Skocz do zawartości

Fyne Audio F502SP - jaki wzmacniacz


Marcin Z

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam na testach w/w kolumny z Musical Fidelity M5Si i Naim XS3. Moim fawotrytem we wszystkich odsłuchach kolumn do tej pory był Musiacal , podobało mi się w jego brzmieniu wszystko do momentu podpięcia Naima.  Wtedy usłyszałem piękny bas , taki punktowy ale nisko schodzący. To był jedyna rzecz , która mi się w nim podobała , więc szybko wróciłem do Musiacala i tu się pojawiła pierwsza rysa na idealnym di tej pory brzmieniu - bas był rozmyty. Był tam , ale nie było tego "puknięcia" . Może doradzicie jaka elektronika dałaby brzmienie Musiacala z dołem Naima. ? Jedyny warunek funkcyjny elektroniki to zdolność do podłączenia jako końcówka mocy do amplitunera KD.

Marcin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll'a jeszcze u siebie nie miałem. Został pominięty ze względu na to , że Roksan K3 mi nie odpowiadał - za bardzo podbijał górę i dół, a wyczytałem ,że to podobne brzmieniowo wzmacniacze. Naim brzminiowo był lepszy tylko grał torchę wąsko względem Musiacala. Zbyt duża ilość dźwięku, w zbyt wąski paśmie docierała do mnie. Dźwięk był gęsty , nie było przestrzeni między instrumentami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie odmienne brzmienie. Roksan jest bardzo energiczny i faktycznie ma tendencję do podbijania skrajów pasma. Atoll IN200 to zdecydowanie łagodniejsze brzmienie stawiające na średnicę. Koniecznie posłuchaj tego wzmacniacza i nie sugeruj się opiniami w sieci, bo mogą wprowadzać w błąd ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Fyne F502, choć to ogólnie inne kolumny, najlepiej zagrały  z tranzystorem Haiku Sol II SE, a także z hybrydami ( Haiku Bright Mk5 oraz Pier MS-680).

W tej chwili mam na testach hybrydę Unison Unico Due (choć już nie z Fyne) i to też dobry wzmacniacz. Warto wg mnie sprawdzić coś z lampami.

Edytowano przez Asia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole brzmienie szybsze, konkretne dlatego tez poszedł bym w moc do Fyne. Ale całkowicie rozumiem wybór hybrydy czy lampy tutaj. Po prostu inny odbiór, inne oczekiwania

I faktycznie F 502SP grają zupełnie inaczej. Kosztują też. Ich problemem jest wygląd. Za mało różnic na zewnatrz, dlatego nie każdy patrzący się decyduje.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wybór jest ostateczny. Miałem u siebie Fyne F502 , Arie 926 , Monitor Audio Silver 500 i SP przebiły je wszystkie. Dokładna, ale nie ostra góra, świetna średnica i dół który wreszcie czuje , że mi nie ucieka w pomieszczeniu. Teraz pozostała kwestia elektroniki. Były już Musical Fidelity M5Si , Roksan K3 i Naim XS3. Jeżeli z tych trzech miałbym wybierać to zostałby Musical , ale mam przeczucie że z czymś innym mogę uzyskać dokładnie to brzmienie na którym mi zależy. Dlatego szukam dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.06.2021 o 07:15, S4Home napisał:

Jeśli szukał byś czegoś podobnego w brzmieniu do obu to faktycznie Atoll IN 200 albo PIER Audio MA 680.

Zapraszam na odsłuch.

Dziekuję , ale nie macie Atolla na półce :)

 

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Niestety widzę, że szukasz wzmacniacza z możliwością pracy jako końcówka mocy, a takich opcji niestety w nich nie ma.

Niestety jest to część kompromisu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...