Skocz do zawartości

Słuchamy oczami czyli design w audio


Asia

Recommended Posts

:) marketing.

 

Rzeczone Kudosy Titan 808 mógłbym pędzić czymś takim. Miałbym coś takiego co obecnie ( z czego jestem cholernie zadowolony) tylko w większej skali.

 

url=https_____instagram.fiev22-2.fna.fbcdn.net__v__t51.2885-15__e15__c236.0.607.607a__65761032_856446754714876_3451222688019659866_n.jpg_tp=1&_nc_ht=instagram.fiev22-2.fna.fbcdn.jpeg.jpg

Tak sobie patrzę. Pasują do siebie wzorniczo i klasowo.

No to już system na przyszlość mam skompletowany.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JaZz napisał:

W 2017 na AVS?

Zgadza się . Jedyne co grało to cena widniejąca na planszy za tym wzmacniaczem. :) To w ogóle był rok promocji Zeta Zero , oprócz oddzielnego firmowego boksu , widziałem ich orbitale jeszcze w dwóch miejscach. Jedno jest pewne , promocja zadziałała , bo mój znajomy je wówczas kupił wprost z AVS razem z końcówkami mocy. W sumie to mu je wybrała Pani architekt od wnętrz z którą przyjechał , by dopiąć design salonu :) 

 

zeta zero.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 słuchałem na AVS i słucham trzy , cztery razy w roku u znajomego. moja opinia nie jest obiektywna , bo nie trafia do mnie taka prezentacja dźwięku jaką mają Orbitale , cebulki MBL , Carvele czy Martin Logany . Orbitale grają detalicznie , baaardzo przestrzennie , jak dla mnie za bardzo efekciarsko . Choć to efekciarstwo wynika w dużej mierze z dźwięku dookólnego . Znajomy ma je w wielkim , cholernym wysokim salonie tuż przy całej ścianie szkła / olbrzymi HS/. Podejrzewam , że normalne kolumny też by miały ciężko , ale jak mnie zmusi do odsłuchu , to zawsze się zastanawiam co teraz słyszę ? Kolumny , czy dudnienie pomieszczenia ? :) 

Seba , ten dźwięk trzeba lubić , dla mnie za dużo pojedynczych nutek wybrzmiewa w różnych płaszczyznach przestrzeni i po prostu się gubię :) 

Ja jestem prosty człowiek , dociera do mnie najlepiej jak mam scenę przed sobą , a nie w pięćdziesięciu  punktach dookoła :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam zupełnie odmienne zdanie.

Mbl ( mowa o tym dużym zestawie) to jeden z najlepszych dźwięków w audio. Z dookulnoscią ma niewiele wspólnego, bo focusowanie ma na najlepszym poziomie. Z efekciarstwem nie ma nic wspólnego. Jest bardzo rozdzielczy i tyle.

Zeta zero to inna bajka. Moim zdaniem dyskoteka w remizie, cygański tamburyn. Tak wygląda i gra. A konstruktor ... poluje na naiwnych i nieosluchanych.

Mbl i zeta to inne światy i klasy.

Skoro wspomniałem o pmc, to nie może zabraknąć atc. Świetne kolumny.

wpx_a1de0e6db7bf471bb4c0862ef3c04579.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje klasyczne kształty, ale nie przysłowiowe trumny ciosane siekierą.

I raczej tak jak większość kieruje się wyglądem. Czy to w momencie odsłuchu, czy jako "mebel" muszą one wizualnie mi się podobać.

I szczerze to jeśli jakiś zestaw zagrał by bajecznie, a  wizualnie by mi nie odpowiadał to jestem w stanie poświęcić dźwięk na rzecz estetyki. 

Z totalnych kosmosów moim zdaniem to B&W 803 D3 ponadczasowy i dość przyziemny.

Pewnie gdybym miał dedykowane pomieszczenie odsłuchowe byłbym bardziej skłonny do "ekstrawaganckiego" designu

803_piano_1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglądające monitory, zawsze chciałem posłuchać tych małych modeli Elac ale nie było nigdy okazji, a słyszałem o nich sporo dobrego. 

1.jpg

No i najwyższy ich model, ale ponoć nie do końca udany. 

ELAC-Concentro-90th-anniversary-flagship-Black-Angle.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...