Skocz do zawartości

Streaming muzyki


hlary

Recommended Posts

Witam

czy jest różnica między streamingiem muzyki np. z Deezera :

1) przez wbudowaną aplikację Deezera na Yamaha WXC-50

2) przez osobną aplikację Deezerna telefonie (kompie lub iPadzie) i łączeniem airplay z Yamaha WXC-50 ?

Chodzi o to, że alikacja Deezer wbudowana w Yamahę jest tylko w wersji angielskiej i jest okrojoną wersją aplikacji Deezer na komórki, komp i iPada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest różnica na niekorzyść airplay.

Airplay jest oczywiście lepszy niż bluetooth (przynajmniej ten w wydaniu wxc-50) ale jednak porównując z aplikacją wbudowaną w MusicCast pogarsza się scena i jakość basu.

Moje doświadczenie opieram głównie o Tidal. Deezera słucham dopiero kilka dni ale nie wydaje mi się żeby miało być jakoś inaczej, jeśli chodzi o airplay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz Kluczynski napisał:

Nie jestem, myślałem że w tym wypadku to wszystko jedno jaki serwis streaming owy, ale widać dezeer rządzi się innymi prawami. 

To nie Deezer rządzi się innymi prawami, tylko aplikacja musi mieć możliwość połączenia z serwisem streamingowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2021 o 16:04, hlary napisał:

2) przez osobną aplikację Deezerna telefonie (kompie lub iPadzie) i łączeniem airplay z Yamaha WXC-50 ?

Możesz przesłać dźwięk z Deezera odtwarzanego na PC do Yamahy WXC-50 przez wi-fi (DLNA) za pomocą aplikacji SWYH

http://www.streamwhatyouhear.com/

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam Yamaha WXC-50 i tam w MusicCast na iPhone jest zainstalowany Deezer (też Napster, Quobuz, Tidal i Spotify). Ale różni się on od osobnego programu Deezer na iPhone. Np. nie ma nowości. Jest o wiele uboższy niż osobny program. Ma tylko takie kategorie : Flow, Charts, Recommendations, Mixes, Genres, My Library i Search. Natomiast sama osobna aplikacja Deezer na iPhone jest spolonizowana, ma wiele innych kategorii, w tym Nowości, Nowości tygodnia itp. Dlatego pytałem czy i jak Używać osobnej aplikacji na IPhone. Czy warto jaki to będzie miało wpływ na jakość muzyki. Jak na Yamaha MusicCast wybiorę iPhone to widać tylko moją muzykę z mojej biblioteki programu apple Muzyka. 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...