Skocz do zawartości

W audio przygodzie pewne są tylko zmiany? ELAC SOLANO bs283 vs ATC scm 7v3


kaczadupa

Recommended Posts

26 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Jeszcze bardziej będzie kochała jak kupisz kobiecie Elac Vela BS403 :)

Nie, nie to nie tak. Akurat granie a nie tylko wygląd Solano faktycznie jej się podoba a ATC7 wybitnie  nie. A że ja jeszcze bardzo lubię słuchać album The Kick Inside Kaśki Krzak to tym bardziej ATC by przez okno wyrzuciła :)

Ps. Idąc Twoim tokiem myślenia to szpilki Kazara... do tej pory zawsze działało, gdy musiałem sobie kupić nowe klamoty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Q21 napisał:

Osobiście wybrałbym

Panie Szymonie a ja niestety nie potrafię wybrać...

Tak słucham utworów Zima 81 A. Dąbrowskiej oraz Wszystkie cnoty A.M.J. i jedne i drugie paczki czują ten piękny klimat tak samo (żaden monitor nie dodaje od siebie czegoś wyjątkowego czego drugi nie ma...) , najważniejsza różnica to - o tyle ile brakuje ATC7 na dole do mojego monitorowego ideału o tyle Elac przesadza z ilością na dole ale jakość niskich tonów ta sama. I teraz na jednych albumach ten charakter będzie służył ATC a na innych dla Elaka. Obie paczki do długodystansowego słuchania, gdzie na pierwszym miejscu jest muzyka a potem detal, rozdzielczość itp. Tak to słyszę z Cyrusem 8.2 z psxr2. A może poniedziałek to nie jest dobry dzień na takie wnioski :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kaczadupa napisał:

Panie Szymonie a ja niestety nie potrafię wybrać...

Tak słucham utworów Zima 81 A. Dąbrowskiej oraz Wszystkie cnoty A.M.J. i jedne i drugie paczki czują ten piękny klimat tak samo (żaden monitor nie dodaje od siebie czegoś wyjątkowego czego drugi nie ma...) , najważniejsza różnica to - o tyle ile brakuje ATC7 na dole do mojego monitorowego ideału o tyle Elac przesadza z ilością na dole ale jakość niskich tonów ta sama. I teraz na jednych albumach ten charakter będzie służył ATC a na innych dla Elaka. Obie paczki do długodystansowego słuchania, gdzie na pierwszym miejscu jest muzyka a potem detal, rozdzielczość itp. Tak to słyszę z Cyrusem 8.2 z psxr2. A może poniedziałek to nie jest dobry dzień na takie wnioski :)

Poniedziałek zawsze jest ciężki tym bardziej po słonecznym weekendzie :) . Próbowałeś może większych ATC SCM11? Cyrus nie powinien mieć problemu z ich napędzeniem, a zyskałbyś pełniejszy dół. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dedal75 napisał:

A nie było gdzieś wcześniej że próbowane 11tki 😉 . Pzdr

Było. Raczej łatwiej byłoby wymienić kolumny, których @kaczadupa jeszcze nie testował niż te przez niego przesłuchane 😉

 

5 godzin temu, S4Home napisał:

Kaczadupa Ty też powinieneś sprawdzić PMC

A o którym modelu PMC mówisz? PMC 20.21 były już u Adama. I czy najniższe modele z serii Twenty bardzo różnią się od moich Goldów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Próbowałeś może większych ATC SCM11? Cyrus nie powinien mieć problemu z ich napędzeniem, a zyskałbyś pełniejszy dół. 

Próbował, próbował i zabrakło blasku i "życia" :)w tym graniu, siódemki są bardziej "dziarskie" na górze, średni i w sumie dole też od scm 11 (z Cyruskami). 

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Raczej łatwiej byłoby wymienić kolumny, których @kaczadupa jeszcze nie testował

Kolega Dedal mnie zna i o tym wie, swego czasu nawet dzieliliśmy się swoimi wrażeniami gadając dość sporo przez tel. Obaj nadal szukamy TEGO brzmienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słucham kolejne dni na Solano i czekam czy wraz z tzw. wygrzewaniem pojawi się trochę więcej blasku na górze, trochę więcej świeżości na średni czy żeby to osiągnąć musiałbym faktycznie pójść w jakieś neutralne, detaliczne wzmacniacze od np. TEAC a może już sam DAC od tego producenta załatwiłby temat? No nic, niech grają, może trzeba dać im jeszcze trochę czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.fairaudio.de/test/quadral-platinum-20-lautsprecher-box-test-1-dwt/

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-quadral-platinum-m20-CID99-IDuyp8f.html#1cfb7d202e

Tylko Quadral ogólnie ma dość dużo basu... u Ciebie bez EQ mogłyby dudnić, ale kopułka Ricoma jest genialna jak chodzi o miękką górę, której nie brakuje - zresztą koleś to ujął w recenzji podobnie jak ja mam odczucia do większego M35

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2021 o 07:24, S4Home napisał:

Bo moim zdaniem one same od siebie nie zagrają nagle blaskiem bo tak zostały zaprojektowane.

To fakt. U mnie i dla mnie jednak za ciepło. Zabrakło troszkę świeżości na średni, troszkę więcej blasku, troszkę metaliczności na górze. Wczoraj późno w nocy podłączyłem ATC i jednak z Cyrusem lepiej się to dogaduje, oczywiście też nie jest idealnie. Ale czy kiedyś jest? :) Trzeba iść dalej bo życie ucieka, cdn. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Panie Adamie może warto sprawdzić Audio Physic Step Plus? W opinii wielu osób grają bardzo dobrze z Cyrusem, biorąc pod uwagę czego zabrakło Elac Solano, może to być jakiś kierunek. :)

Pozdrawiam,

Michał

Dzień dobry Panie Michale. 

Jak najbardziej trzeba posłuchać. A pamiętajmy, że świetnie zna Pan i Cyrusy i ATC :) więc...

Dziękuję za propozycję, odezwę się. 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba, nie w tej cenie... Panie, szanujmy się, nie chcę kupić wraz z mini monitorem koszmarnie wysokiej marży producenta, dystrybutora i dilera. Ograniczenia na dole będą jeszcze większe jak w ATC 7, a to ma swoje konsekwencje... Reszta raczej na porównywalnym poziomie do ATC 7 a może i Harbs bardziej kombinuje z wybrzmieniami za co jest tak lubiany. Odpada zdecydowanie.

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...