Skocz do zawartości

Subwoofer do 20m2; Magnat Alpha Rs8 czy Magnat 302A / Klipsch R-12SW???


ditus_555

Recommended Posts

Witam słuchał ktoś tego subwoofera ? Magnat Alpha RS8.
Jak wypada porownujac do znanego Magnata 302a i Klipsha R-12SW ???
Wygląda jakby miał zagrac lepiej od 302a.

Magnat Alpha ma bass reflexy z przodu co może być na plus w pokoju w bloku.

Bardziej zalezy mi na jakości niz mocy .

Sąsiedzi atakuja gdy glosniej słucham 

Magnat Monitor Supreme 2002

Kolumny jak za tą cenę są ok,jednak brakuje nizszego basu w filmach lub przy cichszym słuchaniu.  Nie schodzą zbyt nisko grają dla mnie takim middbassem.

Pokoj 20m2 

Bedzie używany do muzyki glownie rap,trance oraz inne oprócz muzyki klasycznej . Filmy również. 

Budzet ok 1000zl

Polecany Klipsh R-12SW przekracza trochę budzet,ale moze warto.

Pozdrawiam 

Screenshot_20210530-190226_Chrome.thumb.jpg.5003dcc5ea163e176428a88a3fcda3e6.jpgScreenshot_20210530-190402_Chrome.thumb.jpg.429f74b65599dcd807376df411e23f2d.jpg
Pozdrawiam

Screenshot_20210530-190345_Chrome.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch nie da Ci nic więcej względem ceny. W Niemczech ten model jest czesto zestawiany z Sub 302A bo i występują w podobnej cenie.

Klipsch gra szybciej od 302A ale 302A gra głębiej. w kinie możesz to "poczuć" mimo że jakoś basu Klipsch może mieć nieco lepsza.

W przypadku RS8 juz tak nie ma on gra szybciej nadal przy założeniu głębokiego basu. To najlepszy sub z tej 3.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z konkurencji trochę uprościli sprawę Klipsch z wymienionych subwooferów po pierwsze jest szybszy, ale przede wszystkim jest mocniejszy i zagra swobodniej od konkurentów. Oczywiście możemy dyskutować czy na takim metrażu będziesz w stanie odczuć wszystkie różnice i niuanse, ale warto się zastanowić. Zapraszam do zakupu zawsze będziesz mógł zwrócić urządzenie jeśli się u ciebie nie sprawdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mocniejszy tylko w watach na papierze 

Dobrze wiemy że sub 302 ma inne zasilanie niż klipsch. Więc porównując waty na papierze i mówienie że zagra mocniej to z całym szacunkiem to jest uproszczenie.

Oczywiście rozumiem że 302 a salony nie sprzedają. Bo jest na tym mikro zarobek. Na przysłowiowe waciki. Ale to dobry sub. A alpha jest bez dwóch zdań poprawiony. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@ditus_555 Jeżeli chodzi o Klipscha R-12SW to najczęściej jest wybierany przez klientów szukających suba do filmu. Z Magnatem 302a, który jest oceniany lepiej (bardziej uniwersalne zastosowanie) często konfrontowany jest sub Taga Harmony TSW-90. 

Z całej trójki wymienionej przez Ciebie RS8 faktycznie może być najlepszym wyborem. Najlepiej podjedź ewentualnie gdzieś wypożycz i sam oceń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

 

Dzień dobry,

Ciekawe do zobaczenia, Magnat rs8, mimo że ma tylko 8 cali, uważa, że jest najlepszy z trzech do małych pomieszczeń. Chciałem też jeden do mojej sypialni lub biura, a był między magnat rs8, ELAC 10.2 lub Jamo C 910. Myślę, że 12 cali to za dużo na to, czego chcę. Jak myślisz, który najlepiej podłączyć do jakiegoś Edifier 1855db Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2021 o 07:27, S4Home napisał:

U Ciebie do stereo to żaden z nich.

Poluj na używanego Tannoy Msub albo TS

Dziękuję za radę. Nie znałem tych subwooferów. Są dość stare. Mogę znaleźć tylko 10-calowy msub używany w Hiszpanii za około 200 euro. w Portugalii nie znajduję tego. Jest kilka recenzji tego subwoofera. czy naprawdę jest o wiele lepszy dla wersji 2.1 niż inne opcje? Nie lubię kupować używanego bez możliwości przetestowania.

 

Dzięki

Edytowano przez rukwar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chciałem się podpiąć pod temat, bo też szukam suba do 1000 zł.

Czy dobrze rozumie iż ten Magnat Alpha RS8, mimo dużo mniejszego głośnika jest lepszy od 302A ? Czy raczej chodziło o to iż na metraż 20 m2 będzie lepszy ?

Nie ma prawie żadnych opinii o tym RS8, więc nie ma jak się odnieść bez odsłuchu.

U mnie będzie jakieś 30 m2.

 

brałem jeszcze pod uwagę Kode SW1000 i SW1200 oraz Yamahe NW-Sw100 (reklamowana jest mocno jako i do muzyki jak i filmów) no i jeszcze Jamo210 (ale to chyba za małe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @art-e

31 minut temu, art-e napisał:

brałem jeszcze pod uwagę Kode SW1000 i SW1200 oraz Yamahe NW-Sw100 (reklamowana jest mocno jako i do muzyki jak i filmów) no i jeszcze Jamo210

Yamaha i Jamo odpadają w przedbiegach. RS8 będzie lepszym wyborem ale zerknij jeszcze na suba z Tagi ( TSW-90 ). Jest to subwoofer jak na swoją cenę dosyć wydajny i nadaje się do grania zarówno w muzyce jak i do filmów. Oczywiście najlepiej jakbyś sam porównał te modele i wyrobił sobie zdanie ;) 

Zapraszam do kontaktu.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do Jamo sub210 czy Yamahy NS-SW100 RS8 będzie: wydajniejszy, ma niższe zejście i gra po prostu przyjemniej. Jednak kreowany jest on głównie pod kino domowe i dlatego padła propozycja abyś odsłuchał gdzieś kilka modeli i sam ocenił. 

Zawsze możesz u nas w firmie skonfrontować w/w modele.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2021 o 07:51, S4Home napisał:

Klipsch nie da Ci nic więcej względem ceny. W Niemczech ten model jest czesto zestawiany z Sub 302A bo i występują w podobnej cenie.

Klipsch gra szybciej od 302A ale 302A gra głębiej. w kinie możesz to "poczuć" mimo że jakoś basu Klipsch może mieć nieco lepsza.

W przypadku RS8 juz tak nie ma on gra szybciej nadal przy założeniu głębokiego basu. To najlepszy sub z tej 3.

Zapraszam po wyceny

Piotr

Mam Magnata Supreme II 202A (pokój 20m2). Czy warto go wymienić na RS8 ?

One parametrami są niemal identyczne, ale w/g porównania tej trójki powyżej RS8 jest stawiany ponad 302A, a 302A jest lepszy od 202A.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba są lepsze od kody.

Seria rs to następstwo serii supreme.

Rs8 jest słabszy, nie da ci takiego zejścia. Ale jest przez to szybszy. Mniej mulisty. Najlepiej było by dołożyć do rs12.

Jak masz 202 to nie zmieniaj na rs8. Chcesz poprawę, to żeby to było opłacalne to nie tylko na nowszy ale i większy. 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...