Skocz do zawartości

Zestaw do salonu 17m2 do 3tyś


Typhoon

Recommended Posts

Cześć, 

Jestem zupełnie nowy na forum. Nie orientuję się zupełnie w sprzęcie. Producenci których wymieniacie w innych analogicznych tematach jako sugerowanych do zakupów zupełnie nic mi nie mówią (chcę tylko pokazać poziom amatorki na którym jestem).

Szukam sprzętu do salonu 3,5mx5m. Nie wiem czy to ma znaczenie ale widzę że inni opisują, więc: w odniesieniu do potencjalnej lokalizacji głośników na sąsiedniej ścianie otwór drzwiowy na drugiej sąsiedniej otwór okienny balkonowy, naprzeciw rogówka. Ściana z głośnikami to ta dłuższa.

Muzyka wszelkiej maści, w przeważającej większości będzie to radio, ale poza tym muzyka klubowa, rock... Zupełnie wszystko. Ale lubię jak się to mówi... Jak "łamie żebra" 😀

Budżet do 3000zł.

Chciałbym żeby była możliwość puszczenia muzyki z telewizora i w jakiejś formie z telefonu (może być kabel).

Najzwyczajniej, nie będąc biegłym w temacie nie chcę się dać okraść dużej sieciówce kupując sprzęt ze znajomą nazwą producenta i wyglądem, dlatego proszę o pomoc dla laika.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest sporo - przeglądałem część z nich. Pomyślałem po prostu że może z biegiem czasu nowe modele wypierają starsze.

Powtarzającym się często połączeniem jest również Smsl Q5 Pro + KEF Q350. Czy taka konfiguracja byłaby porównywalna do wymienionych wyżej? Nie mam zupełnie żadnych preferencji co do tego jakie to mają być głośniki, czy podłogowe czy inne. Rozumiem że tutaj robi różnicę wielkość pomieszczenia?

Edycja: budżet niewielki bo też wymagania nieszczególnie wygórowane. Chodzi mi o niestracenie 3tyś na sprzęt który tylko wygląda 😀 a o rozsądne jego zagospodarowanie 

Edytowano przez Typhoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Typhoon napisał:

 Ale lubię jak się to mówi... Jak "łamie żebra" 

 

Coś mi się wydaje, że ani zestawy zaproponowane przez q21 ani wsponiany przez Ciebie system nie dadzą Ci tego efektu. Z tym że może doprecyzujmy - szukasz sprzętu, który zagra głośno, a bas wciśnie Cię w fotel, tak ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, seba3002 napisał:

Coś mi się wydaje, że ani zestawy zaproponowane przez q21 ani wsponiany przez Ciebie system nie dadzą Ci tego efektu. Z tym że może doprecyzujmy - szukasz sprzętu, który zagra głośno, a bas wciśnie Cię w fotel, tak ? 

Powiedzmy bardzo ogólnie że tak. Choć bardziej określiłbym jako kompromis z ewentualnym wychyleniem w tym kierunku.

Edycja: bo rozumiem że w tym budżecie albo bass albo jakość dźwięku?

Edytowano przez Typhoon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie żadnego. Ojciec kiedyś miał bardzo stary zestaw z Unitry natomiast nie potrafię wymienić modeli. To było coś o czym myślę. Miałem się dzisiaj wybrać do salonu, jednak po telefonie i szybkiej konsultacji okazało się że z tym budżetem mogę przyjechać po mini wieżę co z moimi oczekiwaniami w tym budżecie sie nie wiąże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobał Ci się zestaw ojca. Szukaj zatem w używkach czegoś podobnego. Słuchałem ostatnio tego typu zestawu, mi osobiście w ogóle nie przypadło to do gustu ale było tam dużo basu, dudniącego, średnica skrzecząca, góra mierna. Ale klatę łamało 🙂. Zastawy q21 czy ten smsl z kefami na pewno Ci tego nie dadzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, super że udało się chociaż to ustalić. Najpewniej będę musiał się wybrać do tego salonu (z większym budżetem) - sprzedawca podpowiedział mi że jak dołożę jescze połowę tego co planowałem ~4,5tyś to już coś będziemy w stanie bardzo podstawowego ułożyć. Więc chyba dla samego odsłuchu czegokolwiek muszę się wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Typhoon napisał:

Ok, super że udało się chociaż to ustalić. Najpewniej będę musiał się wybrać do tego salonu (z większym budżetem) - sprzedawca podpowiedział mi że jak dołożę jescze połowę tego co planowałem ~4,5tyś to już coś będziemy w stanie bardzo podstawowego ułożyć. Więc chyba dla samego odsłuchu czegokolwiek muszę się wybrać.

Chłopie, posłuchasz, złapiesz bakcyla, zarazisz się i budżet pomnożysz x2. A jak zaczniesz jeszcze gonić tego króliczka 😉. Był tu kiedyś jeden koleś, zaczynał z takim budżetem jak ty, skończył chyba na 15tys. Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty, absolutnie nie grożę. Zagrożony jest jedynie twój domowy budżet. 🙂

7 minut temu, Typhoon napisał:

 Od dłuższego czasu jestem bez sprzętu zupełnie, słuchanie muzyki ogranicza się przez to do słuchawek.

Rozumie, człowiek z natury bywa niecierpliwy i chce już teraz i szybko, w tym przypadku lepiej zachować cierpliwość by później nie żałować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Asia napisał:

Na razie nic, natomiast na własnym przykładzie wiem, że na rynek wtórny trafiają bardzo krótko używane rzeczy (z gwarancją), siłą rzeczy znacznie taniej niż prosto ze sklepu.

Często te rzeczy lądują u mnie 😉

 

8 minut temu, JaZz napisał:

Seba, a weź podlicz ampli, wzmak, node, central, 2 pary frontów. 

No tak, tyle że moje obecne, używane graty kosztowały mniej niż ich "salonowi" poprzednicy. I na pewno wyżej niż obecny poziom nie mam zamiaru wskakiwać. Mogę ewentualnie coś wymienić, ale nie na sprzęt z wyższej półki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...