Skocz do zawartości

Audio na szafke RTV do 2500zł


Recommended Posts

Hej. 

Jestem nowy na forum i słabo zorientowany w temacie. Szukam audio które zmieści się na szafce RTV ze względu na brak miejsc obok niej jak i również ograniczone miejsc po bokach narożnika z którego muzyka czy film będzie słuchane. Muzyka głównie hiphop, house, techno. Filmy z TV puszczane z Netflix lub youtube. Zależy mi na możliwości połączenia bezprzewodowego z telefonem. Airplay też byłby wskazany. W soundbarach w większość problem jest albo z za małym albo za duży basem (może kwestia ustawienia lub innego otoczenia). Dialogi z TV są słabo słyszalne. Zastanawiałem się nad jbl 5.1, yamaha bar 400, Samsung HW-Q70T ale niestety po odsłuchu w sklepie mnie nie zachwyciły. Możliwe że moje odczucie jest mylne. Ktoś coś poleci z tych modeli albo coś innego? Chyba ze jakiś amplituner + małe głośniki na rtv?. Budżet do 2500zł. Zdaję sobie sprawę że niewielki ale chciałbym uzyskać możliwie najlepsze brzmienie do tej kwoty. Układ mieszkania w załączniku.

MIESZKANIE.jpg

Edytowano przez Marcin Kalinowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz także słuchał muzyki, to zdecydowanie odradzam soundbar. Przy filmach będzie ok, ale muzyka niestety będzie ogromnym kompromisem. Moja propozycja to amplituner Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300, ewentualnie z polską konstrukcją Pylon Audio Pearl Monitor. To trochę droższe zestawy, ale jeśli chcesz być w pełni usatysfakcjonowany z zakupu, pomyśl o zwiększeniu budżetu. Zresztą u nas w salonie masz także opcje rat 0%. Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Butler napisał:

Bo za 2500zł to można zrobić jakieś 2 kanałowe audio do pokoju 10-latka a nie do salonu.

Zależy jak na to patrzeć czy nowe czy używane lub jeszcze inaczej nowe i używane 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Bo za 2500zł to można zrobić jakieś 2 kanałowe audio do pokoju 10-latka a nie do salonu. Weszłeś na forum audio w pewnym celu, chłopaki Ci dobrze radzą. Zwiększ budżet, takie są realia.

Kupujac Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300 dalej będzie dla 10latka bo już o ten zestaw pytałem;)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet z tego co widzę założyłeś 2500zł. Zestaw "dla 10-latka" (hehe) przekracza go o ponad 1000zł. Dostajesz w zamian już coś, co gra, ale to minimum. Na salon jak już chcesz wydać kasę to wysupłaj trochę więcej. Rozumiemy że x-watowe fronty nie wchodzą w rachubę bo zablokował byś nimi dojście do jadalni :)

Mam 9-latka. W odpowiedzi na pytanie... Tak, mniej więcej, choć cieszę że używa częsciej słuchawek bo jego muzy to znieść nie mogę :)

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieści się amplituner? Zmień szafkę :) To forum audio. Jak chcesz radę by zmienić amplituner to wejdź na forum meblarskie.

A tak na poważnie to ciężko trochę z tą głębokością, pamiętaj że dochodzą jeszcze przewody. Dużo Ci brakuje by się zmieścić? Nie musisz mieć go pod telewizorem, przemyśl na spokojnie czy nie jesteś w stanie go umieścić w innym miejscu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin Kalinowski napisał:

Nie biorę. Nie tylko ja będę słuchał muzyki/ogladal film z tego sprzetu;)

Jeszcze Panowie jakbyście zaproponowali jakiś podobny amplituner do tej Yamahy który jest płytszy;) ten będzie wystawał...:(

Jeżeli wymiar jest priorytetem,  ogarnij klasę D

Coraz większy wybór świetnie brzmiących klamotów w określonym budżecie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Nie mieści się amplituner? Zmień szafkę :) To forum audio. Jak chcesz radę by zmienić amplituner to wejdź na forum meblarskie.

A tak na poważnie to ciężko trochę z tą głębokością, pamiętaj że dochodzą jeszcze przewody. Dużo Ci brakuje by się zmieścić? Nie musisz mieć go pod telewizorem, przemyśl na spokojnie czy nie jesteś w stanie go umieścić w innym miejscu.

 

Max 40cm. Sam ampli ma 39,2 plus kable chyba moze być ciężko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyków bananowych nie użyjesz, podepniesz gołe kable które będą bokiem jak na fotce podobnego sprzętu co podałem niżej. Wtyki chinch i antenowy koniecznie kątowe i wszystko się zmieści w 3cm. Podobnie rozwiążesz gniazdo ethernet. Nie znam się na tych wzmakach to nie będę Ci tu klepał głupot. Co mi się rzuciło na pierwszy rzut oka, brak usb na pendrive względem N602, ale różnic pewnie jest dużo więcej ;) Pamiętaj że to budżetowy i podstawowy model.

 

 

Image.png.jpeg

kabel_2xrca_2xrca(2).jpg

 

goobay-adapter-antenowy-katowy-wtyk-f-gn

 

i-amazon-ugreen-kabel-sieciowy-cat6-ethe

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2021 o 22:55, Marcin Kalinowski napisał:

Jeśli dobrze odnalazłem  to Klipsch F3 nie będę miał gdzie postawić ze wzlegdu na gabaryt. Czemu mówisz że zestaw zaproponowany przez Q21 nie zrobi szału?

Bo to są małe monitory. Dzwiek z takiego systemu będzie płytki.

Dnia 5.06.2021 o 10:14, Marcin Kalinowski napisał:

Kupujac Yamaha R-N602 z kolumnami Heco Aurora 300 dalej będzie dla 10latka bo już o ten zestaw pytałem;)?

To za małe kolumny!

Mam taki system mogę Ci go zaoferować cenowo. Ale serio to nie o to chodzi że jako branża powinniśmy każdorazowo dać propozycję byle ją dać.

Albo większy budżet albo używany wiekszy sprzet.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2021 o 14:05, Marcin Kalinowski napisał:

Jeszcze szybkie pytanie bo mam możliwość kupienia w dobrej cenie onkyo r-n855. Oczywiście uzywany. Po pierwsze czy sprzet w ogóle polecenia i czy mam na coś zwrócić uwagę przy zakupie tego modelu używanego? Do tego chciałbym na początek heco aurora 300 a potem kef q350. 

Sprzęt godny polecenia tylko koniecznie posłuchaj go przed kupnem czy nie szumi. Było swojego czasu trochę problemu ale później było w porządku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...