Skocz do zawartości

Otwarte/półotwarte pod IFI Zen Dac v2


Recommended Posts

Ok, zostawiłem sobie IFI Zen Dac v2. Moje drugie źródło to Dragonfly Black.

Szukam teraz czegoś komplementarnego do DT 770 Pro 80 Ohm i Soundmagic HP 151.

Konstrukcja otwarta/półotwarta, mniejszy bas a większa średnica, pady najlepiej welurowe.
Znajdę coś takiego do 700 zł? ;)
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak jeszcze nie kupiłeś to odsprzedam swoje AD500X na gwarancji. Moim zdaniem rewelacja - mi najprzyjemniej z Powermatchem i Truebassem, bliski wokal, bardzo duża przestrzenność dźwięku, lekkie, welur, na górze nie ma nudy, mi się podoba, jak jesteś z lubuskiego/wielkopolskiego to możemy się gdzieś umówić jak się uda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MASX napisał:

Też korzystam z Ifi audio zen dac ale V1. 15 minut temu padły moje AKG k702 ( nie gra prawa słuchawka).
Co byście polecili w zamian tak do 1000zł. AKG były spoko ale brakowało mi trochę basu (bass mod zrobiony). I były chyba zbyt wymagające dla zen dac'a.

Mogę odsprzedać swoje K550. 
Tam jest sporo basu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.06.2021 o 07:16, Q21 napisał:

W takim przedziale cenowym masz Beyerdynamic DT990 Pro 80 Ohm, które bardzo dobrze zgrywają się z Ifi Zen DAC V2. Zyskasz bogatą średnicę oraz szybki, sprężysty bas. Alternatywą mogą być wspomniane Philips Fidelio X2

Z ciekawości, dlaczego wersja 80ohm, jest różnica w dzwięku między 80 a 250ohm? czy to dlatego że zen dac nie ma wystarczająco mocy na 250ohm. Pytam bo ostatnio wpadły mi 990pro 250ohm w bardzo dobrej cenie i zastanawiam się jak zagrają. Dodatokowo myślałem nad modem przewodu na odpinany 4.4mm tylko nie wiem na ile by to pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam model słuchawek w wersjach o różnych impedancjach może znacząco inaczej brzmieć. Wyższa impedancja sprawia że słuchawki nie tyle potrzebują więcej mocy, co mniej mocy można uzyskać ze wzmacniacza przy takim obciążeniu. To sprawia problemy. Podłączenie zbalansowane z zasady oferuje większa moc i jeśli wzmacniacz słuchawkowy posiada 2 typy wyjść słuchawkowych z których jeden to wyjście zbalansowane, to na nim uzyskamy większą głośność. Często takie wyjście oferuje brzmienie bardziej detaliczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...