Skocz do zawartości

Marantz 7706


Recommended Posts

6 godzin temu, S4Home napisał:

Właśnie w takiej konfiguracji słuchałem. PRe Marantza z Emotiva. Juz nie pamiętam czy dokładnie z tym modelem.

Ale jak mowie w mega uproszczonym systemie PRE, końcówka, kolumny. To taki PRE najmniej procentowo bym dał. co nie znaczy że można go pomijać!

Jakie kolumny?

Piotr

a ok , dziękuję. Kolumny na ten moment Monitor Audio RX6 silver , ewentualnie do wymiany jak już będzie system postawiony. Co znaczy system mega uproszczony :)?

18 godzin temu, tadekk55 napisał:

Poczytaj o starszych modelach, cudów w nowym nie wymyślili jak nie zepsuli będzie cud.

 

masz na myśli 7705? czy ewentualnie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

No ASR to nie jest wyznacznik. Tam są badane aspekty mierzalne. Odsłuchowe nie.

7706 jest całkiem ciekawym modelem. Myslę że Emotiva może być lepsza ale nigdy ich razem nie testowałem  tym samym czasie.

https://www.maxaudio.eu/pl/p/ONKYO-PR-SC-5509-CZARNY/1238

Jak nie potrzebujesz Atmosa, HDR i takich tam. Bardzo dobrze brzmiący PRE.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

No ASR to nie jest wyznacznik. Tam są badane aspekty mierzalne. Odsłuchowe nie.

xD

Tylko jak sprzęt jest słaby technicznie to po co się nim w ogóle zajmować? Niechaj za przykład posłużą testy Pioneer LX304 i LX504 które wykazały potężne wady konstrukcyjne. Z drugiej strony w trakcie testów Denona x4700 wyszły pewne rozbieżności. Okazało się, że Amir stosował inny sposób testowania co z jednej strony przy poprawie metodologii pokazało, że sprzęt jest super a z drugiej strony odkryło pewną nieprawidłowość nad którą podobno pracują inżynierowie z firmy Denon,

Zatem tak, takie strony jak ASR ąa ważne, dzięki nim można się dowiedzieć że sprzęt za $$$$$ nie koniecznie gra lepiej niż sprzęt za $$$. Poprzez lepiej mam na myśli czyściej.

Pamiętajmy, że wzmacniacz powinien być neutralny, nie powinien wprowadzać żadnych zmian w torze. To właśnie za to płacimy grube $$ bo chcemy się zbliżyć do perfekcji by mieć to co w realu. Dopiero potem można sobie kombinować.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lolekdrugi napisał:

Z drugiej strony Denon x4700 gdzie wyszedł problem który producent po zapoznaniu się z recenzją poprawił!

Producent po zapoznaniu się z recenzją dowiódł, że pierwotne pomiary opublikowane  na ASR zostały nieprawidłowo wykonane. W związku z tym Amir przeprowadził we współpracy z Denonem dochodzenie dlaczego ich i jego pomiary się rozjeżdzają - wyszło że to on popełnił błąd. Producent (Denon) nic nie musiał poprawiać. Ponownie wykonana w prawidłowy sposób pomiary zostały opublikowane na wątku Denon AVR-X4700 AVR Review (Updated)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemeklbn napisał:

Producent po zapoznaniu się z recenzją dowiódł, że pierwotne pomiary opublikowane  na ASR zostały nieprawidłowo wykonane. W związku z tym Amir przeprowadził we współpracy z Denonem dochodzenie dlaczego ich i jego pomiary się rozjeżdzają - wyszło że to on popełnił błąd. Producent (Denon) nic nie musiał poprawiać. Ponownie wykonana w prawidłowy sposób pomiary zostały opublikowane na wątku Denon AVR-X4700 AVR Review (Updated)

faktycznie, temat kondensatorów mi się pomieszał z innym modelem, nie przeczytałem całego wątku x4700 ale w teście jest taka informacja:

Cytat

For reasons that are unknown at this point but is being investigated by Denon engineering, when feeding only two channels to AVR but in 8 channel configuration, and the AVR is configured as just Left and Right speakers, the noise level goes up substantially and there is potential for clipping on maximum level signal.

faktycznie SoundUnited pomogło znaleźć rozbieżność w teście i nowe pomiary pokazały, że w standardowym użytkowaniu nie powinno być widać problemu jednak po cytacie ktory wkleiłem widać, że jest i drugi problem który goście z Denona starali się naprawić. Czy to zrobili, nie mam pojęcia do przejrzenia cały wpis.

