Skocz do zawartości

Kino domowe


Olo275

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym zakupić pierwsze kino domowe. Dotychczas tv mam podłączony do 15 letniego zestawu creative(cambridge) 2.1, także wszystko zabrzmi dla mnie lepiej :) pokój 20m2. Budżet mam totalnie niski: ok. 5500 zł. Przeglądając forum postawiłem na wybór Heco Victa Prime 702. Proszę o informację czy mogę gdzieś zakupić dwie kolumny z centralnym głośnikiem, ponieważ chciałbym do tego dokupić jakieś tyły bezprzewodowe np. Yamaha musiccast 20. Proszę również speców czy będzie to dobry wybór i ewentualnie inną propozycję(dodam,że tył musi być bezprzewodowy). W kwestii amplitunera patrzyłem na  Yamahę RX-V4A, tylko nigdzie jej nie ma. Proszę o poradę co można wybrać zamiast tego RX, i ewentualnie czy mój wybór ma w ogóle sens :) Zastosowanie to kino i muzyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by wystarczyło stereo ale niestety żona jest odmiennego zdania. Jako, że cenię sobie spokój to musi być kino :) Może istnieją jakieś inne fajne rozwiązania na tył? 

A może dwie kolumny i dwa tyły bez centralnego? Z tego co widzę w internetach to heco za drogie nie jest. Dochodzi jeszcze okablowanie, ale to chyba już niedroga sprawa🤔

Edytowano przez Olo275
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy nam na bezprzewodowych tyłach to zdecydowanie Yamaha i Muciccast. Heco Victa Prime 702 to ciekawy budżetowy wybór, choć osobiście gorąco zachęcałbym to spojrzenia na Aurory 700. Te kolumny grają również świetnie w stereo a jesteśmy w stanie na nich zbudować pełne 5.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Najprawdopodobniej zrezygnuję z tyłów bezprzewodowych. Z kolumnami nie będę miał problemu, odsłuchałem najtańszy zestaw kina yamahy i nawet to mi się podobało :) Także wezmę heco 702 lub te kolumny yamahy. Aurory 700 wyjdzie za drogo. Mam problem natomiast z amplitunerem. Co mogę wybrać zamiast Yamaha RX-V4A, bo nigdzie nie jest dostępny.  Podłączony musi być do tv i mieć serwisy streamingowe. Polecicie jakiś zamiennik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję , jeżeli jest lepsza jakość to wezmę Heco, niestety nie widziałem ich na żywo :( Skoro piszesz że zagra z tym denonem s650 to elegancko, bo cenowo wygląda to atrakcyjnie.Jakie kable wziąć do takiego zestawu? 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz durne pytanie. Czy ignorant poczuje różnicę, czy w zależności od amplitunera różnica w odbiorze jest diametralna? Chyba muszę gdzieś dorwać ten zestaw na testy :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w brzmieniu mogą być duże jeśli będziemy porównywali tanie amplitunery z droższymi konstrukcjami, ale jeśli weźmiemy na warsztat urządzenia w podobnej cenie i klasie to będziemy raczej mówić o tym czy dane brzmienie ci bardziej pasuje, czy mniej. Producenci starają się oferować nieco inne brzmienia by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie zaryzykuję zakupu bez odsłuchu, ale nie bardzo chce mi się też zwracać te klocki ;) popatrzyłem na oferty sklepów w okolicy, i są dostępne następujące zestawy w niskim budżecie:

1.polk T50/T15/T30

2.Wilson Viper Czarny

Czy to jest coś warte, czy szukać heco? Amplituner to byłby ten denon s650

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...