Skocz do zawartości

DAC w yamaha 803d


krzysiek79

Recommended Posts

23 minuty temu, krzysiek79 napisał:

Cześć,
Jak oceniacie DAC w yamaha 803d? Opłaca się dokładać do zestawu coś w przedziale cenowym 1-2k czy nie będzie różnicy?

Witaj,

Sekcja cyfrowa w RN803 jest przyzwoita, ale zakup oddzielnego DAC w przedziale 1-2 tys. przyniesie poprawę. Proponowałbym wypożyczyć od nas Yamahę WXC50, żebyś mógł przekonać się co zyskasz. Bardziej zależy Ci na optyku czy coax?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W mojej ocenie warto zmienić na coś lepszego. W kwocie do 2000zł masz kilka ciekawych opcji. Warto byłoby zwrócić uwagę na cieplejsze brzmienie iFi Audio Zen Dac Signature, który dodatkowo poprawi stereofonię oraz kontrolę dołu. Topping D30 Pro zapewni Ci mocniejszą podstawę basową oraz większą głębię. 
Najlepiej byłoby wypożyczyć DACa i sprawdzić samemu czy jest sens. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją to oczywiście zapraszam do kontaktu, wyślemy Ci sprzęt na testy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako urzytkownik rzeczonej Yamahy od 3 lat powiem Ci, że wbudowany DAC jest przyzwoity. Oczywiście dużo zależy od źródła sygnału, ale gra to naprawdę fajnie, dość ciepło i muzykalnie (u mnie z Heco Autora 700). Jednak swój odtwarzacz CD Yamaha CD-S700 nam podłączony analogowo i brzmienie jest moim zdaniem nieco przyjemniejsze niż po kablu optycznym. Różnica jest bardzo subtelna i pewnie wiele osób by jej pewnie nie zauważyło, ja tak. Nieco inaczej odbieram wbudowane źródło - streamer (Tidal, radio internetowe, Deezer). Tutaj też jest fajnie, przestrzennie i raczej ciepło, jednak wymienionych źródeł wolę słuchać na mojej Rapsberry Pi3B z nakładką Hifiberry DAC+ Pro i softem Volumio (wersja płatna z natywną obsługą Tidal HiFi). Tutaj już różnica jest wyraźnie słyszalna na korzyść Maliny. Dźwięk jest większy, bardziej dociążony, taki trochę muskularny... Głównie na niższych rejestrach jest różnica. Może to zasługa, tego że Malina obsługuje Tidal HiFi z MQA a Yamaha jednak nie...  Mimo wszystko często korzystam z wbudowanych źródeł cyfrowych Yamahy, gdy na szybko chcę włączyć jakieś radyjko internetowe, bo obiektywnie rzecz biorąc gra to bardzo przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Sekcja cyfrowa w RN803 jest przyzwoita, ale zakup oddzielnego DAC w przedziale 1-2 tys. przyniesie poprawę. Proponowałbym wypożyczyć od nas Yamahę WXC50, żebyś mógł przekonać się co zyskasz. Bardziej zależy Ci na optyku czy coax?

Bardziej coax :)

10 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj, Moim zdaniem nie warto.

DAC nie jest tu słabym elementem. Co najwyżej możesz zmienić delikatnie brzmienie, ale klasowo to będzie nadal ten sam produkt.

Wróćmy do podstaw. Skąd takie pytanie? Co Ci nie pasuje? Jakie masz kolumny?

Piotr

Pytanie bierze się stąd, że rozważam zakup transportu CD i chciałbym wybadać czy dokupić DAC czy zostać z tym z yamahy :)

803d gra z klipsch rp-6000f. Tak wiem, niepolecane zestawienie, ale moje ucho czuje satysfakcję :)

Edytowano przez krzysiek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek79 napisał:

Bardziej coax :)

Putanoe bierze się stąd, że rozważam xakup transportu CD i chciałbym wybadać czy dokupić DAC czy zostać z tym z yamahy :)

803d gra z klipsch rp-6000f. Tak wiemm niepolecane zestawienie, ale moje ucho czuje satysfakcję :)

DAC w rn803 może być ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić również coś zewnętrznego ;). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Sekcja cyfrowa w RN803 jest przyzwoita, ale zakup oddzielnego DAC w przedziale 1-2 tys. przyniesie poprawę. Proponowałbym wypożyczyć od nas Yamahę WXC50, żebyś mógł przekonać się co zyskasz. Bardziej zależy Ci na optyku czy coax?

A jak wyglądają warunki takiego wypożyxzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...