Skocz do zawartości

Onkyo TX 8250 dali zensor 7


Kriss8181

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wyżej wymienione onkyo aktualnie gra to z dali zensor 7. Pokój 35 m2. Muzyka wszytkiego po trochu oprócz muzyki klasycznej oraz ciężkiego metalu. Jak źródło spoty lub cd z odtwarzacza technisc. Klimaty Adel, Dire Strairs,Pink  Floyd, Santana... Czasem też muzyka klubowa. Zestaw po roku odsłuchu gra przy wyżej wymienionych tytułach bardzo dobrze bas jest kiedy ma być wokal jest na dobrym poziomie. Wcześniej posiadalem wzmaczniacz denon 720 pionieer chyba 402. lub 404. Do tego kino yamaha seria 4xxx coś tam. Z tych wszytkich onkyo gra naprawdę równo nie brakuje basu wokale są,czyste. Zensor bas reflex z przodu jest duża różnica wcześniej miałem z tylu bardzo dudnil bas w pokoju że względu na mało miejsca. Salon duży ale na kolumny nie ma za dużo miejsca. Wcześniej miałem magnat shadow 207. Taga 606 se. I jakieś pionieer nie pamiętam. To połączenie onkyo i dali jest jak dla mnie bardzo dobre. Czasami się zastanawiam kto pisze opinie że amplituner stereo za około 1800 zł jest gorszy od wzmaczniacz za 1200 zl . Moja ocena z odsłuchu wcale tego nie potwierdza. Jak dla mnie osoby lubiace zawsze beda zminiac sprzed na lv wyzej takztez jezt w moim przypadku. Pierwszy zeataw kosztowal 1.6 zl obecny 5 tys zl. Kolejny będzie 8 tys ... Jak mogę komuś doradzić czy ma kupić nowy wzmaczniacz czy amplituner stereo. Jak dla mnie nie będzie większej różnicy w jakości dźwięku. Ale jak za te np. 2 tyś kupisz używany wzmaczniacz który wcześniej kosztował około 3-3.5 -zł to już jest duży progress. W jakosci odsluchu stereo itp. Przed kazdym zakupem jeździłem  na odsłuchy po salonach tak naprade nowe klocki w podobnym przedziale cenowym graj naprade tak samo.

Jak dla mnie o jakości dźwięku w % 

Kolumny 40

Wzmaczniacz 30

Źródło 20

Akustyka 10 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Oczywiście nie każdy usłyszy różnicę między amplitunerem stereo a wzmacniaczem dlatego też zawsze zachęcam do odsłuchu i porównania. Często bywa tak, że klienci nie słyszą różnicy pomiędzy elektroniką albo jest bardzo niewielka ale różnicę między kolumnami słyszą.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...