Skocz do zawartości

W audio przygodzie pewne są tylko zmiany? ELAC SOLANO bs283 vs ATC scm 7v3


kaczadupa

Recommended Posts

No faktycznie ładne te Elaczki. Dowiedzieć się o nich czegoś więcej w Internecie graniczy z cudem (poza jedną recenzją), dlatego fajnie, że przecierasz szlaki :)

Nie ukrywam, że mnie najbardziej ciekawią wysokie tony w tych kolumnach. Czy ta wstęga to coś na wzór np. Audiovectorów QR1 czy może Elac zestroił ją nieco bardziej zachowawczo i nie sieje już tak błyskotkami po całym pokoju.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lpomis napisał:

Czy ta wstęga to coś na wzór np. Audiovectorów QR1 czy może Elac zestroił ją nieco bardziej zachowawczo i nie sieje już tak błyskotkami po całym pokoju.

Nie wiem czy za jakiś czas, gdy trochę pograją to coś się zmieni, na tę chwilę to ilość góry w stosunku do reszty pasma z Audiovector qr1 podziel przez dwa i masz wysokie Elaka Solano (chociaż ich charakter też jest inny) . Bardzo subtelna, delikatna góra i nie tylko góra. Ale niech grają. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac to jak dobrze pamiętam firma która jedna z pierwszych stosowała wstęgę w swoich wysokotonowcach JET. Wysokie tony są łagodne, miłe dla ucha nie ma tu najmniejszej mowy o ostrości. Bardzo miło wspominam. Tu chyba wersja 5 ja słuchałem trzeciej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

na tę chwilę to ilość góry w stosunku do reszty pasma z Audiovector qr1 podziel przez dwa i masz wysokie Elaka Solano

Kurczę, to jednak nie byłaby moja bajka. Wygrzewanie kolumn to temat drażliwy, ale tutaj akurat nie wierzę aby kawałek metalowej folii zmienił drastycznie swoją charakterystykę nawet po kilku miesiącach słuchania. Co nie oznacza oczywiście, że ktoś nie oczekuje właśnie takiej subtelności. Ale czy Ty tego właśnie szukasz? @kaczadupa

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślasz się zapewne, że ATC 7 stawia poprzeczkę bardzo, bardzo wysoko (chociaż dla większości ich otwarta średnica będzie nie do zaakceptowania...). Zobaczymy czy coś się zmieni za jakiś czas. Moim zdaniem np. monitory ATC im starsze tym ładniej grają a dystrybutor twierdzi, że wygrzewanie u ATC nie występuje :) Tak samo uważam, że Dynaudio ładnie się otwierają i poprawia się przestrzeń jak trochę się rozegrają. Ale mogę się mylić, jestem tylko człowiekiem.. 

5 minut temu, seba3002 napisał:

Czy po prostu x14 mają tak ugruntowaną pozycję u Ciebie, że nic im nie zagraża? 

Mają dożywocie. Co to za audiofil, który nie ma chociaż jednych Dynek :) No wstyd. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, kaczadupa napisał:

Mają dożywocie. Co to za audiofil, który nie ma chociaż jednych Dynek :) No wstyd. 

Heh, patrząc na sąsiednie forum, można by pomyśleć, że co druga osoba, będąca "fanem" audio, ma kolumny tej marki. Czyli audiofilów (audiofili?) u nas zatrzęsienie. 

Ale wracając do tematu wątku. Są jakieś szanse dla tych Elaców? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem podobnych z wyglądu ELAC - ów tylko w wersji podłogowej. Jak te monitory grają podobnie (a tak chyba jest bo piszesz ze połowa wysokich AV) to Cyrus może być trochę zbyt łagodny do nich. Ponoć fajnie brzmią z wszystkimi nowymi D-Classe Teac-ami, które grają dość ostro. Muszę kiedyś posłuchać w opolskiej Sonica bo mają jedno i drugie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe średnie tony, to mnie powstrzymuje... 

