Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

W moim totalnie offtopicowym wątku co i rusz pojawiają się opinie ładne/brzydkie.

Niby słuchamy uszami, ale ile osób nie słucha także oczami?


Bardzo jestem ciekawa co uważacie za "ładne". Podejrzewam, że rozrzut będzie spory.


Ja na początek wrzucam Haiku Audio .

Uzasadnienie:
Nie krzyczy formą, nie dominuje, jest podporządkowane funkcji i maksymie "less is more". Wszystkie wzmacniacze zachowują ten sam ład wizualny, nacisk poszedł na jakość wykonania.

IMG_20210603_081207.jpg

MVIMG_20210513_121209.jpg

MVIMG_20210513_121142.jpg

IMG_20210529_094414.jpg

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Asia napisał:

A co to jest?

 

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Pralka z lat 60

Dokładnie 1968 r. Altec Lansing Valencia model 846 B / 8 Ohm/ z  zespołem głośników " voice of theatre " , 98dB skuteczności , horn i 38 cm niskotonowy . Altec Lansing , czyli ojciec JBL , HK. Z lapą zgrywają się idealnie, bo pod lampy były konstruowane. Ważą 45 kg/szt , a co do rozmiarów to przynajmniej nie mam problemów z odsunięciem kolumn od ściany , bo jak bym nie kombinował, to front kolumny ląduje 60 cm. od niej :) Standy robiłem sam, z antywibracją niewiele mają wspólnego , chodziło o uniesienie nieco horna , by był na wysokości uszu gdy siedzę. Wiem , że z materiału  z których zbudowane są Alteci dzisiaj byłyby spokojnie wyprodukowane trzy komplety kolumn , wtedy trochę inaczej patrzono na koszty ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Asia napisał:

Fronty mają piękny zielony kolor, to oryginalny kolor czy renowacja?

W 100% oryginał. Głośniki , zwrotnice, okablowanie , skrzynki. Fornir i wytłumienie wewnątrz w idealnym stanie. Miałem sporo kolumn przed Altecami , ale żadne nie grały z lampą tak jak one. Zostają u mnie na stałe.

 

47 minut temu, audiowit napisał:

YB Iluminatus

Na żywo są jeszcze ładniejsze , widziałem :) 

48 minut temu, audiowit napisał:

Jednak dla mnie Xtremy są docelowymi kolumnami.

Xtremy mógłbym wstawić ewentualnie do drugiego systemu :) Nie jestem fanem dźwięku dookólnego , choć przyznam , że Xtremy i tak grają lepiej od ich mniejszych towarzyszy 101 E Mk II / 263 k - para , zdjęcie /. Z tego co pamiętam nie wiele osób na AVS zachwyciły :) 

102 E Mk II.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...