Skocz do zawartości

Yamaha A-S701 gdzie kupić?


S65

Recommended Posts

Witam,

próbuję zlokalizować wzmacniacz Yamaha A-S701 ale nigdzie nie można go w tej chwili kupić. Czy został wycofany z produkcji? Czy jest to może tymczasowa niedostępność jak przy kartach graficznych GeForce 3080? Na stronie Yamaha ciągle widnieje wśród obecnych modeli.

Jestem z Trójmiasta. Najlepszy byłby sklep stacjonarny w którym można by zrobić odsłuch, ale przy obecnej niedostępności wzmacniacza w sieci podejrzewam że znalezienie egzemplarza w mojej okolicy będzie co najmniej trudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 @S4Home - dzięki za odpowiedź. Nie to chciałem usłyszeć ale po braku dostępności A-S701 spodziewałem się że mógł zostać wycofany 😞

Hmm, co do Nada to chyba nie dla mnie bo czytałem że to już nie to co stary NAD, i nowe jednostki to bardzo zawodny sprzęt. Nie pamiętam teraz też dokładnie gdzie, chyba na YT, ktoś kto specjalizuje się w naprawach wzmacniaczy stanowczo odradzał nowe Nad'y ze względu na awaryjność. Szkoda, bo z opini wynika że to fajnie brzmiący sprzęt za sensowne pieniądze.

Ja szukam czegoś co ma działać. Nie będąc entuzjastą szkoda mi czasu, nerwów i pieniędzy na zabawy ze słabo jakościowo wykonanym sprzętem, nawet jeśli brzmi stosunkowo dobrze.

 

O Audiolab nigdy wcześniej nie słyszałem. Popytałem znajomych i też nie słyszeli. Wnioskuję że to marka dla entuzjastów audio a nie dla szerszej publiczności. Czy to oznacza że wzmacniacz taki będzie miał bardziej analityczne brzmienie? Przeszukałem trochę sieć i sporo osób sprzedaje sugerowanego 6000A, ciągle na gwarancji w przedziale 2400-2600 PLN. Czemu ludzie tak szybko pozbywają się tych wzmacniaczy? Podoba mi się w nim to że ma wbudowany moduł BT. Sprzęt angielski podobnie chyba jak NAD, czy jest mniej awaryjny?

 

Co byście sugerowali w podobnej cenie do Yamaha A-S701 i wyposażonego w wejście cyfrowe Toslink oraz wyjście na subwoofer? Rozważałem jeszcze fajnie wyposażony Pioneer A40AE ale też chyba jest wycofany. Poza tym z recenzji Yamaha chyba była by mi bliższa brzmieniowo (nie słyszałem jednak żadnego z nich). Może Denon PMA-800NE (nie ma wyjścia na sub'a) albo Denon PMA 600NE, który jest o dziwo lepiej wyposażony od starszego brata?

 

ETA: A może Marantz PM6007?

Edytowano przez S65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RLC napisał:

Na Allegro jest jedna sztuka as-701 jednak cena z kosmosu 😯 

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-yamaha-a-s701-10175812505 

Tak, widziałem to, ale biorąc pod uwagę że niedawno sklepy miały to po 2300-2400PLN nie wiem skąd taka cena? Może szukają frajera 😉

Jak zachowuje się Audiolab z gorszą jakością nagrań? Wzmacniacz będzie często odtwarzał muzykę z YT i Spotify, oraz MP3 z telefonu.

Podobno wzmacniacze dla entuzjastów nie są zbyt łaskawe dla słabo wyprodukowanych albumów czy niskiej jakości plików (YT, MP3)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RLC napisał:

Też tak uważam! 

Jeszcze tutaj tylko musisz dopytać czy mają? 

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s701.html 

 

Kilka prób kontaktu przez telefon nie udane, nikt nie odbiera. Skontaktowałem się z nimi poprzez email i czekam na odpowiedź zwrotną.

