Skocz do zawartości

System 7.1.4 a Denon AVC-X4700H


Butler

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Jestem w trakcie budowy wymarzonego pokoju audio-wideo. Będą filmy, konsola, muzyka... Ogólnie pokój wyłącznie na rozrywkę, żonę z jej pomysłami pogoniłem do kuchni :) W czym problem.  Ma być 7.1.4, a więc amplituner musi dekodować 11 kanałów + sub. Denon AVC-X4700H który mam na oku spełnia to wymaganie, ale ma tylko 9 końcówek mocy. Więc co teraz? Rozbić skarbonkę by kupić wyższy AVC-X6700H (5 koła więcej), czy jednak zostać przy Denon AVC-X4700H i dokupić dwukanałową końcówkę mocy np. Atoll AM200 by napędzić nią frontowe Klipsche RP6000. Z racji jakości dźwięku (oraz budżetu) wolałbym drugie rozwiązanie. Kluczowe w tym... Czy tak można skonfigurować amplituner? Wertowałem instrukcję i nie doszperałem się takiego rozwiązania ustawienia głośników by wyłączyć wzmocnienie dla frontów i przekazać je dla kanałów surround potrzebujących mocy. Byłbym wdzięczny za sprawdzone info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Witam forumowiczów.

Jestem w trakcie budowy wymarzonego pokoju audio-wideo. Będą filmy, konsola, muzyka... Ogólnie pokój wyłącznie na rozrywkę, żonę z jej pomysłami pogoniłem do kuchni :) W czym problem.  Ma być 7.1.4, a więc amplituner musi dekodować 11 kanałów + sub. Denon AVC-X4700H który mam na oku spełnia to wymaganie, ale ma tylko 9 końcówek mocy. Więc co teraz? Rozbić skarbonkę by kupić wyższy AVC-X6700H (5 koła więcej), czy jednak zostać przy Denon AVC-X4700H i dokupić dwukanałową końcówkę mocy np. Atoll AM200 by napędzić nią frontowe Klipsche RP6000. Z racji jakości dźwięku (oraz budżetu) wolałbym drugie rozwiązanie. Kluczowe w tym... Czy tak można skonfigurować amplituner? Wertowałem instrukcję i nie doszperałem się takiego rozwiązania ustawienia głośników by wyłączyć wzmocnienie dla frontów i przekazać je dla kanałów surround potrzebujących mocy. Byłbym wdzięczny za sprawdzone info.

Konfiguracja 11 kanałow instrukcja strona 59, prawy dolny róg. Potem strona 239 wybierasz, co podłączyłeś do zewnętrznej końcówki mocy. Reszta ogarnie kalibracja. Szkoda 5 tysi, lepiej kupić AM100 podobne mocowo do Denona, a i sprzedasz to z palcem w nosie w razie czego. Niestety takie amplitunery to raczej już na całe życie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, gizmo napisał:

Konfiguracja 11 kanałow instrukcja strona 59, prawy dolny róg. Potem strona 239 wybierasz, co podłączyłeś do zewnętrznej końcówki mocy. Reszta ogarnie kalibracja. Szkoda 5 tysi, lepiej kupić AM100 podobne mocowo do Denona, a i sprzedasz to z palcem w nosie w razie czego. Niestety takie amplitunery to raczej już na całe życie :)

Na to liczę że to co robię to już na całe życie :) Czyli się da tak podłączyć jak planuję? Super, myślę że oddzielna końcówka na fronty wpłynie poztywnie na odbiór stereo jak mi się tak zechce słuchać. Oby ten ampli miał dobrej jakości przedwzmacniacz. AM200 mogę dostać za niewiele ponad 3k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Butler napisał:

Witam forumowiczów.

Jestem w trakcie budowy wymarzonego pokoju audio-wideo. Będą filmy, konsola, muzyka... Ogólnie pokój wyłącznie na rozrywkę, żonę z jej pomysłami pogoniłem do kuchni :) W czym problem.  Ma być 7.1.4, a więc amplituner musi dekodować 11 kanałów + sub. Denon AVC-X4700H który mam na oku spełnia to wymaganie, ale ma tylko 9 końcówek mocy. Więc co teraz? Rozbić skarbonkę by kupić wyższy AVC-X6700H (5 koła więcej), czy jednak zostać przy Denon AVC-X4700H i dokupić dwukanałową końcówkę mocy np. Atoll AM200 by napędzić nią frontowe Klipsche RP6000. Z racji jakości dźwięku (oraz budżetu) wolałbym drugie rozwiązanie. Kluczowe w tym... Czy tak można skonfigurować amplituner? Wertowałem instrukcję i nie doszperałem się takiego rozwiązania ustawienia głośników by wyłączyć wzmocnienie dla frontów i przekazać je dla kanałów surround potrzebujących mocy. Byłbym wdzięczny za sprawdzone info.

