Skocz do zawartości

Nagłośnienie do Pokoju


Kamil Góra

Recommended Posts

Witam.

Poszukuje nagłośnienia do Pokoju które ma posłużyć jako "kino" pomieszczenie ma około 18m2 i znajduje się na poddaszu gdzie siedząc i oglądając telewizje za sobą mam skos. Niestety totalnie nie znam się na nagłośnieniu. Myślałem ,że najlepszym rozwiązaniem byłoby 5.1.2. Czy do 4 tysięcy złotych byłbym wstanie kupić coś sensownego w takim zestawieniu?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4000zł amplituner i głośniki w w systemie 5.1.2? Kiepsko... Sam amplituner w takim wypadku musi być 7.1 co już mocno stwarza budżetowy problem bo to raczej ponad 2000zł, a gdzie tu jeszcze głośniki i subwofer. Możesz próbować na siłę najtańsztch rozwiązań, ale efekt może rozczarować (ale nie musi). Poważnie rozważ używany sprzęt, ogranicz się do 5.1, albo zwiększ budżet conajmniej o 2000zł.

Ja tylko nowy sprzęt to za około 4500zł masz np. Onkyo HTS-5915-DAB. Sam oceń czy czegoś takiego oczekujesz.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamil Góra napisał:

do 4k w systemie 5.1.

Taki w sumie standard w zapytaniu, przewijający się niemal że w co drugim temacie. Przejrzyj chociaż 5 ostatnich stron, a pewnie znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. I chyba jednak odrobinę będziesz musiał dołożyć. 

Podpisuje się też pod tym, co napisali koledzy - w tym budżecie tylko 5.1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... Na pierwszy strzał to np. amplituner Denon AVR-S650H to poniżej 2000zł dostaniesz, do tego zestaw głośników np. Taga TAV-506 v.2 Set w komplecie z subwooferem TSW-90 v.2 za 1800zł i jakoś już to będzie grało. Nie zapomnij dobrych przewodach i mniej więcej w budżecie się zmieścisz. Nie brałem pod uwagę odtwarzacza, nie wiem z czego masz zamiar korzystać bo ja np. używam NAS Qnap

Generalnie nie za bardzo orientuję się w tym przedziale cenowym... Wiem jest duży problem z dostępnością szczególnie amplitunerów, ale ten Denon w sieciówkach jest popularny więc raczej do dostania. Zasugeruję byś w pierwszej kolejności solidnie przemyślał temat rozmieszczenie głośników oraz miejsca odsłuchu w pomieszczeniu wg. założeń Dolby. Ułatwi Ci to wybór typu głośników które musisz szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...