Skocz do zawartości

Stare głośniki do nowego kina domowego


skubi07

Recommended Posts

Witam.

Planuję zakup Denon AVR-S750H i do niego Quadral Quintas 6500 LE (komplet 5 sztuk). Jako, że amplituner obsługuje 7.2 to mam 2 pytania:

-czy można i czy ma to sens, żeby dodać do tych kolumn dwie stare kolumny z wieży Aiwa (mimo 20 lat dalej jeszcze potrafią bardzo fajnie zabrzmieć), które mają kabelki zakończone drucikami i wkładane do wieży na zaciski?

-czy potrzebuję do tego zestawu suba? zestaw głównie do słuchania muzyki, a trochę grania i oglądania filmów. jeśli tak to jaki się nada najbardziej? Pokój ma wymiary 4,5x5,5m - TV na dłuższej ścianie.

 

oraz czy ten amplituner mogę połączyć z PC? zarówno jako obraz z monitora na TV i jako samo nagłośnienie podczas grania na PC?

 

Edytowano przez skubi07
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tak potrzebujesz suba

- nie wiskaj kolumn na siłe. Jeśli masz jak ustawić kino 7.1 to możesz je zastosować. Ale ja bym ich nie podłączał i został przy klasycznym 5.1

Bo to że on ma taką możliwość to jedno. Ale następuje znacznie większe obciążenie amplitunera.

W sensie jego zasilania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W kinie domowym subwoofer będzie niezbędny ale jest to opcja, którą w każdej chwili możesz dokupić. Jeśli uznasz, że basu jest za mało lub efekt jest słaby to subwoofer będzie lekarstwem na te problemy. 
Nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić głośniki z zestawu Aiwa. Z amplitunerem nic się nie stanie ale tak jak Piotr napisał, czasem nie ma sensu wciskać kolumn na siłę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...