Cześć,

W odpowiedzi na Twoje pytanie dotyczące możliwości podłączenia końcówki, nie do końca jest tak jak myślisz :) Możesz oczywiście wykorzystać stereofoniczną zewnętrzną końcówkę do Denon'a AVC-X4700H, ale podłączając ją jako fronty, nie zyskasz dodatkowych kanałów tylko je zastąpisz. Oczywiście poprawi to jakość dźwięku, ale przełoży się to głównie na głośniki frontowe. Chcąc wykorzystać wszystkie 12 kanałów w jednej strefie, będziesz musiał spiąć końcówkę mocy pasywnie z wejściami RCA (Zone 2 lub Zone 3) To jest do sprawdzenia, nie pamiętam z głowy do której strefy są one przypisane. Co do samego wyboru, amplituner Denon AVC-X4700 w mojej ocenie jest dobrą propozycją. Sprawdzi się zarówno w kinie jak i przy odsłuchu muzyki. Końcówka Atoll'a to również dobra propozycja. Dźwięk zyska na drivie i dynamice. Obecnie jest spory problem z dostępnością amplitunerów A/V różnych marek. O dziwo zostały nam jeszcze dwie fabrycznie nowe 4700H, także jakbyś chciał - zapraszamy... :)

 

Pozdrawiam,

Q21.r

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem. AVC-X4700H wg specyfikacji dekoduje 11.2. Końcówek mocy ma jednak tylko 9. Nie chcę uzyskać dodatkowych kanałów czy je zastąpować. Oczekuję by była możliwość BEZ  KOMBINACJI ustawienia aktywych końcówek dla wszystkich surrrond, atmos oraz central (czyli 9 dla systemu 7.1.4). W ten sposób brak by było zasilenia na fronty i dlatego planuję dodatkową końcówkę. Oczywicie zdaję sobie sprawę że to przede wszystkim poprawi fronty. Ale chyba nie tylko... Nie uważasz że odłączając w amplitunerze zasilanie do najbardziej wymagających frontów przełoży się to na wyższą sprawność dla reszty kanałów? Nie mam w tym zakresie doświadczenia i mocno teoretyzuję, ale mam nadzieję że tak to by wyglądało. Poza tym by kupić amplituner nie mogę polegać na odpowiedzi typu "to jest do sprawdzenia". Muszę być pewny że będzie to działać. A ma działać 7.1.4 bez zbędnego "chyba"

Co muszę kupić (i jaką mam ofertę): Fronty - KLIPSCH RP-6000F - 4150 PLN - przed zakupem, Central - KLIPSCH RP-404C - 1849 PLN - przed zakupem, Sub SVS SB-2000 PRO - 3449 pln, amplituner DENON AVC-X4700

Co mam: KLIPSCH PRO-250 RPW LCR x4 sztuki (przednie i tylne surround), KLIPSCH PRO-18-RC x4 sztuki (atmos), okablowanie Melodika.

Na tą chwilę zabudowuję te głośniki instalacyjne, resztę wolnostojących głośników zakupię jak wykończę pomieszczenie. Jakby ktoś się dziwił czemu takie instalacyjne dałem... pokój ma 18m2. By zachować założenia Dolby musiałem się na takie rozwiązanie zdecydować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten manual (332 strony!),ale jest napisane:

Możesz podłączyć zewnętrzny wzmacniacz mocy do kanału Front zamiast do kanału Height2. Użyj ustawienia “Przedwzm.” w menu, aby ustawić kanał podłączony do zewnętrznego wzmacniacza mocy. (v str. 227)

Czyli, żeby zrobić 11 kanałów na tym 9 kanałowym ampli dodatkową końcówke mocy musisz podpiąć cinchami do PRE OUT Height2 ALBO Front. I ustawieniem na stronie 227 wybierasz co podpiąłeś. Ja rozumiem, że to ustawienie ustawienie "uwalnia"odpowiednie końcówki mocy.

Zawsze masz 14 dni na odesłanie sprzętu jakby się okazało, że jest inaczej😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. No i właśnie kluczowe jest dla mnie czy ampli "uwalnia" odpowiednie końcówki. Z tym odsyłaniem sprzętu... Wolałbym unikać takich nieporozumień, dlatego zresztą otworzyłem ten wątek by uzyskać pewne info. Liczyłem że ktoś próbował wcześnie takiej konfiguracji, bądź jakiś sprzedawca sprawdzi tą funkcjonalność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dylemat.

