Może wrodzona ciekawość, może chęć poznania czegoś nowego. A może też czasem chcemy przekonać się, że to co mamy w domu gra super a inne sprzęty w podobnym budżecie nie dorastają naszym kolumnom do pięt 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Ale czemu Ty czegoś szukasz? Co jest nie tak z tymi ATC?

Może zabrzmi to dziwnie bo przecież wszędzie pisze się o tej niesamowitej namacalności wokali z ATC a ja mam odmienne wrażenia (z Cyrusem) i brakuje mi tej namacalności. To główna przyczyna. Jeżeli słuchałeś tego modelu Elaka i wiesz, że wokal też będzie wycofany, nie będzie namacalności średnicy, będzie brakowało "faktury", to pisz, jeszcze zdążę wycofać zamówienie.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak grają wszystkie wzmacniacze Cyrusa, źródła pozorne malutkie, wokal wycofany. Przy ATC brakuje mi też trochę więcej nasycenia góry, znowu więcej faktury ale bardziej doskwiera ten "wstydliwy" i lekko podbarwiony wokal.

Ewentualnie brakuje "prądu" i stąd ATC nie mogą z Cyruskiem zaśpiewać pełną piersią ale bardziej obstawiałbym charakter grania Cyrusów.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...