Za łagodnie, gładko, delikatnie, miękko na moje uszy na wyższej średni jest. 

10 minut temu, marcinmarcin napisał:

Ponoć fajnie brzmią z wszystkimi nowymi D-Classe Teac-ami, które grają dość ostro. Muszę kiedyś posłuchać w opolskiej Sonica bo mają jedno i drugie. 

Neutralne/chłodne, precyzyjne klamoty mogą być strzałem w dziesiątkę ale to też trzeba sprawdzić. Dla mnie ta górna średnica jest... no niech jeszcze grają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te kolumny tak grają.

I to nie jest wstęga podobna do tej do Audiovectora. Tam jest jaśniej żywiej.

Tu ELAC buduje detale w średnicy, Ja osobiście lobię takie brzmienie. Ale po ATC nie wiem czy je zaakceptujesz.

20 godzin temu, kaczadupa napisał:

Myślę, że warto je wysłać do p. Wojciecha Pacuły, to jest jego brzmienie, w 100%

Myślę że to Tylko zaburzy ich wizje kolejnym osobom.

Jesteś na tyle doświadczony że nie powinieneś polegać na takich opiniach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Ale po ATC nie wiem czy je zaakceptujesz.

Dokładnie Piotrze...

Tak jak postawiłem Solano tak stoją i nic tam nie przekładam, nie podłączam ATC 7 na zmianę, dając czas na przyzwyczajenie się głowy do nowego brzmienia ale po ATC ciężko mi to idzie.  Brak krzykliwości u Elaka Solano, (one zagrają ładnie chyba w każdym nowoczesnym pokoju, czytaj - pusto, beton, szkła itd.), ten fantastycznie rozciągnięty dół ale bez efektu ciągnącego się "basowego ogona" cywilizują kiepskiej jakości nagrania, nie ma albumu, utworu który by mnie odrzucił bo jest "za sucho, za jazgotliwie, za szkieletowo" itd. ale.... to jednak granie wyraźnie inne niż ATC 7 (tu z pamięci jest więcej światła, lekkości, zwiewności, otwarcia ale i połowy płyt z przeciętną realizacją słucha się ciężko....).

Moja Kobieta zakochania w brzmieniu Solano, mówi - bierz i sprzedawaj te "krzykaczki" (ATC) ale ona nie jest audiofilem... :) No i ten elegancki, zgrabny wygląd Solano..., oczywiście ich cena jest bardzo wysoka i tu nawet nie piszę, że to miłe zaskoczenie bo tak przy tej cenie powinno to wyglądać ale naprawdę ich wykończenie to jakość wykonania najnowszego promu kosmicznego. Super wyglądające i super wykonane monitory. 

No nic, byle do 15:00 i gramy dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bym to odebrał jak Wy. Wy mam na mysli Ciebie i Twoją dziewczynę.

Jesli ATC nie odbierasz jako jasne, nie denerwują Cie po długom odsłuchu, lubisz takie brzmienie to LEAC będzie za łagodny i nie wymienisz na niego.

Ale łasnie tak jak ukochana to odebrała. Jesli ATC jest takie, za ostre męczące to przesiadka na ELACa daje spokój ducha. Miałem podobnie. Dlatego ELAC dał mi to czego nie miałem w innych kolumnach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczadupa napisał:

Moja Kobieta zakochania w brzmieniu Solano, mówi - bierz i sprzedawaj te "krzykaczki" (ATC) ale ona nie jest audiofilem... :) No i ten elegancki, zgrabny wygląd Solano..., oczywiście ich cena jest bardzo wysoka i tu nawet nie piszę, że to miłe zaskoczenie bo tak przy tej cenie powinno to wyglądać ale naprawdę ich wykończenie to jakość wykonania najnowszego promu kosmicznego. Super wyglądające i super wykonane monitory.

Jeszcze bardziej będzie kochała jak kupisz kobiecie Elac Vela BS403 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...