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Widziałem to, ale szczerze mówiąc prawie 5 i pół letni wzmacniacz za 300-400 PLN taniej niż nowy to trochę słabo. Zdecydowanie wolałbym dołożyć do nowego, tylko że nie ma już w sprzedaży... ale tą ofertę za 2k odpuszczam

1 godzinę temu, JaZz napisał:

Do tego wysyłka z Włoch :D

 

Chyba ktoś będzie to wiózł rowerem i dlatego doliczają kolejne 2,5k za transport 😏

Edytowano przez S65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C356bee to stara szkoła NADa i z awaryjnością nie ma większych problemów. Odnośnie sprzedaży używanych Audiolabów to bardzo często klienci chcą iść krok do przodu. Podobna sytuacja ma się z Yamahą czy Denonem. 
Najbliżej sygnatury brzmieniowej AS701 będzie Yamaha RN803d z opcjami sieciowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RLC napisał:

Też tak uważam! 

Jeszcze tutaj tylko musisz dopytać czy mają? 

https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s701.html 

 

Oddzwonili do mnie, i okazało się że mają ostatni egzemplarz na ekspozycji gdzieś w sklepie w Polsce. Mają go dla mnie ściągnąć na piątek.

Nie dostanę upustu, mimo że to egzemplarz ekspozycyjny, ale ma być standardowa pełna gwarancja. Czy ktoś wie jak sprawdzić rok produkcji Yamahy? Chyba po numerze seryjnym, ale jak to rozszyfrować? Nie chcę brać czegoś co stało na półce 4-5 lat.

 

20 godzin temu, maverick2005 napisał:

Przewóz w ramach Giro d’Italia 2021😁 , dlatego takie koszta.

To była by taka 'Special Edition', od razu osiągnęła by status legendy i można by to jeszcze odsprzedać z zyskiem 😄 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Najważniejsze, że udało się znaleźć ten model. Możesz zagadać z Top Hi-Fi z którego roku jest ten egzemplarz. Oczywiście gwarancję będziesz miał 3 letnią więc nie ma obaw nawet jeśli ma rok czy półtora. 

Jeśli ma do 2-lat to nie ma problemu, ale też nie chciałbym aby to był jakiś 3-5 letni "leżak". Oczywiście zapytam, ale nie wiem czy będą wiedzieli z którego roku, bo ściągają go z innego salonu, dlatego miałem nadzieję że może ktoś wie jak odczytać rok produkcji z S.N.

51 minut temu, castel napisał:

Witam . Mam zestaw AS801 plus NP-S303.Mógłbym sprzedać za rozsądne piniondze :)

O, szkoda że dopiero teraz jak A-S701 zamówiony. Co prawda interesuje mnie tylko sam amp. Jeśli coś będzie nie tak z tym półkowym egzemplarzem który mam mieć od Top Hi-Fi to może się zgłoszę jeśli była by opcja odkupienia samego wzmacniacza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S65 skoro jest wzmacniacz to dobrze teraz  dopytaj u THP który to rok produkcji. Osobiście uważam że nawet jak ma 2 lata przy pełnej 3 letniej gwarancji warto zaryzykować. Masz jeszcze opcję u kolegi castel z as801 🙂 

Teraz na spokojnie podejmij decyzję daj znać co wybrałeś. 

Pozdrawiam Paweł 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz odebrałem wczoraj, doszedł do lokalnego Top HiFi z lekkim opóźnieniem. Gdybym nie wiedział że był na ekspozycji, nigdy bym się nie domyślił że był rozpakowany. 

Kupowałem z lekkimi obawami, bo brałem w ciemno bez wcześniejszego odsłuchania (z oczywistych powodów). Niepotrzebnie, gdyż spełnia oczekiwania i zostaje.

Muszę przyznać że korcił mnie trochę ten NAD, ale poczytałem więcej na zagranicznych forach i ludzie rzeczywiście dosyć często narzekają na awaryjność nowych NAD-ów. Troché dziwi mnie takie podejście firmy do tematu, bo sami strzelają sobie w stopę chcąc zaoszczedzić jakieś grosze na gorszych podzespołach. Tracą przez to klientów, bo z opini widać że ludzie są bardziej wstrzemięźliwi (nie)wybierając ich sprzęt. Ich sprawa. Może rynek zmusi ich do pewnych przeyśleń nad swoją polityką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, S65 napisał:

Kupowałem z lekkimi obawami, bo brałem w ciemno bez wcześniejszego odsłuchania (z oczywistych powodów). Niepotrzebnie, gdyż spełnia oczekiwania i zostaje.

