Skocz do zawartości

Marantz 6015 - problem z "załapaniem" obrazu


Arek_B

Recommended Posts

Witajcie,

Może ktoś miał coś podobnego i wie, jak to rozwiązać? mam tak, że gdy przełączam źródło, np. z radia internetowego na kablówkę, to mimo wyboru właściwego źródła nie mam obrazu. Muszę czasem 2 razy wyłączyć i włączyć ampli, żeby "załapał" obraz. Wkurza mnie to najzwyczajniej. Wiecie, jak się tego pozbyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

Pod klapką powinieneś widzieć czy sygnał jest z dekodera.

Kolejna sprawa to zobacz w momencie kiedy obrazu nie ma, czy wyświetla się menu amplitunera.

Musisz sam po kolei znaleźć przyczynę i ją usunąć. Kable to jedna z możliwości nie koniecznie ostateczna. Ale zapewne najtańsza i najprostsza.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@Arek_B podobne problemy pojawiły się swego czasu w Denonie. Jeżeli wymiana kabla HDMI (co sugerowali koledzy powyżej) nie przyniesie poprawy, sprawdź czy masz aktualne oprogramowanie w ampli jak i w TV. Zerknąłbym również na poprawną konfigurację sprzętu, głównie ustawienia dotyczące HDMI Control (zarówno w ampli jak i w TV). Niekiedy istotna jest kolejność uruchamiania systemu. Najpierw TV "ON", jeżeli HDMI control jest skonfigurowany poprawnie we wszystkich urządzeniach to cały system wystartuje z jednego pilota. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...