Skocz do zawartości

Głośniki stereo w pokoju 10mkw


Enrkie

Recommended Posts

Witam wszystkich, :)

Jestem tutaj totalnie nowy, jak i nowy jestem w temacie audio i stereo więc w razie czego proszę o wyrozumiałość i z uśmiechem podejście do wszystkiego co napiszę.
Mam w mieszkaniu pokój który służy mi za biuro i w którym codziennie pracuje, ma on ok. 10mkw powierzchni i postanowiłem do niego kupić sprzęt stereo. Szukałem w Internecie różnych poradników jednak co strona to inne czynniki którymi powinienem się kierować przy doborze sprzętu audio więc postanowiłem zapytać się tutaj na forum.
Muzyki słucham w słuchawkach podłączonych do mini wzmacniacza stereo Micromega MyAMP i chcę do niego podłączyć również głośniki aby dać odpocząć uszom od słuchawek. I tu pojawia się problem bo do mojego metrażu propozycji jest wiele bo jedni piszą, że lepiej bawić się w monitory, gdzieś indziej piszą że lepiej standardowej kolumny półkowe. Mnie zastanawia czy w takim przypadku rozmiar ma znaczenie? Czy jak kupię kolumny półkowe to czy mogę je powiesić ponad głowę i przechylić pod kątem w kierunku krzesła? Czy ktoś mi pomoże podejść do tego tematu? Do jakiego typu nagłośnienia mam się nastawić? Budżet to ok 1000 PLN. Znajomy mi polecał Heco Prime 202 jednak nie jestem jakoś przekonany do tego polecenia.

Wrzucam plan pomieszczenia. W centralnej części dłuższej ściany znajduje się biurko z krzesłem.

image.png.d3837cea67b62a7b4dca96ec7de92b9e.png 

Edytowano przez Enrkie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny półkowe i monitory to te same urządzenia, chyba że ktoś polecał ci monitory studyjne, ale to aktywne głośniki i z innym przeznaczeniem. Budżet jest mały i wybór w tym układzie skromny, ale znajdziesz takie kolumny jak Wharfedale Diamond 320, które warto wziąć pod uwagę, albo minimalnie dołożyć do Pylon Audio Pearl Monitor, czy Heco Aurora 300. Kolumny oczywiście możesz powiesić, ale najlepiej byłoby je postawić niżej na np. komodzie/szafce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam Grado SR325 i nie chciałbym na pewno żeby grało to gorzej. Największym problemem jest przestrzeń gdyż biurko i dwa wiszące monitory zajmują znaczną część pomieszczenia co uniemożliwia postawienie kolumn o wielkich gabarytach po bokach biurka czy też zamontowanie dedykowanych półek. Stojaki wydają się rozsądne.
Jeśli chodzi o używane głośniki to jakie parametry są istotne? Na jakie rzeczy warto zwracać uwagę, żeby nie kupić kota w worku? Czy rozmiar samej kolumny na znaczenie? Czy wielkie głośniki zagrają lepiej niż mniejsze?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrami technicznymi nie ma sensu się sugerować, tak samo wielkością samej kolumny. Trzeba posłuchać i ocenić czy brzmienie Ci odpowiada. Z używanych dobrym rozwiązaniem byłyby Canton Karat 100, które zapewnią muzykalne brzmienie z mocnym i energicznym dołem. Zwróć tylko uwagę czy są oryginalne przetworniki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...