Czyli wszystko dobrze się skończyło 🙂

Możesz napisać jakie masz kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Audiolaba, to możliwe, że ja też będę sprzedawać niebawem swój egzemplarz, le tak, jak napisane zostało powyżej: po prostu krok do przodu jest mi potrzebny, a Audiolab to bardzo dobry wzmacniacz i pewnie żeby wspiąć się na wyższy poziom, trzeba będzie faktycznie zapłacić sporo więcej i od jutra zaczynam wypożyczenia potencjalnych następców.

Audiolab jest przystępny cenowo i to imo bardzo dobry sprzęt. Świetnie wykonany i działający bez zarzutów. Zdecydowanie polecam (nie, to nie jest ogłoszenie sprzedaży mojego ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2021 o 09:32, S65 napisał:

Hmm, co do Nada to chyba nie dla mnie bo czytałem że to już nie to co stary NAD, i nowe jednostki to bardzo zawodny sprzęt. Nie pamiętam teraz też dokładnie gdzie, chyba na YT, ktoś kto specjalizuje się w naprawach wzmacniaczy stanowczo odradzał nowe Nad'y ze względu na awaryjność. Szkoda, bo z opini wynika że to fajnie brzmiący sprzęt za sensowne pieniądze.

starsze były awaryjne. Ale już kazdy je ogarnął i były proste w naprawie, dlatego wciaz polecane. Skoro nowe są bardziej to kipsko. Ja tego nie odczułem. Trzeba by zweryfikować źródło.

Dnia 2.06.2021 o 09:29, S65 napisał:

Nie dostanę upustu, mimo że to egzemplarz ekspozycyjny, ale ma być standardowa pełna gwarancja. Czy ktoś wie jak sprawdzić rok produkcji Yamahy? Chyba po numerze seryjnym, ale jak to rozszyfrować? Nie chcę brać czegoś co stało na półce 4-5 lat.

Możesz napisać do Yamahy. Powinni udzielić takiej informacji. Lepiej pytać u źródła.

Ja tak robiłem kiedyś w przypadku innej marki.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.06.2021 o 15:43, RLC napisał:

Czyli wszystko dobrze się skończyło 🙂

Możesz napisać jakie masz kolumny.

Kolumny trochę przypadkowe, bo żona kupiła mi na urodziny za poradą sprzedawcy, który twierdził że są bardzo dobre w tym przedziale cenowym- Fyne Audio F303. Przyznam że nie słyszałem wcześniej o tej firmie, ale grają rzeczywiście nieźle. Nie wiem czy do dobre połączenie z tą A-S701, ale jak dla mnie brzmi to dobrze (nie mam porównania z innymi kolumnami).

Muszę jeszcze trochę posłuchać więcej z innymi gatunkami muzyki, ale Norah Jones, Mark Knopfler, Depeche Mode czy np. AC/DC brzmi świetnie. Chyba jest to wobec tego w miarę uniwersalny zestaw, ale muszę jeszcze zobaczyć jak to sprawuje się z trochę cięższą muzyką

Dnia 10.06.2021 o 07:30, S4Home napisał:

starsze były awaryjne. Ale już kazdy je ogarnął i były proste w naprawie, dlatego wciaz polecane. Skoro nowe są bardziej to kipsko. Ja tego nie odczułem. Trzeba by zweryfikować źródło.

Możesz napisać do Yamahy. Powinni udzielić takiej informacji. Lepiej pytać u źródła.

Ja tak robiłem kiedyś w przypadku innej marki.

Piotr

 

Zamówienie na pudełku z 2020 roku, więc nie mają więcej jak rok :)

Edytowano przez S65
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S65 napisał:

Muszę jeszcze trochę posłuchać więcej z innymi gatunkami muzyki, ale Norah Jones, Mark Knopfler, Depeche Mode czy np. AC/DC brzmi świetnie. Chyba jest to wobec tego w miarę uniwersalny zestaw, ale muszę jeszcze zobaczyć jak to sprawuje się z trochę cięższą muzyką

Czyli można powiedzieć że zestaw jest złożony przez przypadek 😉 Skoro daje radę to najważniejsze miłego słuchania. 

Pozdrawiam Paweł 

P.S 

Jak już przetestujesz Heavy Metal daj znać czy F303 dały radę 🤘😈🤘

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...