Dziękuję za poprawienie mnie, zgłoszę do moderacji by usunęli wpis o kondensatorze.

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

Arcam wyszedł w testach tragicznie natomiast w realnym świecie rozgniata w drobny mak konkurencję.

pod względem kiepskiej jakości zapewne xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Jasiek88 napisał:

ale czekaj, przecież to najważniejsze.

to zależy czy mówimy o audiovoodoo czy nie.
Płacąc $$$$$ kasy za sprzęt HiFi chciałbym aby on był HiFi oraz dobrze grał. Tego Arcam jak widać nie zapewnia. Bo może i ludziom się podoba jak gra (podobnie jak lampy) ale jakość tego to nie jest HiFi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lolekdrugi napisał:

Twoja kasa, Twoja sprawa, ale należałoby innych uprzedzić.

Nie , należy do tego dorosnąć. Tylko aby dorosnąć trzeba trochę w życiu posłuchać sprzętu z różnej półki i wyciągać wnioski. I to właściwie tyle. O czym uprzedzać ? Że jakiemuś Amirowi pomiary wyszły kiepskie ? Przecież to jakiś nonsens , bo odwracając sytuację musiałoby nam się podobać to , co mu akurat mu wypadło rewelacyjnie. Czyli po co tracić czas i słuchać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jasiek88 napisał:

To znaj złą opinię osoby która po przejściu z onkyo, pionnera, denona na arcama i żałowała.

mówisz i masz

Cytat

Arcam doesn’t always sound better.

I had a 550 and then an 860.

Give me a denon any day of the week, I absolutely hated the Arcam. Buggy as hell and sounded terrible.

If your room isn’t too compromised, audyssey will be fine.

post-28271538

 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie , należy do tego dorosnąć.

zgadza się, należy dorosnąć do tego aby przyznać, że wydało się pieniądze na produkt który nie jest tym czym być powinien według specyfikacji. Inna sprawa to kwestia tego czy Ci pasuje jak gra ale to jest odczucie subiektywne a nie obiektywne.

 

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Przecież to jakiś nonsens , bo odwracając sytuację musiałoby nam się podobać to , co mu akurat mu wypadło rewelacyjnie. Czyli po co tracić czas i słuchać ?

Jak wyżej napisałem, wzmacniacz ma wzmacniać dźwięk i robić to w sposób nieinwazyjny. Do tego dąży HiFi, do jak najlepszej, prawie idealnej jakości. Ta jakość bazuje na mierzalnych danych fizycznych.

Inna sprawa to to czy taki dźwięk Ci odpowiada. Dlatego np ludzie kupują lampy bo ich dźwięk im odpowiada. Nie mylmy tego jednak z faktami technicznymi.

Napisałem wcześniej, jak Ci odpowiada to nie ma problemu, Twoja kasa Twoja sprawa, jesteś zadowolony, że wydałeś tyle pieniędzy to ok.

Tylko nie pisz, że ten sprzęt jest najlepszy bo z technicznego punktu widzenia, nie jest i to jest obiektywne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lolekdrugi napisał:

zgadza się, należy dorosnąć do tego aby przyznać, że wydało się pieniądze na produkt który nie jest tym czym być powinien według specyfikacji.

Mój wzmacniacz musiałby mieć najpierw specyfikację :)

7 minut temu, lolekdrugi napisał:

Do tego dąży HiFi, do jak najlepszej, prawie idealnej jakości.

Tylko , że potem stawiamy to w naszym pokoju odsłuchowym i szlag trafia te dążenia , a zaczyna się tęsknota za ..no właśnie , każdy ma inną definicję .. i tego HI FI już nie ogarnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następny temat w pizdu leci.
@lolekdrugi Weź się opanuj. Które w takim razie amplitunery są takie super według amira?
Czyli jak mam amplituner który według amira jest do dupy a który z kolumnami które mam gra dla mnie super to znaczy, że co?
Nie wierzę w granie kabli itp. ale noszk..... Do czego Ty zmierzasz w ogóle?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...