Natomiast nie jestem pewien i byłbym tu ostrożny.

Rozumiem że jeśli podłączysz końcówkę np Atolla pod froty co polecam. Chciałbyś uwolnić frontowe końcówki mocy do obsługi na przykład dodatkowych kanałów Atmos. Na przykład.

Nie pamiętam. Nie mam go przed sobą. Ale obawiam się że nie da się tego zrobić.

Wydaje mi się , poprawcie mnie, że tylko te ciemno szare mogą być przyporządkowane?

A amplituner jest 11 kanałowy bo ma takie PRE OUT.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać odpowiedź. Po pierwsze zadzwoniłem na infolinię Denon gdzie usłyszałem info że końcówki mocy mogę konfigurować dowolnie i oczywiście jest możliwość uzyskania pełnego systemu 7.1.4 wykorzystując zewnętrzny wzmacniacz dla frontów. Po drugie dostałem info od jednego ze sprzedawców który pochylił się nad moim problemem. Dostałem wyczerpujące info że taka konfiguracja jest jak najbardziej możliwa. Poniżej zdjęcie z menu konfiguracji amplitunera. Dziękuję www.abcav.pl z Poznania.

 

596577664_11.1przd.thumb.jpg.30cc062fd41f04cd2910a0c9855bafb4.jpg

98293793_11.1konfterminalipreoutfront.thumb.jpg.f89d2193d3c3819a15a4fae46ade6b04.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż praktycznie jestem zdecydowany na kupno bo dostałem dobrą ofertę za 7000zł, to zakupem samego amplitunera się przez chwilę wstrzymuję... Na ścianie ląduje TV 75" z HDMI 2.1 z e-ARC i VRR dla 4K do 120Hz. A że do tego ma być podłączony między innymi XBOX Series X to część z Was zapewnie wie z czym mogę mieć problem. Sprzedawca zasugerował bym się nie nakręcał skoro na czasie mi nie zależy i poczekał na poprawioną wersję amplitunera. Najwyższy model AVR-X8500HA (z A na końcu) już ma tą usterkę rozwiązaną. A że sprzęt będę realnie potrzebował gdzieś w październiku/listopadzie to do tej pory będę śledził rozwój wydarzeń. A jak nie wyjdzie AVC-X4700HA, to pewnie będę używał dodatkowe ustrojstwo pod nazwą SPK618. Trzymam się tego Denona bo na tą chwilę nie widzę realnie zbliżonej alternatywy by napędzić 7.1.4 w cenie do ~10-11K zł, szczególnie że ta dodatkowa końcówka na fronty powinna pozytywnie wpłynąć na odbiór stereo (o ile pre w amplitunerze jest tak dobrej jakości jak zapewniają). Atoll AM 200 nowy można dostać za 4K zł.

https://ithardware.pl/aktualnosci/masz_problem_z_hdmi_2_1_na_odbiorniku_av_denon_marantz_i_yamaha_proponuja_rozwiazania-16068.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma 4,0 szerokości i 4,7 długości. Wyrysowałem sobie całość z głośnikami i raczej dam radę "upchnąć" 7.1.4 trzymając się założeń geometrycznych zalecanych przez Dolby. Najbardziej irytuje mnie komin na tyle pomieszczenia który ogranicza rozstaw tylnych surround oraz tylnych atmos, wolałbym je szerzej, ale nie ma tragedii. Tylne atmos są na spojeniu sufitu i tylnej ściany by zachować kąt do miejsca odsłuchu. Na rzucie z góry pokrywają się ze sobą, na izometrycznych widokach widać je lepiej. Klasyczne głośniki nie pozwoliły by mi raczej na taki układ bo wszystko by było za blisko itd, więc na wszystkie surround idą w ścianę instalacyjne KLIPSCH PRO-250 RPW LCR, sufitowe KLIPSCH PRO-18-RC, fronty i reszta to już normalne - KLIPSCH RP-6000F, central - KLIPSCH RP-404C, Sub SVS SB-2000 PRO (chyba to wcześniej już pisałem)

 

1913095379_Widokzprawej.PNG.ebbfa808e7b30318b55594443ff9585f.PNG1862963840_rzutzgry.PNG.da2d5c460665b63d3bf2f700845e3c5b.PNG570263279_Widokztyu.PNG.9b5436c3884f02c859fd8e86f28fe4f5.PNGbig_PRO-25RW-LCR-abcav.jpg.4c420ee850954fb463311d386f47546e.jpgbig_PRO-18RC-abcav5.jpg.111d6e2d04d3f53b29b8d61600eeb046.jpg

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...