Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz słuchawkowy do ATH 50xBT


Recommended Posts

Cześć

Od kilku miesięcy użytkuję słuchawki ATH 50xBT i po kilkutygodniowym okresie wahania myślę, że zostaną ze mną na dłużej. Początkowo miałem wrażenie że grają zbyt odbarwionym dźwiękiem ale z czasem albo ja zacząłem słyszeć co trzeba było usłyszeć albo słuchawki się wygrzały i grają teraz inaczej i koniec końców podoba mi się :). Słucham praktycznie tylko przez bluetooth ale chcę zrobić krok dalej i zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy lub w DACa z dobrym wejściem na słuchawki.

Co polecacie?

Wstępnie myślę o IFI ZEN CAN (może nowa wersja Signature) albo o jakimś DACu Toppinga z wejściem słuchawkowym.

A może jakiś zupełnie inny kierunek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Ifi Audio Zen CAN to bardzo wydajny wzmacniacz ale potrzebujesz w tym przypadku źródła. Do Twoich słuchawek optymalnym rozwiązaniem byłby ZEN DAC V2. 
Cieplejsze brzmienie uzyskasz na Fiio K5Pro, który ma duży potencjał na przyszłość. Napędza bez problemu Sennheisery HD600 czy Hifiman Sundara. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,
Ifi Audio Zen CAN to bardzo wydajny wzmacniacz ale potrzebujesz w tym przypadku źródła. Do Twoich słuchawek optymalnym rozwiązaniem byłby ZEN DAC V2. 
Cieplejsze brzmienie uzyskasz na Fiio K5Pro, który ma duży potencjał na przyszłość. Napędza bez problemu Sennheisery HD600 czy Hifiman Sundara. 

Hmmm, myślałem że do Zen CAN wszedłbym przez wejścia liniowe wychodząc ze wzmacniacza zintegrowanego. W ten sposób miałbym dostęp do sygnałów, które zasilają integrę (a więc DAC, CD i gramofon).  Z kolei korzystając z Zen DAC V2 ograniczam się do sygnałów cyfrowych więc gramofonu nie posłucham tą drogą.

Ciekawą propozycją wydaje mi się ten Fiio K5Pro. Ma zarówno wejścia jak i wyjścia liniowe i jeszcze wejścia cyfrowe.

Czy jako DAC dla integry by również się sprawdził? Jak z jakością dźwięku tą drogą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Podpinam się pod temat interesuje mnie wzmacniacz który zagra głośniej przez ta UE wszystko gra dużo ciszej używam iPhone 11pro i spotyfi czyli coś kompatybilne nie musi być bezprzewodowe i małe kupiłem fiio3brk czy jakoś tak żenada pl jak można nazwać wzmacniaczem urządzenie które nie gra ani lepiej ani głośniej ściszając muzyka i uważając ze gra czyściej lepiej żal bardzo dziękuj za pomoc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to takiego fiio3brk czy jakoś tak? Możesz uściślić? Jeśli piszesz o FiiO BTR3K to ma on 25 mW przy 32 Ohm. To jest adapter bt do słuchawek dokanałowych które zwykle są bardzo wydajne i na ogół mają niską impedancję na poziomie 16 ohm. Do napędzania ATH 50xBT to raczej kiepski partner.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To który da kopa tzn chciałbym usłyszeć różnice taka jaka usłyszałem zamieniając podstawowa kartę dźwiękowa w komputerze na SB XFI czy jakoś tak ponad 15 lat temu No i oczywiście nie wydając majątku urządzenie napewno misi mieć baterie nie koniecznie bt bo mam org Adapter lightning jack wiec tle po kablu do wzmacniacza i wzmacniacz do słuchawek tez kabel myślałem o ty A-T PHA50BT ale najpierw chciałem posłucha jak zagra za 750 pln teraz był za 399 ale już nie dostępne zainteresował mnie te od ifi ale cena przywieść 2000 to dużo a ten zen ma rozsądną cenę  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...